TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gajser: Karriera e Zaevit ka mbaruar

Ina - 13.08.2019

Gazetari i gazetës La Verita, Laris Gajser, i cili publikoi pamjet lidhur me rastin “Reket”, tha në një intervistë në radio se ai kishte vendosur të lëshonte publikisht materialet nga frika se mund ...

“Zaevi po merr fund”, gazetari italian: Kjo është çështje kohe

BalkanWeb - 13.08.2019

Gazetari italian, Laris Gajser, i cili publikoi përgjimet për rastin “Zhvatja” në gazetën “La Verita”, ka folur sot në një radio sllovene mbi situatën aktuale në Maqedoninë e Veriut, ndërsa ...

Gazetari i “La Verita”: Zaevi po merr fund, çështje kohe

Alsat - 13.08.2019

Gazetari italian i cili publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La verita”, Laris Gajser sot në radion sllovene “Capodistria” ka komentuar gjendjen aktuale në Maqedoni.

Gajser: Pas skandalit “Reket”, me siguri do të përfundon karriera politike e Zaevit

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Gazetari i gazetës “La Verita”, Laris Gajser për Raido Kapodistrija ka analizuar ndodhitë lidhur me aferën “Reket”, transmeton Zhurnal.

Gazetari i “La Verita”: Pendarovski paraqitet si shpëtimtar, distancohet nga Janeva dha Zaev

Alsat - 13.08.2019

Gazetari italian, Laris Gajser në të përditshmen “La Verita” sot shkruan se kryeministri Zoran Zaev është izoluar si brenda dhe jashtë vendit pas “tërmetit” të shkaktuar nga dokumentet e publikuara ...

Gazetari i “La Veritta” flet për rastin “Reket”, drejtpërdrejt nga radio “Capodistria”

Alsat - 13.08.2019

Që nga ora 11:00 në radion sllovene “Capodistria”, mysafir është gazetari italian Laris Gajser, i cili në gazetën “La Verita” publikoi incizimet për rastin “Reket”.

GAJSER: Nuk jam dorë e zgjatur e Gruevskit, se njoh as Salvinin dhe Orbanin

Medial - 13.08.2019

Laris Gajser në radio Capodistria ka deklaruar se ai e ndjek situatën në Maqedoni që nga viti 2015. Ai ka thënë se ka vuajtur shumë duke e parë se popullatës në Maqedoni po i merret sovraniteti me ...

Gajser: Do të vazhdojë me publikimin e informacioneve, duhet të mbrojë edhe personat që më ndihmojnë në Maqedoni

Tetova Sot - 13.08.2019

Lais Gajser tha se do të ketë ndryshime të forta në skenën politike në Maqedoninë e Veriut, por nuk mund ta di se çfarë do të ndodhë, nëse do të bie kjo qeveri ose jo.

Gajser jep detaje të reja për rastin Reket, ndiqeni LIVE

Ina - 13.08.2019

Laris Gajser, gazetari i medias italiane, “La Verita” sot prej orës 11 do të flas për rastin “Reket”. Gajser do të marrë pjesë si misafirë në radion “Kapodistria”, ku edhe ka paralajmëruar të shpalos ...

Gajser: Kam pasur frikë t’i publikojë video-incizimet

Tetova Sot - 13.08.2019

Gajser më tej gjatë intervistës ka shpjeguar rastin “Zhvatja”. Sipas tij Katica Janeva ka arrestuar njërin ndër personat më të pasur në Maqedoni dhe më pas nga ai kanë kërkuar para për ta lënë të ...

“Nesër fakte të reja”, shtohet paniku në politikën maqedonase

BalkanWeb - 12.08.2019

Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi, teksa skandali me korrupsionin gjigant “Zhvatja” vijon të zgjerohet dhe në dritë paralajmërohet se do të dalin të tjera detaje.

Nesër “bomba” të reja për rastin “Reket”

Zhurnal - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht, zhurnal.mk – Laris Gajser, gazetari italian në statusin e tij në Facebook, para pak çastesh ka njoftuar se nesër, më datë 13 gusht, prej orës 11:00 në Raido Kapodistrija do të emiton ...

“Bomba” radhës rreth rastit “Reket” do të prek edhe kryeministrin Zaev

Flaka - 13.08.2019

Gazetari italian, Laris Gajser, i cili publikoi përgjimet për rastin “Zhvatja” në gazetën “La Verita”, edhe pse ishte e paralajmëruar për sot, nuk publikoi “bombë”, tjetër rreth rastit, shkruan Flaka.

Gazetari i “La Verita”: Zaevi po merr fund, çështje kohe

Tetova Sot - 13.08.2019

Gazetari italian i cili publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La verita”, Laris Gajser sot në radion sllovene “Capodistria” ka komentuar gjendjen aktuale në Maqedoni.

GAZETARI I “LA VERITA”: PENDAROVSKI paraqitet si shpëtimtar, distancohet nga JANEVA dhe ZAEV

Medial - 13.08.2019

Gazetari italian, Laris Gajser në të përditshmen “La Verita” sot shkruan se kryeministri Zoran Zaev është izoluar si brenda dhe jashtë vendit pas “tërmetit” të shkaktuar nga dokumentet e publikuara ...

Gajser: Nuk jam dorë e zgjatur e Gruevskit, se njoh as Salvinin dhe Orbanin

Tetova Sot - 13.08.2019

Laris Gajser në radio Capodistria ka deklaruar se ai e ndjek situatën në Maqedoni që nga viti 2015. Ai ka thënë se ka vuajtur shumë duke e parë së popullatës në Maqedoni po i merret soverniteti me ...

Gajser jep detaje të reja për rastin Reket, ndiqeni LIVE

Tetova Sot - 13.08.2019

Laris Gajser, gazetari i medias italiane, “La Verita” sot prej orës 11 do të flas për rastin “Reket”. Gajser do të marrë pjesë si misafirë në radion “Kapodistria”, ku edhe ka paralajmëruar të shpalos ...

Nga kush kishte frikë gazetari italian t’i publikonte “bombat” ?

Flaka - 13.08.2019

Gajser gjatë intervistës ka shpjeguar rastin “Zhvatja”. Sipas tij Katica Janeva ka arrestuar njërin ndër personat më të pasur në Maqedoni dhe më pas nga ai kanë kërkuar para për ta lënë të lirë.

“Zhvatja”, reagon BE: Maqedonia e Veriut të luftojë korrupsionin

ABC News - 11.08.2019

Brukseli ka reaguar për herë të parë lidhur me rastin “Zhvatja” në Maqedoninë e Veriut. Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn ka kërkuar nga Shkupi zyrtar që të luftojë korrupsionin.

“Nesër fakte të reja”, shtohet paniku tek zyrtarët e lartë politikanë, gazetari italian bën paralajmërimin bombë

SOT - 12.08.2019

Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi, teksa skandali me korrupsionin gjigant “Zhvatja” vijon të zgjerohet dhe në dritë paralajmërohet se do të dalin të tjera detaje.

Nesër “bomba” të reja për rastin “Reket”

Tetova Sot - 12.08.2019

Laris Gajser, gazetari italian në statusin e tij në Facebook, para pak çastesh ka njoftuar se nesër, më datë 13 gusht, prej orës 11:00 në Raido Kapodistrija do të emiton fakte të reja për rastin ...

Gajser: Zaevi po merr fund, është çështje kohe

Gazeta Express - 13.08.2019

Gazetari italian i cili publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La verita”, Laris Gajser sot në radion sllovene “Capodistria” ka komentuar gjendjen aktuale në Maqedoni.

Gajser: Pendarovski paraqitet si shpëtimtar, distancohet nga Janeva dha Zaev

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Gazetari italian, Laris Gajser në të përditshmen “La Verita” sot shkruan se kryeministri Zoran Zaev është izoluar si brenda dhe jashtë vendit pas “tërmetit” të shkaktuar ...

Fshati digjet Hahn-i krihet

Respublica - 11.08.2019

Kredibiliteti i BE-së ka kapur fundin në Maqedoni pas skandalin me kryeprokuroren Speciale Katica Janeva, e cila përflitet në përgjime se ka marrë mbi 1 milionë euro për lirimin e një biznesmeni.

Nesër “bomba” të reja për “Zhvatjen”

Flaka - 12.08.2019

Laris Gajser, gazetari italian në statusin e tij në Facebook, para pak çastesh ka njoftuar se nesër, më datë 13 gusht, prej orës 11:00 në Raido Kapodistrija do të emiton fakte të reja për rastin ...

Gajser: Zaev është në fund të karrierës

Flaka - 13.08.2019

Gazetari italian që publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La Verita”, Laris Gajser, ka komentuar sot në radion sllovene “Capodistria” gjendjen aktuale në Maqedoni.

Gazetari i “La Verita”: Pendarovski paraqitet si shpëtimtar, distancohet nga Janeva dha Zaev

Tetova Sot - 13.08.2019

Gazetari italian, Laris Gajser në të përditshmen “La Verita” sot shkruan se kryeministri Zoran Zaev është izoluar si brenda dhe jashtë vendit pas “tërmetit” të shkaktuar nga dokumentet e publikuara ...

?Zhvatja? në Maqedoni, reagon Hahn: Të hetohet korrupsioni

Albeu.com - 11.08.2019

Brukseli ka reaguar për herë të parë lidhur me rastin “ Zhvatja ” në Maqedoninë e Veriut , ku është përfshirë edhe pronari i një televizioni, Bojan Jovanovski, i njohur si “Boki 13”.

Videot e tij tronditën politikën në Maqedoninë e Veriu, gazetari: Zaevi po merr fund, çështje kohe

Durres Lajm - 13.08.2019

Gazetari italian i cili publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La verita”, Laris Gajser sot në radion sllovene “Capodistria” ka komentuar gjendjen aktuale në Maqedoni.

Gazetari i “La Verita”: Zaevi po merr fund, çështje kohe

Shqipmedia - 13.08.2019

Gazetari italian që publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La Verita”, Laris Gajser, ka komentuar sot në radion sllovene “Capodistria” gjendjen aktuale në Maqedoni.

“Reket”, Gajser: Karriera e Zavit afër fundit

Alsat - 13.08.2019

Gazetari italian që publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La Verita”, Laris Gajser, ka komentuar sot në radion sllovene “Capodistria” gjendjen aktuale në Maqedoni.

Gazetari italian pas përgjimeve: Zaevi merr fund shumë shpejt

Albeu.com - 13.08.2019

Gazetari italian, Laris Gajser, i cili publikoi përgjimet për rastin “Zhvatja” në gazetën “La Verita”, ka folur sot në një radio sllovene mbi situatën aktuale në Maqedoninë e Veriut , ndërsa ...

Videot e tij tronditën politikën në Maqedoninë e Veriu, flet gazetari dhe tregon çfarë e shpëton vendin nga kriza: ...

SOT - 13.08.2019

Gazetari italian i cili publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La verita”, Laris Gajser sot në radion sllovene “Capodistria” ka komentuar gjendjen aktuale në Maqedoni.

Videot për rastin “Reket” trondisin politikën në Maqedoninë e Veriut

Koha.net - 13.08.2019

Gazetari italian i cili publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La verita”, Laris Gajser sot në radion sllovene “Capodistria” ka komentuar gjendjen aktuale në Maqedoni.