TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Familja e Dua Lipës e pranishme në stadiumin St Mary’s në përkrahje të Kosovës

Telegrafi - 11.09.2019

Dukagjin Lipa së bashku me familjen e tij mbrëmë (e martë), kanë ndjekur nga afër ndeshjen në mes të Kosovës dhe Anglisë. Përfaqësuesja e Kosovës humbi ndeshjen me rezultat 5-3, por përkundër kësaj ...

Familja Lipa prezentë në stadium ja për kë po bëjnë tifo

Lajmi.net - 10.09.2019

Kombëtarja e Kosovës sot është përballur me përfaqësuesen Anglisë ku dhe përfundoi serinë prej 15 ndeshjeve pa disfatë, shkruan lajmi.net. Në stadium ishin afro gjashtë mijë tifozë shqiptar për të ...

Nuk rezistojnë dotë, edhe familja e Dua Lipës shkojnë që ta shikojnë lojën

InfoKosova - 10.09.2019

Babai i dua Lipës është në stadium ku po luhet loja mes Kosovës e Anglisë. Dukagjin Lipa nuk ka rezistuar por ka shkuar që ta sheh lojën. Familja Lipa ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Anglisë dhe ...

Dua Lipa në kopertinën e numrit të ri të revistës “The Face”

Lajmi.net - 10.09.2019

Dua Lipa përmes një postimi në Instagram, ka bërë të ditur se është në numrin e ri të revistës “The Face”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja publikoi një video, në të cilën u shfaq e veshur në fustan të ...

Dua Lipa tregon përse ishte aq e veçantë pjesëmarrja e Miley Cyrus në “Sunny Hill”

Lajmi.net - 10.09.2019

Lipa, e cila organizoi festivalin së bashku me babanë e saj, Dukagjin Lipa, ka folur të hënën për ET rreth asaj se di e bindi Cyrus të perfmrojë në festival në fillim të gushtit, shkruan ET, ...

E falenderon këngëtaren e njohur Dua Lipa që erdhi në Kosovë

InfoKosova - 10.09.2019

Dua Lipa ka falënderuar këngëtaren e njohur. Ajo ishte pjesë e festivalit të njohur në Kosovë. Mediat ndërkombëtare edhe njëherë e kanë përmendur shtetin e Kosovës, kjo për shkak të yllit dhe ...

Dua Lipa: Pse performanca e Miley Cyrus ishte kaq e veçantë në Kosovë

Durres Lajm - 10.09.2019

Në festivalin Sunny Hill të këtij viti, Dua Lipa bëri të mundur që këngëtarja me famë botërore Miley Cyrus të performonte në Prishtinë. Dua, e cila organizoi festivalin së bashku me babain e saj, ...

Dua Lipa tregon se përse ishte kaq e veçantë që Miley Cyrus të vijë në festivalin “Sunny Hill”

Zeri - 10.09.2019

Dua Lipa nuk ka asgjë tjetër përveç dashurisë së madhe për Miley Cyrus, e cila ishte e pranishme këtë vit në festivalin, “Sunny Hill”. Lipa – e cila është organizatore e festivalit në Kosovë me ...

Dua Lipa tregon se përse ishte kaq e veçantë që Miley Cyrus të vijë në festivalin “Sunny Hill”

Telegrafi - 10.09.2019

Dua Lipa nuk ka asgjë tjetër përveç dashurisë së madhe për Miley Cyrus, e cila ishte e pranishme këtë vit në festivalin, “Sunny Hill”. Lipa – e cila është organizatore e festivalit në Kosovë me ...

Zhgënjen Dua Lipa! Mohon publikisht origjinën e saj shqiptare (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 09.09.2019

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa sapo na ka zhgënjyer të gjithëve në promon e saj për fushatën më të re të YSL. Nëpërmjet një videoje ku tregon disa nga momentet e jetës së saj, në sfond ...

“Jam nga Londra”, këngëtarja e njohur shqiptare mohon origjinën, fansat e ‘kryqëzojnë’

SOT - 09.09.2019

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa i ka zhgënjyer të gjithë fansat e saj me veprimin e fundit. Ylli ndërkombëtar ka publikuar një video në rrjetet sociale ku dëgjohet teksa thotë se është nga ...

Dua Lipa ‘harron’ Kosovën, prezanton veten si londineze

Lajmi.net - 09.09.2019

Dua Lipa ka shokuar të gjithë me videon e fundit ku në kampanjën ‘Ysl’, ka ‘harruar’ prejardhjen nga Kosova dhe veten e prezanton si një këngëtare nga Londra, shkruan lajmi.net.

Dua Lipa shfaqet në video duke ‘mohuar’ origjinën, shpërthejnë komentet

Gazeta Express - 09.09.2019

Dua Lipa në videon e realizimit të kampanjës për ‘YSL’ prezantohet si ‘këngëtare nga Londra’ dhe komentet nga shqiptarët kanë vërshuar postimin e saj , shkruan Gazeta Express.

Tha se është nga Londra, nuk mungojnë kritikat për Dua Lipën

Mapo - 09.09.2019

Dua Lipa ka zhgënjyer së fundmi në “Instagram” disa ndjekës shqiptarë. Në promon për fushatën më të re të markës YSL, teksa tregohen disa momente nga jeta e saj, Dua është shprehur: “Përshëndetje! ...

Dua Lipa 'mohon' origjinën, shpërthejnë reagimet nga fansat

Zeri - 09.09.2019

Dua Lipa në videon e realizimit të kampanjës për ‘YSL’ prezantohet si ‘këngëtare nga Londra’ dhe komentet nga shqiptarët kanë vërshuar postimin e saj.

Dua Lipa ‘harron’ Kosovën, prezanton veten si londineze

Botasot - 09.09.2019

Dua Lipa ka befasuar të gjithë me videon e fundit. Dua Lipa ka shokuar të gjithë me videon e fundit ku në kampanjën ‘Ysl’, ‘harron’ Kosovën dhe veten e prezanton si një këngëtare nga Londra.

Bashkë me motrën e saj Dua Lipa po shkëlqejnë në Nju Jork

InfoKosova - 09.09.2019

Dua Lipa dhe motra e saj Rina po shkëlqejnë. Ato të dyja u shfaqen bashkë së fundmi. Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, është mjaft aktive nëpër mediat sociale me paraqitjet e saj publik.

Dua Lipa tregon se përse ishte kaq e veçantë që Miley Cyrus të vijë në festivalin “Sunny Hill”

Tetova Sot - 10.09.2019

Dua Lipa nuk ka asgjë tjetër përveç dashurisë së madhe për Miley Cyrus, e cila ishte e pranishme këtë vit në festivalin, “Sunny Hill”. Lipa – e cila është organizatore e festivalit në Kosovë me ...

Dua Lipa tregon se përse ishte kaq e veçantë që Miley Cyrus të vijë në festivalin “Sunny Hill”

Botasot - 10.09.2019

Dua Lipa nuk ka asgjë tjetër përveç dashurisë së madhe për Miley Cyrus, e cila ishte e pranishme këtë vit në festivalin, “Sunny Hill”. Lipa – e cila është organizatore e festivalit në Kosovë me ...

Dua Lipa ‘harron’ Kosovën, prezanton veten si londineze (FOTO)

Tetova Sot - 09.09.2019

Dua Lipa ka befasuar të gjithë me videon e fundit. Dua Lipa ka shokuar të gjithë me videon e fundit ku në kampanjën ‘Ysl’, ‘harron’ Kosovën dhe veten e prezanton si një këngëtare nga Londra.