TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Paloka shpjegon vendimin e PD për regjistrimin e komisionerëve në zgjedhje: Ja manipulimet në Kukës e Kavajë

LajmiFundit - 16.05.2019

PS dhe kryeministri Edi Rama duket i vendosur të shkojë në zgjedhje më 30 qershor, por sipas nënkryetarit të PD Edi Paloka, një gjë e tillë nuk ka për të ndodhur.

Shpjegimi i Palokës: Pse PD po çon anëtarë në KZAZ

Mapo - 16.05.2019

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, shpjegoi vendimin e opozitës për të mos i lënë bosh vendet e saj në Komisionet Zonale Zgjedhore. Paloka tha se misioni i komisionerëve do të jetë të ndalojnë manipulimin ...

Paloka tregon rastin e manipulimit: Pse do dërgojmë komisionerë në KZAZ

ABC News - 16.05.2019

I ashpër ishte këtë të enjte nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ndaj partisë më të re në vend “Bindja Demokratike”. Gjatë një interviste në rubrikën “Mbrëmje ABC” me Mirela Milorin, ai ...

Paloka flet për Patozin: Nuk ka qenë asnjëherë në krahun tim

ABC News - 16.05.2019

Edi Paloka ka komentuar reagimin e Astrit Patozit, i cili e konsideron vendimin e opozitës për të dërguar komisionerë në KZAZ si një përpjekje për të penguar procesin zgjedhor kundër Bindjes ...

Bardhi: PD do ketë komisionerë në zgjedhjet vendore. Reagon Astrit Patozi

ABC News - 16.05.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi ka reaguar për propozimin e anëtarëve që i takojnë PD në KZAZ. Për mediat Gazmend Bardhi thotë se ‘Partia Demokratike ka informacion zyrtar se në KZAZ ...

Paligjshmëria e kërkesës së PD- LSI për komisionerë!

Gazeta Tema - 16.05.2019

Nga Mero Baze Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, në frymën e respektimit të rezultatit të dalë nga Zgjedhjet e vitit 2017, duhet të dorëzonin edhe ato listat e tyre për ...

Edhe bojkot edhe fut komisionerët në zgjedhje

Respublica - 16.05.2019

Përmes Sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, PD bëri të ditur se ka dërguar në KQZ emrat e anëtarëve që i takojnë PD në Komisionet Zonale Zgjedhore.

E paralajmëroi Vizion Plus/ PD e pranon: Do dërgojmë anëtarë në KZAZ

Medial - 16.05.2019

Sekretari I Përgjithshëm të PD Gazment Bardhi ka reaguar pas lajmit të publikuar në Vizion Plus mbi porosinë që selia blu i ka drejtuar Degëve për propozimin e anëtarëve që i takojnë PD në KZAZ.

Astrit Patozi reagon pas lëvizjes së fundit të PD dhe LSI: KQZ të ndalë urgjentisht këtë sulm provokues

Gazeta Tema - 16.05.2019

Astrit Patozi e ka konsideruar si provokim, lëvizjen më të fundit të PD-LSI. “Lajmi se Partia Demokratike dhe LSI-ja do të kërkojnë të përfaqësohen me komisionerë, por me jo me popull, në zgjedhjet e ...

PD çon anëtarë në KZAZ, Bardhi: Do dokumentojmë paligjshmëritë

Mapo - 16.05.2019

PD dhe LSI vendosin të dërgojnë në KZAZ anëtarët e tyre. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, u shpreh se ka të dhëna për manipulime në këto KZAZ të ngritura për organizimin e zgjedhjeve ...

Lëvizja e papritur, PD çon anëtarët e vet në komisionet e administrimit të zgjedhjeve

Gazeta Tema - 16.05.2019

Edhe pse nuk është regjistruar dhe ka garantuar se nuk do të lejojë zgjedhje në 30 qershor, Partia Demokratike ka vendosur të çojë anëtarët e saj në komisionet e administrimit të zgjedhjeve.

PD cakton komisionerët për zgjedhjet e 30 qershorit

Medial - 16.05.2019

Partia Demokratike ka vendosur të çojë anëtarët e saj në komisionet që po përgatisin dhe do të administrojnë zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Vizion plus ka mësuar se të gjitha degët e PD-së po ...

Dërgimi i komisionerëve të PD-së dhe LSI-Së në KZAZ/ Paloka flet hapur, zbulon rastin flagrant të manipulimit të ...

SOT - 16.05.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka komentuar regjistrimin e Bindjes Demokratike si parti politike në KQZ dhe vendimin e Partisë Demokratike për të dërguar Komisioner në KZAZ.

A je mik me Astrit Patozin? Paloka jep përgjigjen që nuk e priste askush

SOT - 16.05.2019

Ish-deputeti i PD-së, Edi Paloka ka komentuar reagimin e Astrit Patozit, që e konsideron vendimin e opozitës për të dërguar komisionerë në KZAZ si një përpjekje për të penguar procesin zgjedhor ...

Paligjshmëria e kërkesës së PD/LSI për komisionerë

Java News - 16.05.2019

Nga Mero Baze Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, në frymën e respektimit të rezultatit të dalë nga Zgjedhjet e vitit 2017, duhet të dorëzonin edhe ato listat e tyre për ...

KQZ të ndalë urgjentisht këtë sulm mbi procesin zgjedhor të 30 qershorit

Java News - 16.05.2019

Nga Astrit Patozi Lajmi se Partia Demokratike dhe LSI-ja do të kërkojnë të përfaqësohen me komisionerë, por me jo me popull, në zgjedhjet e 30 Qershorit është provokimi më i fundit ndaj procesit ...

S’ka kandidatë por PD-LSI mund të çojnë anëtarë në KZAZ, arsyeja

BalkanWeb - 16.05.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë vendosur të dërgojnë anëtarë në KZAZ pavarësisht se nuk ka një vendim për të hyrë në zgjedhjet lokale.

Refuzoi 2 muaj më parë, Lulzim Basha merr vendimin që nuk pritej për zgjedhjet lokale

SOT - 16.05.2019

Partia Demokratike ka vendosur të çojë anëtarët e saj në komisionet që po përgatisin dhe do të administrojnë zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Të gjitha degët janë urdhëruar të punojnë dhe të ...

Lëvizja e papritur e PD-së dhe LSI-së/ Nuk përmbahet Astrit Patozi, kërkesë urgjente KQZ-së, zbulon planin 'e ...

SOT - 16.05.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja për Socialiste për Integrim, kërkojnë të jenë pjesë e procesit zgjedhor më 30 qershor 2019. Dy forcat politike që zgjodhën të mos marrin pjesë në garën elektorale me ...

PD dhe LSI do të dërgojnë anëtarë në KZAZ. Ja arsyeja

Top Channel - 16.05.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të dërgojnë anëtarët e tyre në Komisionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve. Sekretari i Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi thotë se ...

Lëvizja e papritur e PD, dërgon anëtarët e saj në komisionet e administrimit të zgjedhjeve

Gazeta Express - 16.05.2019

Edhe pse nuk është regjistruar dhe ka garantuar se nuk do të lejojë zgjedhje në 30 qershor, Partia Demokratike ka vendosur të çojë anëtarët e saj në komisionet e administrimit të zgjedhjeve.

PD dhe LSI anëtarë në KZAZ, Patozi kundër: Sulm ndaj zgjedhjeve

Mapo - 16.05.2019

Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka dalë kundër dërgimit nga PD dhe LSI të anëtarëve në KZAZ, në funksion të administrimit të zgjedhjeve të 30 qershorit.

PD dhe LSI do të dërgojnë anëtarë në KZAZ, por a fshihet pas këtij vendimi plani për të prishur zgjedhjet?

Java News - 16.05.2019

PD dhe LSI kanë vendosur që të të dërgojnë anëtarët e tyre në Komisionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve. Dhe kjo pas informacionit të marrë sipas opozitës se po kryhen manipiulime të rënda në ...

PD-LSI në KZAZ, reagon Patozi: Komisionerët u takojnë partive që marrin pjesë në zgjedhje

Medial - 16.05.2019

TIRANË, 16 maj /MEDIAL/ Një nga themeluesit e partisë “Bindja Demokratike, Astrit Patozi e cilësoi provokim, vendimin e PD-LSI për të dërguar komisionerë në Komisionet Zonale të Administrimit të ...

PD dërgon komisionerë në KZAZ, Bardhi: Do dokumentojmë manipulimet që ka nisur Rama

Durres Lajm - 16.05.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me lajmin se Partia Demokratike ka dërguar komisioner në KZAZ. Në reagimin e numrit dy të PD, bëhet me dije se ky vendim i ...

PD-LSI çojnë komisionerët, reagon Patozi: Po godasin Bindjen dhe zgjedhjet me një “kalë Troje”

Gazeta Express - 16.05.2019

Kryetari i Bindjes Demokratike Astrit Patozi i ka bërë thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të ndalojë futjen e komisionerëve të PD-së e LSI-së në KZAZ, duke deklaruar se ky “është kali i ...

Vendimi surprizë, PD dhe LSI dërgojnë emrat e përfaqësuesve në KZAZ

LajmiFundit - 16.05.2019

Reagim i Sekretarit të Përgjithshëm të PD Gazment Bardhi mbi interesimin e medias për porosinë drejtuar Degëve për propozimin e anëtarëve që i takojnë PD në KZAZ.

PD me anëtarë në KZAZ/ Patozi i ashpër: Nuk i takojnë, KQZ të ndalë Sul.min provokues

Medial - 16.05.2019

Pas lajmit të publikuar në Vizion Plus se PD do të dërgojë anëtarë në KZAZ për procesin zgjedhor të 30 qershorit, ka reaguar edhe drejtuesi I partisë më të re “Bindja Demokratike”.

S’kanë kandidatë, por PD dhe LSI hedhin hapin e parë për zgjedhjet e 30 qershorit

SOT - 16.05.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të dërgojnë anëtarët e tyre në KZAZ.Sekretari i Përgjithshëm, Gazmend Bardhi, tha se e kanë marrë një vendim të tillë për të provuar ...

Hyrja e komisionerëve të PD dhe LSI në KZAZ, zemërohet Bindja Demokratike

RTSH - 16.05.2019

Përfaqësimi i PD dhe LSI me komisionerë në procesin zgjedhor të 30 qershorit, nuk është pritur mirë nga partia më e re Bindja Demokratike e dalë nga PD.

Opozita hodhi hapin për të marrë pjesë në zgjedhje, PD sqaron situatën

Albeu.com - 16.05.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka reaguar në një komunikatë për shtyp lidhur mbi interesimin e medias për Porosinë që ëshët drejtuar degëve për propozimin e anëtarëve ...

PD dhe LSI mund të çojnë komisionerë në KZAZ, reagon kreu i ‘BD’ Astrit Patozi

LajmiFundit - 16.05.2019

Lajmi se Partia Demokratike dhe LSI-ja do të kërkojnë të përfaqësohen me komisionerë, por me jo me popull, në zgjedhjet e 30 Qershorit është provokimi më i fundit ndaj procesit zgjedhor.

Befason opozita, dërgon anëtarët e saj në KZAZ: PS po kryen manipulime

RTSH - 16.05.2019

Në një zhvillim të befasishëm, PD dhe LSI kanë vendosur të dërgojnë anëtarët e tyre në komisionet e administrimit të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.

PD me anëtarë në KZAZ, Bardhi: Po kryhen manipulime

ABC News - 16.05.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, tha të enjten se PD dhe LSI kanë informacion zyrtar se në KZAZ po kryhen manipulime të procesit zgjedhor, prandaj kanë porositur degët ...

Gazment Bardhi tregon arsyet pse PD dhe LSI kanë çuar anëtarë në KZAZ

Botasot - 16.05.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit për të dërguar anëtarë në komisionet e administrimit të zgjedhjeve. Sipas Bardhit kjo bëhet për të dokumentuar paligjshmërin që ...