TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Avokati: Trump po e vë informatorin në "rrezik fizik"

Evropaelire - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

“Paralajmërimi”/ Libri me autor anonim, kritika të rënda për Trump

Top Channel - 08.11.2019

Një libër i ri, me titullin “Paralajmërimi” që pritet të dale në shitje së shpejti, paraqet në mënyrë mjaft kritike profilin publik të presidentit Trump.

Tre vjet nga zgjedhja e Presidentit Trump

VOA - 08.11.2019

8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane.

Trump: Nuk jam i shqetësuar nga hetimi

VOA - 08.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.

Trump thotë se po merr në konsideratë pjesmarrjen në paradën ushtarake ruse të 9 Majit

SOT - 08.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se po merr në konsideratë të vizitojë Rusinë vitin që vjen për të parë paradën ushtarake të 9 Majit. “Më kanë ftuar dhe po e mendoj.

“Më ka ftuar Putin”, Trump mendon të shkojë në paradën ku Rusia “tregon muskujt”

Gazeta Tema - 08.11.2019

Donald Trump vazhdon të surprizojë me disa nga deklaratat e tij. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës deklaroi sot se po merr seriozisht parasysh ftesën e presidentit rus Vladimir Putin për ...

Libri i ri "Paralajmërimi", një portretizim kritik i presidentit Trump nga shkrimtari anonim

VOA - 08.11.2019

Një libër i ri, i pa publikuar ende, me titullin "Paralajmërimi" portretizon profilin publik më kritik të presidentit Trump që kur mori detyrën gati tre vjet më parë.

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë $ për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Evropaelire - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Trump gjobitet me dy milionë dollarë

Alsat - 08.11.2019

Shpërdorimi i parave të fondacionit privat për qëllime politike ka penalizuar presidentin Donald Trump me 2 milionë dollarë. Fondet e mbledhura nga shoqëria bamirëse dyshohet se u përdorën pjesërisht ...

Erdogan para takimit me Trump: SHBA nuk po respekton marrëveshjen në Siri

SOT - 07.11.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha sot se SHBA nuk po respekton zotimin e saj për të larguar luftëtarët kurdë nga zonat kufitare siriane dhe shtoi se do ta ngrejë çështjen në takimin me ...

Trump konfirmon takimin me Erdogan javën e ardhshme

Portalb - 07.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Pres. Trump

VOA - 07.11.2019

Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për ...

Erdogani shkon në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme

Koha.net - 07.11.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump do të takohet javën e ardhshme me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan. Takimi i tyre vjen në kohën e tensionimit të marrëdhënieve mes të të dyja shteteve ...

Erdogan kërcënon të thellojë lidhjet ushtarake me Moskën

Alb Portali - 07.11.2019

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kërcënoi se do të thellojë lidhjet ushtarake me Moskën, nëse Shtetet e Bashkuara nuk heqin embargon për shitjen Ankarasë të një avioni të rëndësishëm luftarak.

Trump konfirmon takimin me Erdogan

Medial - 07.11.2019

Lexime: 7 Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan foli përmes telefonit me Presidentin e SHBA Donald Trump të mërkurën dhe të dy liderët konfirmuan se do të takohen në Uashington, me 13 nëntor me ftesë ...

Trump konfirmon takimin me Erdogan, presidenti turk javës tjetër në SHBA

Java News - 07.11.2019

Javës që vjen presidenti i SHBA, Donald Trump dhe ai turk Rexhep Taip Erdogan pritet të zhvillojnë një takim. Ka qenë Trump, ai i cili përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se pas disa ditësh Erdogan ...

Javën e ardhshme takim Erdogan – Trump

Zhurnal - 07.11.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi sot në Twitter se planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Presidentit Trump

Botasot - 07.11.2019

Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Trumpin

Gazeta Express - 07.11.2019

Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Trumpin

Tetova Sot - 07.11.2019

Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për ...

Vazhdojnë dëshmitë në hetimet mbi Presidentit Trump

Top Channel - 08.11.2019

Një këshilltare për çështjet e jashtme të nënpresidentit Mike Pence po dëshmon sot pas dyerve të mbyllura në hetimin që ka në shënjestër Presidentin Donald Trump dhe që synon ngritjen e akuzave për ...

Trump gjobitet me 2 mln dollarë, shpërdoroi për qëllime politike fondacionin e vet bamirës

Koha.net - 08.11.2019

Shpërdorimi i parave të fondacionit privat për qëllime politike ka penalizuar presidentin Donald Trump me 2 milionë dollarë. Fondet e mbledhura nga shoqëria bamirëse dyshohet se u përdorën pjesërisht ...

Trump gjobitet me 2 milionë dollarë, shpërdoroi për qëllime politike fondacionin e vet bamirës

Gazeta Express - 08.11.2019

Shpërdorimi i parave të fondacionit privat për qëllime politike ka penalizuar presidentin Donald Trump me 2 milionë dollarë. Fondet e mbledhura nga shoqëria bamirëse dyshohet se u përdorën pjesërisht ...

Trump gjobitet me 2 milionë dollarë, shpërdoroi për qëllime politike fondacionin e vet bamirës

Zeri - 08.11.2019

Shpërdorimi i parave të fondacionit privat për qëllime politike ka penalizuar presidentin Donald Trump me 2 milionë dollarë. Fondet e mbledhura nga shoqëria bamirëse dyshohet se u përdorën pjesërisht ...

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë $ për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Botasot - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë dollarë – për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Telegrafi - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Portalb - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Keqpërdori fondet e bamirësisë, gjykata “dënon” Trump me një gjobë të majme

Java News - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Libri i ri "Paralajmërimi", një portretizim kritik i presidentit Trump nga shkrimtari anonim

Botasot - 08.11.2019

Një libër i ri, i pa publikuar ende, me titullin "Paralajmërimi" portretizon profilin publik më kritik të presidentit Trump që kur mori detyrën gati tre vjet më parë.

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë $ për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Top Channel - 08.11.2019

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i tij bamirës, për të financuar ...

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij

Botasot - 08.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.

Libri i ri “Paralajmërimi”, një portretizim kritik i presidentit Trump nga shkrimtari anonim

BalkanWeb - 08.11.2019

Një libër i ri, i pa publikuar ende, me titullin “Paralajmërimi” portretizon profilin publik më kritik të presidentit Trump që kur mori detyrën gati tre vjet më parë.

Avokati: Trump po e vë informatorin në “rrezik fizik”

Lajmi.net - 08.11.2019

Në letër, Andrew Bakaj, shkroi se “retorika dhe aktiviteti” i Trumpit e vendosin klientin dhe familjen e tij “në rrezik fizik”. Identiteti i informatorit deri më tash është ruajtur nga rivalët e ...

Libri i ri “Paralajmërimi”, një portretizim kritik i presidentit Trump nga shkrimtari anonim

Alsat - 08.11.2019

Një libër i ri, i pa publikuar ende, me titullin “Paralajmërimi” portretizon profilin publik më kritik të presidentit Trump që kur mori detyrën gati tre vjet më parë.

Si sot 3 vjet më parë, Donald Trump u bë presidenti i Amerikës

BalkanWeb - 08.11.2019

Data 8 nëntor shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane.

Avokati: Trump po e vë informatorin në “rrezik fizik”

BalkanWeb - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij

Gazeta Express - 08.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.

Libri i ri “Paralajmërimi”, një portretizim kritik i presidentit Trump nga shkrimtari anonim

Gazeta Tema - 08.11.2019

Një libër i ri, i pa publikuar ende, me titullin “Paralajmërimi” portretizon profilin publik më kritik të presidentit Trump që kur mori detyrën gati tre vjet më parë.

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij

Tetova Sot - 08.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij

Zeri - 08.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.

Avokati: Trump po e vë informatorin në “rrezik fizik”

Portalb - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin, njofton REL.

Trump thotë se nuk është i shqetësuar nga hetimi ndaj tij

Lajmi.net - 08.11.2019

Duke folur para gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti Trump nuk u kushtoi rëndësi teksteve të zbardhura të dëshmive me dyer të mbyllura nga ana e zyrtarëve të tjerë që tashmë janë bërë publike.

Avokati: Trump po e vë informatorin në rrezik fizik

Gazeta Express - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Avokati: Trump po e vë informatorin në “rrezik fizik”

Durres Lajm - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Avokati: Trump po e vë informatorin në rrezik fizik

Tetova Sot - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Avokati: Trump po e vë informatorin në “rrezik fizik”

Botasot - 08.11.2019

Një avokat i informatorit, që nxiti procedurat për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, i dërgoi letër Shtëpisë së Bardhë me, siç u tha, kërkesën për të ndalur presionin.

Tre vjet nga zgjedhja e Presidentit Trump

Botasot - 08.11.2019

8 nëntori shënon përvjetorin e tretë të zgjedhjes së Donald Trumpit si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 2016. Zoti Trump mbetet një personazh i fuqishëm në politikën amerikane.

Rusia ‘tregon muskujt’, Trump mendon të shkojë në paradë: Më ka ftuar Putin

Gazeta Express - 08.11.2019

Donald Trump vazhdon të surprizojë me disa nga deklaratat e tij. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës deklaroi sot se po merr seriozisht parasysh ftesën e presidentit rus Vladimir Putin për ...

Trump: Nuk jam i shqetësuar nga hetimi

Top Channel - 09.11.2019

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me hetimin e Dhomës së Përfaqësuesve, tani që dëshmitë do të bëhen të hapura për publikun.