TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjykata merr vendimin, dënon Mark Frrokun me 7.6 vite burg por jo për vrasjen në Belgjikë

BalkanWeb - 21.04.2017

TIRANË- Gjykata e Tiranës ka dënuar sot me 7 vite e 6 muaj burg, ish-deputetin dhe ish-kreun e PKD-së, Mark Frrokun për fshehje të pasurisë, pastrim parash dhe ndërtim të paligjshëm.

Mark Frroku dënohet me 7.6 vite burg, por shpallet i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë

SOT - 21.04.2017

Ish-deputeti kristiandemokrat Mark Frroku është dënuar nga Gjykata e Tiranës me 7.6 vite burg për akuzën e pastrimit të parave, fshehjes së pasurisë dhe ndërtimit pa leje.

Mark Frroku i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë. 7.5 vjet burg për të tjerat

Ora news - 21.04.2017

Gjykata e shkallës së parë e Tiranës shpall të pafajshëm Mark Frrokun për akuzën e vrasjes në Belgjikë. Ndërsa e dënon me 7.5 vjet burg për ish-deputetin Mark Frroku për akuzat e tjera.

Vendimi surprizë i gjykatës së Tiranës: Mark Frroku i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë

LajmiFundit - 21.04.2017

Gjykata e Tiranës dënon me 7 vjet e 6 muaj burg ish-deputetin Mark Frroku. Vendimi është dhënë nga gjykata e Tiranës diten e sotme, dy seanca pas pretencës së prokurorisë.

Mark Frroku dënohet me 7 vite e gjysmë burg

Top Channel - 21.04.2017

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 7 vjet e gjysmë burg Mark Frrokun, për akuzën e pastrimit të parave. Ndërkohë, gjykata e shpalli të pafajshëm ish-deputetin për akuzën e vrasjes në Belgjikë.

Shpallet i pafajshëm për vrasje, Mark Frroku do bëjë 7 vjet e gjysmë burg

Albeu.com - 21.04.2017

Gjykata ka dënuar me 7 vite e 6 muaj burg Mark Frrokun për fshehje të pasurisë dhe pastrim parash. Por mbi akuzat e vrasjes në Belgjikë, gjykata e ka shpallur të pafajshëm .

Gjykata e Tiranës shpall të pafajshëm për vrasje ish-deputetin Mark Frroku

ABC News - 21.04.2017

Gjykata e Tiranes shpalli te pafajshem ish deputetin Mark Frroku per vrasjen e Aleksander Kurtit ne ‘99 ne Belgjike. Ne vendimin e dhene sot ne mesdite nga kjo gjykate Frroku eshte denuar me 7 vjet e ...

Dënohet me 7.6 vjet burg deputeti shqiptar, por shpallet i pafajshëm për vrasje

Lajmi.net - 21.04.2017

Ish-deputeti Mark Frroku është shpallur i pafajshëm për vrasjen e Aleksandër Kurtit. Ndërkohë që është dënuar nga Gjykata e Tiranës me 7 vjet 6 muaj burg për akuzën e pastrimit të ...

Ish-deputeti Mark Frroku dënohet me 7.6 vite burg. Shpallet i pafajshëm për akuzën e vrasjes

Java News - 21.04.2017

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 7 vjet e 6 muaj burg ish-deputetin Mark Frroku. Mark Frroku është shpallur fajtor për 3 vepra penale, pastrim parash, ndërtim pa leje dhe fshehje pasurie.

Ish- deputeti Frroku dënohet me 7,6 vite burg, i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë

Gazeta Express - 21.04.2017

Ish- deputeti Mark Frroku është dënuar me 7 vite e 6 muaj burg për 3 akuzat që rëndojnë mbi të si pastrim parash, fshehje pasurie e ndërtim pa ...

Mark Frroku dënohet me 7.6 vjet burg për pastrim parash. Shpallet i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë

Java News - 21.04.2017

Gjykata e Tiranës ka dhenë vendimin për Mark Frrokun. Ish-deputeti shpallet i pafajshëm për vrasjen e Aleksandër Kurtit, dërkohë që është dënuar me 7.6 vjet burg për pastrim parash dhe fshehje ...

Ish-deputeti Mark Frroku mohoi akuzat dhe e cilësoi procesin gjyqësor ndaj tij si politik

ABC News - 20.04.2017

Gjykata e Tiranës, për më shumë se dy orë dëgjoi mbrojtjen dhe pretendimet e ish-deputetit Mark Frroku, që mohoi akuzat e prokurorisë. Para gjykatës, fillimisht dhanë qëndrimin dhe arsyetimin ligjor ...

“Fjalët e fundit” të Mark Frrokut para vendimit të Gjykatës: Nuk kam lidhje me vrasjen e Aleksandër Kurtit

BalkanWeb - 20.04.2017

NGA KLODIANA LALA TIRANE – “Po mbahem padrejtësisht në burg prej dy vitesh, për vrasjen e një personi, që s’e kam njohur kurrë në jetën time. Unë as sot që po flas përpara jush, nuk e di kush është ...

Mark Frroku mohon akuzat: Kam punuar 16 orë në ditë për disa vite

Ora news - 20.04.2017

Gjykata ka vendosur që vendimi për Mark Frrokun të merret ditën e nesërme në orën 12:15. I pranishëm në seancën e sotme ishte i pranishëm edhe i akuzuari Frroku, i cili ka mohuar akuzat.

I pafajshëm për vrasje: Frroku dënohet me 7.5 vite burg

Mapo - 21.04.2017

Gjykata e Tiranës e ka shpallur të pafajshëm ish–deputetin Mark Frroku për akuzën e vrasjes së Aleksandër Kurtit në Belgjikë në 1999. Por Gjykata e Tiranës ka dënuar me 7 vjet e gjysmë burg Mark ...

Dënohet me 7.6 vjet burg deputeti shqiptar, por shpallet i pafajshëm për vrasje

Zeri - 21.04.2017

Ish-deputeti Mark Frroku është shpallur i pafajshëm për vrasjen e Aleksandër Kurtit. Ndërkohë që është dënuar nga Gjykata e Tiranës me 7 vjet 6 muaj burg për akuzën e pastrimit të ...

Shtyhet gjyqi për Mark Frrokun, ja çfarë tha ish-deputeti në seancën e sotme

SOT - 20.04.2017

Gjykata e Tiranës ka shtyrë sërish gjyqin për ish-deputetin Mark Frroku, duke e lënë për ditën e nesërme në orën 12:15. I pranishëm në seancën e sotme ishte i pranishëm vetë i akuzuari Frroku, i cili ...

Nesër vendimi për Mark Frrokun, ish-deputeti: Akuzohem për vrasjen e një personi që nuk e kam parë kurrë

Java News - 20.04.2017

Gjykata ka vendosur që vendimi për ish-deputetin Mark Frroku të merret nesët në orën 12:15. I pranishëm në seancën e sotme ishte edhe i akuzuari Frroku, i cili ka mohuar akuzat.

Gjykata vendos nesër për dënimin e Mark Frrokut

Durres Lajm - 20.04.2017

Gjykata ka vendosur që vendimi për Mark Frrokun të merret ditën e nesërme në orën 12:15. I pranishëm në seancën e sotme ishte edhe i akuzuari Frroku, i cili ka mohuar akuzat.

Nesër vendimi për Frrokun, ish-deputeti mohon akuzat: Kam punuar 16 orë në ditë

Mapo - 20.04.2017

Vendimi final për ish-deputetin Mark Frroku do të merret nesër. Kështu ka vendosur gjykata. Frroku ishte edhe vetë i pranishëm në seancën e sotme. Ai i ka mohuar akuzat.