TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vaki kosovare, kaq trajnerë janë shkarkuar deri më tani në Superligë

Zeri - 15.04.2019

Superliga e Kosovës vit pas viti është duke u bërë më interesante. Pas pranimit në UEFA dhe FIFA, klubet kosovare janë munduar të rrisin nivelin e profesionalizmit në aspektin e organizimit dhe atë ...

Trajneri i trofeve gjen klub të ri

Gazeta Express - 15.04.2019

Gani Sejdiu pas një kohe goxha të gjatë i kthehet IPKO Superligës së Kosovës Njëri prej trajnerëve më të suksesshëm në futbollin kosovar, Gani Sejdiu, është bërë me klub të ri, duke i dhënë kështu ...

Trajneri që u largua nga klubi për shkak se nuk pranoi t’i dënohen lojtarët

Gazeta Express - 15.04.2019

Sami Sermaxhaj sot u nda me Ballkanin. Derisa Ballkani e konfirmoi ndarjen me trajnerin Sami Sermaxhaj, duke e konsideruar si “ndarje me marrëveshje të dyanshme”, trajneri i njohur kosovar thotë ...

Ballkani largon Sermaxhajn, skuadra i besohet Sejdiut

SuperSport - 15.04.2019

Qëndrimi i Sami Sermaxhajt te Ballkani ka zgjatur vetëm 7 muaj. Pas humbjes së fundit me Trepçën 89, kryesia e klubit dhe trajneri kanë patur një ballafaqim dhe me marrëveshje kanë vendosur që të ...

Ballkani ka arritur marrëveshje me trajnerin e mirënjohur kosovar

Zeri - 15.04.2019

‘Timonieri’ i mirënjohur kosovar, Gani Sejdiu do të emërohet gjatë ditës së sotme trajner i Ballkanit të Therandës, raporton Zëri.info. Gazeta ‘Zëri’ e ka kontaktuar Sjediun i cili e ka konfirmua ...

Ballkani në bisedime me Gani Sejdiun, marrëveshje çështje orësh

Telegrafi - 15.04.2019

Ballkani nga Theranda e ka shkëputur kontratën me trajnerin e deritashëm, Sami Sermaxhaj. Humbja nga Trepça ’89 në fundjavë ka qenë fatale për Sermaxhajn i cili ndërpreu bashkëpunimin me Ballkanin.

Ballkani rrezikon mbijetesën, ndahet me trajnerin

Gazeta Express - 15.04.2019

Ballkani e ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Sami Sermaxhaj për shkak të mungesës së rezultateve të pritura Sami Sermaxhaj nuk është më trajner i Ballkanit, shkruan Gazeta Express.

Sermaxhaj më nuk është trajner i Ballkanit

Koha.net - 15.04.2019

Sami Sermaxhaj është larguar nga posti i trajnerit të skuadrës së Ballkanit, ka njoftuar ekipi nga Suhareka të hënën, raporton “Koha Ditore”. Largimi i Sermaxhajt vjen dy ditë pas humbjes së ...

Zyrtare: Ballkani dhe Sermaxhaj shkëpusin marrëveshjen

Telegrafi - 15.04.2019

Sami Sermaxhaj nuk është më trajner i Ballkanit nga Theranda. Humbja nga Trepça ’89 (2-1) të premten ka qenë fatale për trajnerin Sermaxhaj. Kryesia e klubit nga Theranda ka publikuar lajmin se ka ...

Zyrtare: Sami Sermaxhaj largohet nga Ballkani

Zeri - 15.04.2019

Ballkani i Therandës e ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Sami Sermaxhaj, raporton Zëri.info. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit në rrjetin social Facebook.

Sermaxhaj zbulon arsyen e largimit nga Ballkani

Zeri - 15.04.2019

Sot Ballkani e konfirmoi ndarjen me trajneri Sami Sermaxhaj, transmeton zeri.info Semaxhaj i ka zbuluar arsyet e largimit të tij përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Sermaxhaj thotë se u shkarkua nga Ballkani dhe zbulon se Gani Sejdiu do ta marrë drejtimin e klubit: Nuk u pajtova për ...

Telegrafi - 15.04.2019

Sami Sermaxhaj është shkarkuar nga pozita e trajnerit te klubi nga Theranda, Ballkani. Ka qenë vetë klubi i rikthyer këtë edicion në Ipko Superligë që ka konfirmuar ndërprerjen e marrëveshjes me ...