TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vuçiç: Për Kosovën duhet të lëshojmë të dyja palët

ABC News - 16.05.2018

Në një intervistë ekskluzive për TV Klan, Presidenti serb Aleksandër Vuçiç vlerëson se tashmë marrëdhëniet dypalëshe me Shqipërinë janë më të mira se më parë.

Vuçiç pyetet për krimet e luftës: Përgjegjësia është individuale

Gazeta Tema - 16.05.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, gjatë një interviste për “Klan Kosova” u pyet edhe për çështjen e krimeve të luftës. Në lidhje me këtë, ai është shprehur se të dyja vendet duhet të shikojnë nga e ...

Marrëdhëniet me Shqipërinë dhe Kosovën, flet Presidenti serb Aleksandër Vuçiç

LajmiFundit - 15.05.2018

Serbia, Kosova, marrëdhëniet problematike mes dy vendeve dhe roli i Shqipërisë në këto raporte. Janë disa nga pikëpyetjet, që Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka vendosur t’u përgjigjet në një ...