TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Selimi: Për UÇK-në janë krijuar dy të vërteta

Telegrafi - 12.06.2019

“Mbi luftën, UÇK-në dhe zhvillimet që pasuan” ka qenë tema e tribunës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, me ç’rast është thënë se për luftën e UÇK-së janë ...

Si reagoi UÇK’ja kur hyri NATO?

Gazeta Express - 12.06.2019

Nga Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së, më 12 qershor të vitit 1999, ishin të përgatitur për pritjen e NATO-s. Madje, dy javë para se trupat të zbarkonin nga pikat kufitare ishin vënë kontaktet me ta.

Limaj: Në bazën e UÇK-së në Berishë erdhi një luftëtar japonez (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-komandanti i UÇK-së dhe anëtari i Shtabit të Përgjithshëm, Fatmir Limaj, ka thënë se lufta e UÇK-së nuk ishte fetare por çlirimtare. Limaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ...

VV-ja kërkon komision shtetëror për të shkruar historinë e UÇK-së

Zeri - 12.06.2019

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar tribunë dhe bashkëbisedim me temën ”Mbi luftën, UÇK-në dhe zhvillimet që pasuan”. Aty ishte i pranishëm edhe lideri i VV-së Albin Kurti, i cili kishte një pyetje ...

Ish ushtarët e UÇK-së në Han të Elezit kujtojnë ditën e çlirimit

Medial - 12.06.2019

Datën e 12 qershorit të vitit 1999 nga pika doganore në Han të Elezit e kanë kujtuar dy ish ushtarë të UÇK-së nga kjo komunë, Menduh Brava dhe Mexhait Kalisi.

Selimi: Për UÇK’në janë dy të vërteta

Gazeta Express - 12.06.2019

“Mbi luftën, UÇK-në dhe zhvillimet që pasuan” ka qenë tema e tribunës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, me ç’rast është thënë se për luftën e UÇK-së janë ...

Si reagoi UÇK-ja kur hyri NATO?

Botasot - 12.06.2019

Nga Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së, më 12 qershor të vitit 1999, ishin të përgatitur për pritjen e NATO-s. Madje, dy javë para se trupat të zbarkonin nga pikat kufitare ishin vënë kontaktet me ta.

Selimi: Për UÇK’në janë dy të vërteta

Botasot - 12.06.2019

“Mbi luftën, UÇK-në dhe zhvillimet që pasuan” ka qenë tema e tribunës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, me ç’rast është thënë se për luftën e UÇK-së janë ...