TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Goli” i Edi Ramës

Gazeta Tema - 08.11.2019

Nga Fatjon Baze Data 17 nëntor do të jetë një datë shumë e veçantë dhe e rëndësishme në Shqipëri, veçanarisht për komunitetin e futbollit. Një impiant modern, “Arena Kombëtare”, i ndërtuar sipas ...

Stadiumi i ri modern shqiptar

Botasot - 08.11.2019

Shqipëria do të presë Francën kampione të botës në stadiumin e ri kombëtar, në një ditë ku të pranishëm në impiant do të jenë të pranishëm përfaqësues të rëndësishëm të politikës në vend, por edhe të ...

A do të luhet Shqipëri-Francë në stadiumin e ri? UEFA jep përgjigjen që nuk pritej

SOT - 07.11.2019

Shumë zhurmë rreth ndeshjes Shqipëri-Francë. Biletat ishin një nga çështjet e diskutuara më së shumti, ndërkohë që nuk ngelen pas problematikat që "Arena Kombëtare" , kryesisht me pozicionin e ...

"Arena Kombëtare" gati për Francën, sistemohet edhe hyrja e stadiumit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.11.2019

Ndeshja me Francën është pranë dhe njëkohësisht edhe faza përfundimtare e "Arenës Kombëtare". Stadiumi i ndërtuar në gërmadhat e mitikut të vjetër "Qemal Stafa" ka marrë formën finale dhe tashmë ...

Francë-Shqipëri/ Vazhdojnë inspektimet në stadiumin “Arena Kombëtare”

Top Channel - 07.11.2019

Vazhdojnë inspektimet në stadiumin “Arena Kombëtare”, ku me 10 nëntor do të zhvillohet ndeshja testuese e femrave Vllaznia-Apollonia, ndërkohë më 17 nëntor do të zhvillohet ndeshja inauguruese mes ...

UEFA: Po monitorojmë “Arenën Kombëtare”

Gazeta Tema - 07.11.2019

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e programuar për t’u zhvilluar në datën 17 nëntor nuk e ka ende një stadium të përcaktuar nga UEFA. Ekskluzivisht për Euronews Albania, UEFA në përgjigjen e dhënë ...

FOTOT: Rama publikon pamje të reja nga hyrja e “Arenës Kombëtare”

Gazeta Tema - 07.11.2019

Hyrja para stadiumit të ri “Arenës Kombëtare” po shkon drejt fundit dhe gjithçka duket gati për sfidën ndaj kampionëve të botës, Francës më datë 17 nëntor.

FOTOLAJM / Rama publikon pamjet e fundit nga “Arena Kombëtare”

Java News - 07.11.2019

Kryeministri Edi Rama po i kushton një rëndësi të veçantë përgatitjeve për inaugurimin e stadiumit “Arena Kombëtare”. Pasi kanë përfunduar punimet brenda impiantit modern, me kapacitet mbi 22 mijë ...

Pak ditë para 17 nëntorit, UEFA ende s?e ka zyrtarizuar ku do luhet Shqipëri-Francë

Albeu.com - 07.11.2019

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e programuar për t’u zhvilluar në datën 17 nëntor, nuk e ka ende një stadium të përcaktuar nga UEFA. Për “Euronews Albania”, UEFA në përgjigjen e dhënë konfirmon ...

UEFA vjen në Tiranë për stadiumin, kërkohet perfeksioni për ndeshjen e Kategorisë A

Durres Lajm - 08.11.2019

Shqipëria do të presë Francën kampione të botës në stadiumin e ri kombëtar, në një ditë ku të pranishëm në impiant do të jenë të pranishëm përfaqësues të rëndësishëm të politikës në vend, por edhe të ...

UEFA mbërrin në Tiranë për Arenën Kombëtare

Albeu.com - 08.11.2019

Shqipëria do të presë Francën kampione të botës në stadiumin e ri kombëtar , në një ditë ku të pranishëm në impiant do të jenë të pranishëm përfaqësues të rëndësishëm të politikës në vend, por edhe ...

“Goli” i Edi Ramës

Java News - 08.11.2019

Nga Fatjon Baze Data 17 nëntor do të jetë një datë shumë e veçantë dhe e rëndësishme në Shqipëri, veçanarisht për komunitetin e futbollit. Një impiant modern, “Arena Kombëtare”, i ndërtuar sipas ...

UEFA, në Tiranë shkaku i Arenës Kombëtare

Gazeta Express - 09.11.2019

Shqipëria do të presë Francën kampione të botës në stadiumin e ri kombëtar, në një ditë ku të pranishëm në impiant do të jenë të pranishëm përfaqësues të rëndësishëm të politikës në vend, por edhe të ...