TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Federata zyrtarizon datën e tërheqjes së shortit të Kupës

Zeri - 12.02.2019

Tërheqja e shortit për ndeshjet gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll so të bëhet nesër (e mërkurë) në orën 12:00, në selinë e FFK-së, njofton Federata e Futbollit të Kosovës, shkruan ...

Trepça ’89, Ballkani apo Vëllaznimi, Kastriot Rexha e preferon këtë ekip në gjysmëfinale

Zeri - 12.02.2019

Sulmuesi i Feronikelit, Kastriot Rexha, ka qenë i ftuar në emisionin sportiv ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini, raporton Zëri.info. Futbollisti i njohur me skuadrën e Feronikelit ka arritur që të ...

Zyrtare: Caktohen datat e gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës

Zeri - 11.02.2019

Të shtunën dhe të dielën janë mësuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës. Feronikeli, Vëllaznimi, Ballkani dhe Trepça ’89 kanë siguruar një vend në katërshen më të mirë duke eliminuar ...

Fituesja në fuqi dhe kampionia ndalen në çerekfinale

Koha.net - 11.02.2019

Vetëm Feronikeli prej skuadrave pretendente për titull të kampionit të Kosovës në futboll ka mbetur në garë për të fituar Kupën e Kosovës. Kupa ofron rrugë më të lehtë për dalje në kupa evropiane, ...

Trepça’ 89 e eliminon Prishtinën nga Kupa e Kosovës

Lajmi.net - 10.02.2019

Trepça’ 89 ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Trepça’ 89 e ka mposhtur Prishtinën në çerekfinale të Kupës së Kosovës vetëm pas gjuajtjeve të penalltive në stadiumin Fadil Vokrri.

Mbyllet koha e rregullt në ndeshjen, Prishtina – Trepça’ 89

Lajmi.net - 10.02.2019

Ka përfunduar koha e rregullt në mes të Prishtinës dhe Trepçës’ 89. Prishtina dhe Trepça’ 89 po përballen në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës.

Trepça ’89 në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, triumfon në penallti ndaj Prishtinës

Telegrafi - 10.02.2019

Çerekfinalja e DigitAlb Kupës së Kosovës vendosi përballë njëra-tjetrës Prishtinën dhe Trepçën ’89. Të dy trajnerët futën në fushë lojtarët më të mirë, ndërsa ishte një ndeshje me raste nga të dy ...

Mirel Josa reagon pas eliminimit të Prishtinës

Zeri - 10.02.2019

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa ka thënë se skuadra e tij duhej të ishte shumë më e kujdesshme në ndeshjen e sotme kundër Trepçës ’89, e cila e eliminoi në garën për Digitalb Kupën e Kosovës në ...

Morina: Të vazhdojmë tutje, nuk do t'i mbajmë mend te Kupa

Zeri - 10.02.2019

Prishtina u eliminua nga garat e Digitalb Kupës së Kosovë në futboll duke u mundur nga Trepça '89 me rezultat 1:0, raporton Zëri.info. Prishtina u eliminua vetëm pas egzekutimit të penalltive pasi që ...

Pas Duros e pëson e Josa, Prishtina eliminohet nga Trepça ‘89

SuperSport - 10.02.2019

Trajnerët nga Shqipëria duket nuk kanë afeksion me Digitalb Kupën e Kosovës. Pas Shpëtim Duros (trajner i Dritës së Gjilanit), edhe Mirel Josa detyrohet të heqë dorë nga ky kompeticion në fazën ...

Trepça ’89 eliminon Prishtinën

Botasot - 10.02.2019

Trepça ’89 nga Mitrovica triumfoi me penallti me rezultat 5:4 kundër Prishtinës, duke u kualifikuar në gjysmëfinalen e Digitalb Kupës së Kosovës në futboll.

Eliminohet Prishtina

Zeri - 10.02.2019

Trepça’89 është gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Kosovës. Në “Fadil Vokrri”, Prishtina u eliminua nga skuadra prishtinase vetëm pas ekzekutimit të penalltive.

Prishtina synon gjysmëfinalen përballë Trepçës'89: Formacionet zyrtare

Zeri - 10.02.2019

Ndeshja e fundit çerekfinale në kuadër të Kupës së Kosovës zhvillohet sot në stadiumin, “Fadil Vokrri”. Prishtina është nikoqir i Trepçës’89 me fillim nga ora, 15:00.

Prishtina - Trepça'89: 90 minuta nuk mjaftojnë, ndeshja shkon në vazhdime

Zeri - 10.02.2019

Ka përfunduar koha e rregulltë në ndeshjen e fundit çerekfinale të Kupës së Kosovës. Në stadiumin, “Fadil Vokrri”, Prishtina është nikoqir i Trepçës’89, megjithatë pas 90 minutash, nuk ka fitues.

Trepça ’89 në gjysmëfinale të Kupës, eliminon Prishtinën

Koha.net - 10.02.2019

Trepça ’89 është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pasi ka eliminuar Prishtinën në kryeqytet, pas gjuajtjes së penaltive. Në kohën e rregullt ekipet barazuan pa gola.

Prishtina - Trepça'89: Pjesa e parë përfundon me këtë rezultat

Zeri - 10.02.2019

Ka përfunduar pjesa e parë mes Prishtinës dhe Trepçës’89. Ndeshja e zhvilluar në “Fadil Vokrri” në kuadër të Kupës së Kosovës ka mbaruar pa gola. Skuadra e Mirel Josës ishte dukshëm skuadër më e ...

Trepça ‘89 e befason Prishtinën në “Fadil Vokrri”, kualifikohet n’gjysmëfinale të Kupës!

Gazeta Express - 10.02.2019

​Trepça ‘89 është gjysmëfinalisti i fundit i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi e befasoi Prishtinën midis “Fadil ...

Trepça ’89 në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, triumfon në penallti ndaj Prishtinës

Almakos - 10.02.2019

Çerekfinalja e DigitAlb Kupës së Kosovës vendosi përballë njëra-tjetrës Prishtinën dhe Trepçën ’89. Të dy trajnerët futën në fushë lojtarët më të mirë, ndërsa ishte një ndeshje me raste nga të dy ...