TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Punime në kabina, OSHEE njofton ndërprerje të energjisë në Tiranë

BalkanWeb - 16.05.2019

OSHEE ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të Tiranës. Përmes një njoftimi, OSHEE bën me dije se ndërprerja e energjisë elektrike do bëhet si shkak i investimeve dhe punimeve në ...

ZAEV në Forumin energjetik të Maqedonisë 2019. Ja fjala e tij

Medial - 16.05.2019

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot mori pjesë në hapjen e Forumit energjetik të Maqedonisë 2019 “Tranzicioni energjetik përmes burimeve të ripërtërira dhe ...

Zaev: Gazifikimi zhvillohet me tempo të mirë

Tetova Sot - 16.05.2019

Maqedonia e Veriut është në binarin energjetik evropian, ndërsa zhvillimi i energjetikës është garanci e fuqishme për rritje të qëndrueshme ekonomike në afat të gjatë, porositi kryeministri Zoran ...

Për shkak të kostos së lartë, konsumatorët gjerman shprehin pakënaqësitë me energjinë e gjelbër

Telegrafi - 16.05.2019

Tranzicioni qindra-miliardë euro në energji të ripërtërishme në Gjermani i “Energiewende”, po del të jetë i paqëndrueshëm. Çdo ditë e më shumë, gjermanët nuk kanë mundësi të paguajnë për faturat e ...

Balluku: Së shpejti “Bursa Shqiptare e Energjisë”

RTSH - 16.05.2019

Shqipëria do të ketë edhe bursën e energjisë. Lajmi është dhënë nga ministrja e Energjië dhe Infrastrukturës Belinda Balluku. “Ju bëjmë me dije se Këshilli i Ministrave i Republikës së Shqipërisë ka ...

Tiranë- Durrës, Balluku: Nuk ka pagesë pa mbaruar rruga!

RTSH - 16.05.2019

Brenda vjeshtës së këtij viti do të hapet gara nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë për autostradën Tiranë-Durrës, ku përvec ndërtimit të rrugës synohet që kalimi për automjetet të bëhet me ...

Shqipëria krijon Bursën e vet të Energjisë

Koha.net - 16.05.2019

Tiranë, 16 maj - Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë e Shqipërisë bën me dije se Qeveria e Shqipërisë me qëllim të liberalizimit të tregut të energjisë elektrike dhe në përputhje me direktivat ...

Krijohet bursa shqiptare e energjisë

ABC News - 16.05.2019

Krijohet bursa shqiptare e energjisë. Ministrja Belinda Balluku tha në një deklaratë se nëpërmjet saj pritet të krijohen standard të reja në tregun e energjisë, duke sjellë furnizim më të mirë me ...

E ardhmja dhe sfidat e energjisë së ripërtëritshme në Kosovë

Telegrafi - 16.05.2019

Klubi i Prodhuesve të Kosovës së bashku me Odën Ekonomike të Kosovës, kanë organizuar konferencën “E ardhmja dhe sfidat e energjisë së ripërtëritshme në Kosovë” e cila ka adresuar temat të cilat ...

Këto zona në Tiranë do të mbeten pa energji për 8 orë më 17 maj

SOT - 15.05.2019

Operatori i Sistemit te Transmetimit ka njoftuar se për shkak të punimeve në nënstacionin 'Tirana 1' në Zogun e Zi do të ketë shkëputje të energjisë me datë 17 maj.

Tiranë/ Punimet e OST-së, ja zonat që do mbesin pa energji

BalkanWeb - 15.05.2019

OSHEE njofton se me 17 maj disa zona në Tiranë do të mbesin pa energji elektrike. Ndërprerja e energjisë do të bëhet në disa zona me afat nga ora 08:00-16:00.

8 orë pa drita! Këto lagje në Tiranë do të mbeten pa energji ditën e premte

Gazeta Express - 15.05.2019

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar këtë të mërkurë se për rreth 8 orë disa nga lagjet e Tiranës do të mbeten pa energji gjatë ditës së premte, përafërsisht rreth orëve 8:00 ...

Nesër Tirana pa drita në këto zona/ Mësoni oraret!

LajmiFundit - 16.05.2019

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, bën me dije se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës, ditën e nesërme.

Zaev: Gazifikimi zhvillohet me temp të mirë

Telegrafi - 16.05.2019

“Maqedonia e Veriut është në binarin energjetik evropian, ndërsa zhvillimi i energjetikës është garanci e fuqishme për rritje të qëndrueshme ekonomike në afat të gjatë”, porositi kryeministri Zoran ...

Krijohet bursa shqiptare e energjisë, Balluku jep detajet

BalkanWeb - 16.05.2019

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në një dalje për mediat dha sot detaje mbi bursën shqiptare të energjisë. “Krijimi i Bursës Shqiptare të Energjisë shënon një standard të ri ...

Një pjesë e kryeqytetit pa energji elektrike

Botasot - 14.05.2019

Një pjesë e madhe e kryeqytetit pasditen e sotme ka mbetur pa energji elektrike. Ndërprerje të energjisë ka në Qendër, në Dardani dhe në Arbëri. Banorët e këtyre lagjeve kanë njoftuar mediat se ...

Tirana pa drita, ja zonat pa energji më 17 Maj

Java News - 15.05.2019

OSHEE ditën e sotme ka bërë një njoftim për ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të qytetit të Tiranës në datën 17 Maj. Sipas informacionit të publikuar nga OSHEE energjia do të shkëputet ...

Tirana, 8 orë pa energji të premten. Ja zonat e prekura

Top Channel - 15.05.2019

Disa zona të Tiranës do të mbeten pa energji elektrike përgjatë 8 orëve të ditës së premte. Kompania OSHEE bën me dije se stakimi i energjisë do të bëhet nga ora 08:00 e mëngjesit deri në orën 16:00 ...

Njoftimi i OSHEE: Nesër 7 orë pa drita disa zona të Tiranës

Mapo - 16.05.2019

OSHEE ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike nesër deri në shtatë orë me radhë në disa zona të Tiranës. Përmes një njoftimi, OSHEE bën me dije se ndërprerja e energjisë elektrike në datën 17 ...

Zaev: Gazifikimi zhvillohet me temp të mirë

Botasot - 16.05.2019

“Maqedonia e Veriut është në binarin energjetik evropian, ndërsa zhvillimi i energjetikës është garanci e fuqishme për rritje të qëndrueshme ekonomike në afat të gjatë”, porositi kryeministri Zoran ...

“Bursa Shqiptare e Energjisë”/ Balluku: Standard i ri operimi

Java News - 16.05.2019

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, njoftoi se në mbledhjen e fundit, Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për krijimin e “Bursës Shqiptare të Energjisë”.

Tirana pa drita, ja zonat që do t’u ndërpritet energjia elektrike në 17 Maj

LajmiFundit - 15.05.2019

OSHEE ditën e sotme ka bërë një njoftim për ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të qytetit të Tiranës në datën 17 Maj. Sipas informacionit të publikuar nga OSHEE energjia do të shkëputet ...

Të premten, tetë orë pa drita në këto zona të Tiranës

Mapo - 15.05.2019

Disa zona të Tiranës do të mbeten pa energji elektrike përgjatë 8 orëve të ditës së premte. Kompania OSHEE bën me dije se stakimi i energjisë do të bëhet nga ora 08:00 e mëngjesit deri në orën 16:00 ...

Punime në terren, OSHEE ka një njoftim për banorët e Tiranës

Java News - 16.05.2019

OSHEE ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike nesër në disa zona të Tiranës. Përmes një njoftimi, OSHEE bën me dije se ndërprerja e energjisë elektrike do bëhet si shkak i investimeve dhe ...

Tirana, 8 orë pa energji të premten. Ja zonat e prekura

Botasot - 15.05.2019

Disa zona të Tiranës do të mbeten pa energji elektrike përgjatë 8 orëve të ditës së premte. Kompania OSHEE bën me dije se stakimi i energjisë do të bëhet nga ora 08:00 e mëngjesit deri në orën 16:00 ...