TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Të hënën Rrustem Mustafa e Sami Lushtaku merren pyetje nga Prokurori në Hagë

Lajmi.net - 12.01.2019

Ditën e nesërme ish- komandantët e UÇK-së, ai i Zonës së Drenicës Sami Lushtaku dhe Llapit Rrustem Mustafa do të nisen drejt Hagës. Ata do t`u përgjigjen ftesës së Gjykatës Speciale.

Lushtaku dhe Remi nesër udhëtojnë në Hagë, ja çfarë bëri sonte avokati i tyre

Botasot - 12.01.2019

Nesër drejtë Hagës do të udhëtojnë dy komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa. Lajmin e ka konfirmuar dy ditë më parë avokati Arianit Koci, i cili do të ...

Ky është avokati që do ta mbrojë Sami Lushtakun këtë javë në Hagë

Lajmi.net - 12.01.2019

Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushtakut në Hagë. Avokati britanik ishte angazhuar nga Qeveria për përgatitur ...

Sami Lushtakun do ta mbrojë në Hagë ish-prokurori i rastit të Millosheviqit

Gazeta Express - 12.01.2019

Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushtakut në Hagë. Nice ka pasur probleme me Presidentin Thaçi gjatë vitit të kaluar ...

Haradinaj nga Gjilani thotë se Kosova do të kalojë edhe filtrin e Speciales

Koha.net - 13.01.2019

Saktësisht 1 vit më parë, Kosova ndodhej nën presion të jashtëzakonshëm ndërkombëtar për tu tërhequr nga iniciativa për zhbërjen e Gjykatës Speciale, raporton ...

Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë me linjë të rregullt ajrore

Koha.net - 12.01.2019

Dy ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa Remi do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale. Avokati i Lushtakut dhe Mustafës, Arianit Koci, ka konfirmuar për Koha.net se nesër ...

E konfirmuar: Këta janë komandantët që nesër do t`i përgjigjen Speciales

Zeri - 12.01.2019

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- ...

Zyrtare: Dy ish-komandantët e UÇK-së Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

Botasot - 12.01.2019

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për kallxo e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- ...

Remi e Lushtaku nesër nisen drejt Hagës

Gazeta Express - 12.01.2019

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e ...

Përballja e parë me Specialen

Zeri - 12.01.2019

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales.

Avokati: Javën e ardhshme nis ngritja e aktakuzave nga Specialja

Gazeta Express - 12.01.2019

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales.

Serbia thotë se nuk është e përfshirë në punën e Gjykatës Speciale

Lajmi.net - 11.01.2019

Gjykata Speciale me seli në Hagë ka nisur dërgimin e ftesave të para në Kosovë. Gjatë kësaj jave, me linjë normale ajrore për në Hagë pritet të udhëtojnë Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa, shkruan ...

Dy ish-komandantë të UÇK-së gati të merren në pyetje në Hagë

Gazeta Tema - 11.01.2019

Ish-komandantët e UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku do të shkojnë në Hagë gjatë fundjavës për t’u marrë në pyetje nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, e cila po heton krime të kryera gjatë ...

Ky është avokati që do ta mbrojë Sami Lushtakun këtë javë në Hagë

Botasot - 12.01.2019

Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushtakut në Hagë. Avokati britanik ishte angazhuar nga Qeveria për përgatitur ...

Lushtaku e Mustafa gjatë vikendit shkojnë në Hagë

Koha.net - 11.01.2019

Ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa gjatë vikendit do të nisen për në Hagë për t’u intervistuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Tre aeroplanë të vegjël dje kanë fluturuar nga Prishtina drejt Hagës

Koha.net - 11.01.2019

Beograd, 11 janar - Ndërsa mediat serbe raportuan dje dhe sot se nga Aeroporti i Prishtinës, pjesa ushtarake e tij, janë nisur drejt Hagës tre aeroplanë "me ish-pjesëtarë të UÇK-së, të ftuar nga ...

Ja kur do të nisen për në Hagë të ftuarit e parë të Speciales

Zeri - 11.01.2019

Dy ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që të shtunën ose të dielën të nisen drejtë Hagës, kurse më 14 janar (të hënën) pritet të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të ...

Në prag të hetimeve të të dyshuarve, viktimave dhe dëshmitarëve

Kosova Live - 11.01.2019

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur fletëkërkimin për Ramzi Shala, ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), vendndodhja e të cilit nuk dihet, që nga koha kur e mori ftesën që më 17 ...

Mustafa e Lushtaku nisen në vikend për Hagë, të hënën fillon intervistimi nga Specialja

Almakos - 11.01.2019

Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën do të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Dy ish- komandantët e UÇK-së nesër para Gjykatës Speciale në Hagë

Ina - 12.01.2019

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- ...

Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

Lajmi.net - 12.01.2019

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për kallxo.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ...

Avokati Koci: Remi dhe Sami Lushtaku janë në Kosovë, në vikend udhëtojmë për në Hagë

Botasot - 10.01.2019

Avokati i njohur kosovar, Arianit Koci, i cili në Gjykatën Speciale do të mbrojë dy komandantët e shquar të UÇK-së, Rrustem Mustafën dhe Sami Lushtakun, i ka hedhur poshtë raportimet e mediave serbe ...

Dy ish-komandantët e UÇK-së Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

Portalb - 12.01.2019

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lexo më shumë në: ...

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale

Telegrafi - 12.01.2019

Rrustem Mustafa, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga ...

A është e përfshirë Serbia në punët e Gjykatës Speciale?

Zeri - 11.01.2019

Gjykata Speciale me seli në Hagë ka nisur dërgimin e ftesave të para në Kosovë. Gjatë kësaj jave, me linjë normale ajrore për në Hagë pritet të udhëtojnë Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa, shkruan ...

Sami Lushtakun do ta mbrojë në Hagë ish-prokurori i rastit të Millosheviqit

Zeri - 12.01.2019

Geoffrey Nice, prokurori që ishte bërë i famshëm në Hagë në betejën e tij ndaj Millosheviqit, është avokat i Sami Lushtakut në Hagë. Avokati britanik ishte angazhuar nga Qeveria për përgatitur ...

Tre aeroplanë të vegjël dje kanë fluturuar nga Prishtina drejt Hagës

Botasot - 11.01.2019

Ndërsa mediat serbe raportuan dje dhe sot se nga Aeroporti i Prishtinës, pjesa ushtarake e tij, janë nisur drejt Hagës tre aeroplanë "me ish-pjesëtarë të UÇK-së, të ftuar nga Prokuroria Speciale për ...

Mustafa e Lushtaku nisen në vikend për Hagë, të hënën fillon intervistimi nga Specialja

Telegrafi - 11.01.2019

Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën do të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Dy ish- komandantët e UÇK-së nesër para Gjykatës Speciale në Hagë

Lajm - 12.01.2019

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- ...

Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

Koha.net - 12.01.2019

Dy ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për Kallxo.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ...

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale

BalkanWeb - 12.01.2019

Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga ...

Mustafa e Lushtaku nisen në vikend për Hagë, të hënën fillon intervistimi nga Specialja

Botasot - 11.01.2019

Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën do të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Përballja e parë me Specialen

Lajmi.net - 12.01.2019

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales.

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale

Almakos - 12.01.2019

Rrustem Mustafa, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga ...

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale

Durres Lajm - 12.01.2019

Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga ...

Përballja e parë me Specialen

Ina - 12.01.2019

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales.

Ish-komandanti i UÇK, Lushtaku, përballja e parë me Gjykatën Speciale

Java News - 12.01.2019

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales.