TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj takon ish-Sekretaren Albright

Gazeta Express - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takur sot ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright. Haradinaj ka shkruar se Kosova kujton me pietet dhe ndjenjë të respektit, angazhimin e ...

Veseli pret ish-Sekretaren Medeleine Albright

Gazeta Express - 12.06.2019

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka pritur ish-Sekretaren amerikane Medeleine Albright. Veseli ka falenderuar Albrightin për gjithçka që ka bërë për Kosovën.

Hyseni: Ardhja e Clinton e Albright rikonfirmim i miqësisë Amerikë-Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Ish-ministri Skender Hyseni, i cili foli rreth rëndësisë së 12 qershorit. Hyseni deklaroi se gjatë gjithë luftës ka qëndruar në Prishtinë. “Ka rëndësi të madhe 12 qershori, shënon fundin e presionit ...

Thaçi e dekoron Albright me ‘Urdhrin e Lirisë’, ajo thotë se është krenare me popullin e Kosovës

Lajmi.net - 12.06.2019

Gjatë takimit, Thaçi e ka dekoruar Albright me ‘Urdhrin e Lirisë’. “Mirë se ke ardh në shtëpinë tuaj, në familjen tuaj, ju keni qenë dhe do mbeteni gjithmonë hero i popullit të Kosovës për angazhimin ...

Albright: Kosova është vend i pavarur dhe si e tillë duhet të njihet

Telegrafi - 12.06.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright. Presidenti i ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë”, sekretares Albright për kontributin e ...

Veseli pret sekretaren Albright – e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

Lajmi.net - 12.06.2019

Veseli e ka falënderuar Zonjën Albright që sot në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës ka ardhur në Prishtinë për të festuar bashk me qytetarët çlirimin e Kosovës.

Haradinaj pret Madeliene Albright

Botasot - 12.06.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine ...

Medeleine Albright-it i jepet çmimi “Urdhri i Lirisë”

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë çmimin “Urdhëri I Lirisë” për ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright. Thaçi duke falenderuar ish-Sekretaren Albright për kontributin në ...

Thaçi ndan “Urdhrin e Lirisë” për Albright

Medial - 12.06.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisë” ish sekretaren e Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. Thaçi ka falënderuar ish sekretaren amerikane për ato që ka bërë 20 ...

Veseli pret Madeleine Albright

Botasot - 12.06.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli pret në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline ...

​Thaçi pret ish-sekretaren e SHBA-së Madeleine Albright

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të ...

Edhe ish-presidenti kroat Stipe Mesiç sot në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Kosova sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATOS, ditën kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Për të marrë pjesë në ceremoninë që është përgatitur për këtë rast, dje në Kosovë kanë ...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

Gazeta Express - 12.06.2019

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare.

Zyrtarë të lartë ndërkombëtarë, sot në kabinetin e Thaçit

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Thaçi pas takimit me ish Sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright, do të takohen me Ministrin e Forcave të Armatosura të Britanisë së Madhe, Mark Lancaster.

Presidenti Thaçi takohet me Madeline Albright

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Hashim Thaçi, sot prêt në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright. Takimi do të zhvillohet në orën 09.00, në kabinetin e Presidentit Thaçi.

Edhe Madeleine Albright arrin në Kosovë

Koha.net - 11.06.2019

Ka mbërritur në Kosovës edhe ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që pak më parë priti ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton, tani është ...

Jahjaga publikon fotografi nga pritja e Albrightit në Aeroport

Zeri - 11.06.2019

Ka mbërritur në Kosovë edhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright. Ajo është pritur nga ish presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë

Zeri - 11.06.2019

Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright. Clinton dhe Albright, arritën para pak minutash në ...

Haradinaj kujton angazhimin e sekretares Albright

Botasot - 12.06.2019

Kryeministri I Kosovës, Ramush Haradinaj me anë të një postimi në facebook ka përkujtuar angazhimin e Sekretares së Shtetit, Madeliene Albright, raporton Bota sot'' Në familjet e shqiptarëve, në ...

Veseli: Falënderoj Albright për gjithçka që ka bërë për Kosovën

Kosova Live - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright, e cila po qëndron në vendin tonë, në kuadër të manifestimeve me ...

Hyseni: Ardhja e Clinton e Albright rikonfirmim i miqësisë Amerikë-Kosovë

Medial - 12.06.2019

Për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, Klan Kosova vjen me mbulim special si me mysafirë në studio edhe me raportime nga terreni. I ftuari i parë në studio ishte ish-ministri Skender Hyseni, i cili ...

Kadri Veseli pret sekretaren Amerikane Madeleine Albright - e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

Botasot - 12.06.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli pret në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren ...

Medeline Albrightit i jepet çmimi “Urdhri i Lirisë”

Zeri - 12.06.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë çmimin “Urdhri I Lirisë” për ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright. Thaçi duke falenderuar ish-Sekretaren Albright për kontributin në lirinë ...

Presidenti Thaçi pret ish-sekretaren e SHBA-së Madeleine Albright

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij.

Edhe ish-presidenti kroat Stipe Mesiç në Kosovë

Telegrafi - 12.06.2019

Kosova sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATOS, ditën kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Për të marrë pjesë në ceremoninë që është përgatitur për këtë rast, dje në Kosovë kanë ...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

Botasot - 12.06.2019

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare.

Zonja Sekretare mbërrin në Kosovë, Jahjaga i del përpara

Gazeta Express - 11.06.2019

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Bashkë me Klintonin vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm për Kosovën (VIDEO)

Alsat - 11.06.2019

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene ...

Veseli pret sekretaren Amerikane Albright, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

Telegrafi - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...

Ish-sekretarja e SHBA-së Madeleine Albright takohet me Thaçin

Zeri - 12.06.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të ...

Dita e çlirimit, edhe Ish-presidenti kroat Stipe Mesiç vjen në Kosovë

Zeri - 12.06.2019

Kosova sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATOS, ditën kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Për të marrë pjesë në ceremoninë që është përgatitur për këtë rast, dje në Kosovë kanë ...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

Zeri - 12.06.2019

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare.

Atifete Jahjaga ka disa fjalë për Madeline Albright

Botasot - 11.06.2019

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Facebook, ka thënë se është krenare që njëzet vite pas çlirimit, po e mirëpret në Kosovë ish-sekretaren Amerikane ...

Bashkë me Klintonin në Kosovë vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm

Gazeta Express - 11.06.2019

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene ...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time

BalkanWeb - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për ...

Ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright sot në Prishtinë për 20 vjetorin e çlirimit

Ina - 12.06.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të ...

Arrin në Kosovë Madeline Albright, pritet nga ish presidentja Jahjaga

Telegrafi - 11.06.2019

Ka arritur në Kosovë, ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright. Ajo është pritur nga-ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Jahjaga në një postim në llogarinë e saj në Facebook ka ...

Bashkë me Klintonin vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm për Kosovën

Antpress - 11.06.2019

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene ...

Veseli pret sekretaren Amerikane Albright, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

Zeri - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...

Jahjaga: Krenare që mirëpres në Kosovë ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright

Botasot - 11.06.2019

Ka mbërritur në Kosovë, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright. Albright është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga.

Bashkë me Klintonin në Kosovë vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm

Zeri - 11.06.2019

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene ...

Veseli takohet me Albright

Durres Lajm - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe ...

Arrin në Kosovë ish-sekretarja e shtetit Madeline Albright

SOT - 11.06.2019

Ka mbërritur në Kosovë, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright, e cila është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. “Jam krenare që, njëzet vite pas çlirimit, të ...

Albright arrin në Kosovë

Lajmi.net - 11.06.2019

Ish-Sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright, sapo ka arritur në Kosovë. Madeline Albright ka ardhur në vendin tonë në kuadër të përvjetorit të 20 të çlirimit të Kosovës.