TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maqedoni, qeveria dhe opozita u përballën në “Klan Debat”

ABC News - 11.10.2018

Në emisionin “Klan Debat” të televizionit Klan Maqedonia u përballën opozita dhe qeveria lidhur me ndryshimet kushtetuese për implementimin e marrëveshjes së Prespës.

VMRO-DPMNE nuk përfill reagimet e PPE-së

Alsat - 11.10.2018

Pavarësisht shqetësimeve të deputetëve nga Partia Popullore Evropiane ku bën pjesë edhe VMRO DPMNE-ja dhe Partisë Demokristiane të kancelares gjermane Merkel lidhur me qasjen e deritanishme ...

RTS njoftoi se deputetët e VMRO-DPMNE-së janë nën presion por Zaev e ka siguruar shumicën

Portalb - 11.10.2018

Me titullin “ Maqedonia, deputetët e VMRO-DPMNE-së nën presion Radiotelevizioni i Serbisë, RTS ka njoftuar se para fillimit të debatit të Komisionit për çështje kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë , ...

Në Kuvend filloi procedura për qasje drejt ndryshimeve kushtetuese, qëndrimet mbeten të pandryshuara

Lajm - 11.10.2018

Në Kuvend ka filluar debati rreth propozimit për qasje drejt ndryshimit të Kushtetutës. Mbledhja e parë e Komisionit për çështje kushtetuese u mbajt dje. Pozicionet nuk kanë ndryshuar.

VMRO – DPMNE nuk përfill reagimet e PPE-së

Flaka - 11.10.2018

Pavarësisht shqetësimeve të deputetëve nga Partia Popullore Evropiane ku bën pjesë edhe VMRO DPMNE-ja dhe Partisë Demokristiane të kancelares gjermane Merkel lidhur me qasjen e deritanishme ...

RTS njoftoi se deputetët e VMRO-DPMNE-së janë nën presion por Zaev e ka siguruar shumicën

Lajm - 11.10.2018

Me titullin “ Maqedonia, deputetët e VMRO-DPMNE-së nën presion Radiotelevizioni i Serbisë, RTS ka njoftuar se para fillimit të debatit të Komisionit për çështje kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë , ...

Në Kuvend nisi procedura për ndryshimet kushtetuese, qëndrimet mbeten të pandryshuara

Medial - 11.10.2018

Në Kuvend ka filluar debati rreth propozimit për qasje drejt ndryshimit të Kushtetutës. Mbledhja e parë e Komisionit për çështje kushtetuese u mbajt dje. Pozicionet nuk kanë ndryshuar.

PPE mund ta përjashtoj OBRM-PDUKM-në nga radhët e saj

Telegrafi - 10.10.2018

OBRM-PDUKM mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të të sillet në mënyrë jokonsistente ndaj marrëveshjes së Prespës, informojnë anëtarët e Partisë Popullore Evropiane, përcjell ...

Ademi deputetëve të VMRO-së: U tërhoqa nga ideali për Shqipërinë e Madhe, ndonjëherë duhet të bëjmë kompromis

Flaka - 10.10.2018

Deputeti i BDI-së, Xhevat Ademi në diskutimin e sotëm për ndryshimet kushtetuese në kuvend i porositi deputetët e VMRO-DPMNE-së që të bëjnë përjashtim dhe ta pranojnë Marrëveshjen e Prespës sepse në ...

PPE i është kërcënuar VMRO-DPMNE-së me përjashtim

Tetova Sot - 10.10.2018

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE).

VMRO-DPMNE-ja në koordinim për ndryshimet kushtetuese

Alsat - 10.10.2018

Burime të Alsat nga grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së bëjnë të ditur se para mbledhjes së Komisionit për çështje kushtetuese do të mblidhen për të diskutuar nëse në seancën e këtij komisioni do të ...

LSDM: Kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme

Tetova Sot - 10.10.2018

E përballur me të vërtetën, kreu i VMRO-DPMNE-së vazhdon me lajme të rreme, deputetët t’i mbështesin ndryshimet kushtetuese, që i garantojnë identitetin dhe sjellin anëtarësim në NATO dhe BE.

Han për "Standard": Ka kanosje kundër deputetëve të VMRO-DPMNE-së të cilët duan të votojnë Marrëveshjen e Prespës

Idividi - 10.10.2018

Bruksel, 9 tetor 2018 (MIA) - Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han, në intervistë për "Standardin" austriak thotë se është i njohur me kanosjet nga ana e opozitës kundër deputetëve që dëshirojnë ta ...

Kiracovski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së të mos ju nënshtrohen presioneve dhe kërcënimeve dhe të votojnë sipas bindjes së ...

Idividi - 10.10.2018

Shkup, 9 tetor 2018 (MIA) - Të nderuar qytetarë, të nderuar gazetarë, Në përputhje me prioritetet kryesore strategjike të Maqedonisë, anëtarësimin në BE dhe në NATO, Qeveria dorëzoi propozim deri te ...

Kiracovski: për ndryshimet kushtetuese, deputetët e VMRO-së të mos ndikohen nga partia

Flaka - 09.10.2018

Deputeti i LSDM-së, Aleksandar Kiracovski, ka ftuar deputetët e VMRO-DPMNE-së që të votojnë ndryshimet kushtetuese, pasi mbrëmë qeveria i dorëzoi kuvendit propozimin për shqyrtimin e tyre.

LSDM: Me ndryshimet kushtetuese garantohet identiteti maqedonas

Tetova Sot - 09.10.2018

Udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së nuk di më se çka të sajojë, e përballur me të vërtetën se ndryshimet kushtetuese e forcojnë identitetin dhe sigurojnë anëtarësimin në BE dhe NATO.

VMRO-DPMNE nuk përfill reagimet e PPE-së

Medial - 11.10.2018

Pavarësisht shqetësimeve të deputetëve nga Partia Popullore Evropiane ku bën pjesë edhe VMRO DPMNE-ja dhe Partisë Demokristiane të kancelares gjermane Merkel lidhur me qasjen e deritanishme ...

RTS njoftoi se deputetët e VMRO-DPMNE-së janë nën presion por Zaev e ka siguruar shumicën

Flaka - 11.10.2018

Duke u thirrur në informacionet e televizionit Alsat-M, RTS potencoi se qeveria e Zoran Zaevit ka arritur të sigurojë dy të tretën e deputetëve për ndryshimet kushtetuese.

PPE mund ta përjashtoj OBRM-PDUKM-në nga radhët e saj

Botasot - 10.10.2018

OBRM-PDUKM mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të të sillet në mënyrë jokonsistente ndaj marrëveshjes së Prespës, informojnë anëtarët e Partisë Popullore Evropiane.PPE, ...

PPE i është kërcënuar VMRO-DPMNE-së me përjashtim

Medial - 10.10.2018

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE).

LSDM: Me ndryshimet kushtetuese garantohet identiteti maqedonas

Flaka - 09.10.2018

Udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së nuk di më se çka të sajojë, e përballur me të vërtetën se ndryshimet kushtetuese e forcojnë identitetin dhe sigurojnë anëtarësimin në BE dhe NATO.

PPE i është kërcënuar VMRO-DPMNE-së me përjashtim

Idividi - 10.10.2018

Bruksel, 10 tetor 2018 (MIA) - VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë ...

LSDM: Me ndryshimet kushtetuese garantohet identiteti maqedonas

Idividi - 10.10.2018

Shkup, 9 tetor 2018 (MIA) - Udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së nuk di më se çka të sajojë, e përballur me të vërtetën se ndryshimet kushtetuese e forcojnë identitetin dhe sigurojnë anëtarësimin në BE dhe ...

VMRO gati të përjashtohet nga gjiri i partive demokristiane të Evropës

Ina - 10.10.2018

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, kanë njoftuar anëtarë të Partisë ...

Marrëveshja e Prespës/ PPE kërcënon me përjashtim konservatorët VMRO-DPMNE

SOT - 10.10.2018

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, kanë njoftuar anëtarë të Partisë ...

PPE i është kërcënuar VMRO-DPMNE-së me përjashtim

Portalb - 10.10.2018

VMRO-DPMNE mund të përjashtohet nga familja e saj evropiane nëse vazhdon të sillet në mënyrë jokonstruktive ndaj Marrëveshjes së Prespës, brifojnë anëtarë të Partisë Popullore Evropiane (PPE), ...