TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trondit Tomë Gashi: Kjo figurë e lartë shtetërore do të marrë ftesë nga Gjykata Speciale – zbulon të tjera detaje të ...

Botasot - 22.10.2019

Ftesat nga Gjykata Speciale për ish komandantë e luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë bërë më të shpeshta kohëve të fundit. E avokati Tomë Gashi, ka thënë për gazetën “Bota sot”, se ...

Arrestimet e para nga Specialja, pas formimit të qeverisë së re

Telegrafi - 22.10.2019

Gjykata Speciale gjatë ditës së sotme ka dërguar 7 ftesa për intervistim, ndërsa arrestimet e para pritet të ndodhin ditëve në vijim. Njohësit e çështjeve të drejtësisë, presin që aktakuzat e para të ...

Specialja fton si të dyshuar krerët e UÇK’së

Gazeta Express - 22.10.2019

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka ftuar ish-drejtuesit Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton T7 Kanë kaluar më shumë se 4 vite që kur Kuvendi i Kosovës, votoi për ...

Milaim Zeka flet për “Bota sot” rreth ftesave të Gjykatës Speciale, jep disa detaje që do të ndërmerren

Botasot - 22.10.2019

Gjykata Speciale edhe ditën e sotme ka vazhduar me dërgimin e ftesave për veteranët e Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës, shkruan gazeta “Bota sot”. Së fundi, ftesë ka marrë edhe kryetari i Komunës së ...

Ofensiva ‘agresore’ e Speciales, OVL e UÇK-së, politikanëve: Mos ia vazhdoni mandatin kësaj gjykate

Lajmi.net - 22.10.2019

Kështu deklarojnë në Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, që sipas tyre, rreth katër persona pritet të arrestohen deri në muajin nëntor. OVL e UÇK-së është shprehur e brengosur me numërin e ...

Gani Krasniqi: Do t’i përgjigjem Speciales – më obligojnë deputetët e papërgjegjshëm që e votuan

Zeri - 22.10.2019

Ish ushtari i UÇK-së nga Malisheva, Gani Krasniqi, ka thënë se ka marrë një ftesë nga Gjykata Speciale së cilës ka thënë se do t’i përgjigjet pozitivisht.

Adem Delijaj: Me Gjykatën Speciale si në vitet ’80-ta – tani çdo ushtar i UÇK-së gjah i ndërkombëtarëve

Medial - 22.10.2019

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Delijaj, ka dhënë detaje rreth ftesës që i është bërë së fundi për tu intervistuar nga Gjykata Speciale.

Arrijnë shtatë ftesa të reja nga Gjykata Speciale, nuk përjashtohet mundësia për protesta

Lajmi.net - 22.10.2019

Kohët e fundit Gjykata Speciale ka intensifikuar punën duke dërguar ftesa për intervistim ish-pjesëtarëve të UÇK-së e edhe civilëve. Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni ...

Edhe Fazli Behrami ftohet nga Gjykata Speciale

Telegrafi - 22.10.2019

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fazli Behrami është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati.

Gjykata Speciale fton edhe Shaban Sylën

Gazeta Express - 22.10.2019

Shaban Syla është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale, kanë konfirmuar në organizatën e veteranëve. Ftesa ndaj tij është konfirmuar nga kryetari i OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati, i cili ka ...

Gjykata Speciale e fton edhe një ish-ushtar

Gazeta Express - 22.10.2019

Kreu i OVL-UÇK, Hysni Gucati ka njoftuar se sapo ka marrë informacion se është ftuar nga Gjykata Speciale ish-ushtari Fazli Behrami, raporton Express.

Gjykata Speciale nuk po fton vetëm ushtarë të UÇK-së, 10 ftesa dërgohen brenda ditës

Botasot - 22.10.2019

Të paktën 35 ftesa janë pranuar nga ish-ushtarët e UÇK-së nga Gjykata Speciale me seli në Hagë, vetëm brenda 10 ditëve të fundit. Ftesa nuk janë duke pranuar vetëm ish-ushtarët e UÇK-së, por edhe ...

Fazli Behrami nga Brigada 113 “Mujë Krasniqi”, i ftuari i radhës nga Specialja

Medial - 22.10.2019

Fazli Behrami është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës Hysni Gucati, nëpërmjet një postimi në Facebook.

Gjykata Speciale fton edhe Jetullah Krasniqin

Botasot - 22.10.2019

Ish- ushtari i UÇK-së, Jetullah Krasniqi nga Prizreni, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Ai, ka njoftuar se për intervistim është ftuar të lajmërohet me 29 tetor.

I dënuari në rastin “Bllaca 2” ftohet nga Gjykata Speciale

Botasot - 22.10.2019

Shaban Syla i cili është i dënuar në rastin e njohur si “Bllaca 2” është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Ftesa ndaj tij është konfirmuar nga kryetari i OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati, i cili ...

Ish-rektori i UP-së ftohet nga Gjykata Speciale

Botasot - 22.10.2019

Ish-rektori i UP-së, Ibrahim Gashi, që ishte pjesë e UÇK-së është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi në rrjetin ...

Specialja fton edhe ish-rektorin e UP-së, Ibrahim Gashin

Koha.net - 22.10.2019

​​Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ibrahim Gashi, është ftuar për t’u intervistuar në cilësi të dëshmitarit nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në ...

Tribunali Special po prek kokën e UÇK’së

Gazeta Express - 21.10.2019

Stuhia pas qetësisë dhe heshtjes së Tribunalit Special ka nisur. Nga Haga është ftuar një nga emrat kryesor të UCK’së, Azem Syla, i cili ka qenë një nga të personazhet e raportit të Dick Martyt.

Ish komandanti i UÇK-së Azem Syla thirret në Hagë

VOA - 21.10.2019

Ish udhëheqësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është thirrur nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës së Posaçme në Hagë për t’u paraqitur, por pa u bë e qartë se në çfarë cilësie është ...

Azem Syla ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale

Evropaelire - 21.10.2019

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është ftuar për intervistim nga Prokuroria e Specializuar për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë.

Edhe Azem Syla ftohet nga Gjykata Speciale

Telegrafi - 21.10.2019

Ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe njëri nga themeluesit e saj, Azem Syla, është i ftuari i radhës nga Gjykatas Speciale në Hagë.

Specialja dërgon ftesë për Azem Sylën

Medial - 21.10.2019

Ish Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të UCK-së, Azem Syla ka marrë ftesë që të paraqitet në Gjykatën Speciale për intervistim. Këtë për klankosova.tv e ka konfirmuar avokati mbrojtës i Sylës, Besnik ...

“Daja” i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Botasot - 21.10.2019

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla. Lajmin e ka konfirmuar avokati i tij, Besnik Berisha i cili ka bërë ...

Azem Syla ftohet nga Specialja

Koha.net - 21.10.2019

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish-komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla. Lajmi është bërë i ditur nga avokati i tij, Besnik Berisha.

Zyrtare, ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK’së

Gazeta Express - 21.10.2019

Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën ...

Gjykata Speciale e fton eprorin e lartë për të dëshmuar në Hagë, ai akuzon Thaçin për vrasje dhe eliminim

Botasot - 21.10.2019

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naim Miftari i cili është ftuar në cilësinë e dëshmitarit nga Gjykata Speciale që të intervistohet për tri ditë rresht në Hagë, thotë se nuk e ka ...

Uragani i Gjykatës Speciale përfshin Kosovën, publikimi i aktakuzave të para çështje javësh

Botasot - 21.10.2019

Gjykata Speciale ditëve të fundit ka ndezur motorët e saj. Vetëm nga e premtja e javës së kaluar në Kosovë kanë ardhur mbi 20 ftesa për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të cilët janë ...

Ish-komandant Leka e zbulon kur do të intervistohet nga Specialja

Gazeta Express - 21.10.2019

Ish-komandanti i UÇK-së Nuredin Ibishi, dy ditë më pare u ftua nga Gjykata Speciale. Ai ka dhënë detaje rreth ftesës që i është bërë nga Specialja, duke thënë se është ftuar në cilësinë e dëshmitarit.

Ish-komandant Leka e zbulon kur do të intervistohet nga Specialja

Zeri - 21.10.2019

Ish-komandanti i UÇK-së Nuredin Ibishi, dy ditë më pare u ftua nga Gjykata Speciale. Ai ka dhënë detaje rreth ftesës që i është bërë nga Specialja, duke thënë se është ftuar në cilësinë e dëshmitarit.

Gjykata Speciale e fton për intervistim ish-eprorin e lartë të UÇK-së

Zeri - 21.10.2019

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari i cili është ftuar në cilësinë e dëshmitarit nga Gjykata Speciale që të intervistohet për tri ditë rresht ...

Gjykata Speciale e fton për intervistim ish-eprorin e lartë të UÇK-së

Medial - 21.10.2019

13:51 | 21 Tetor 2019 Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari i cili është ftuar në cilësinë e dëshmitarit nga Gjykata Speciale që të intervistohet ...

Naim Miftari ftohet nga Haga në cilësinë e dëshmitarit, ja çfarë shkruan në facebook

Gazeta Express - 21.10.2019

Edhe një dëshmitar tjetër sot është ftuar nga ana e Gjykatës Speciale për të dëshmuar. Bëhet fjalë për ish-eprorin e lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.

Gjykata Speciale e fton për intervistim ish-eprorin e lartë të UÇK-së

Lajmi.net - 21.10.2019

Kjo është bërë e ditur nga vet Miftari përmes një postimi në Facebook. Ai ka njoftuar se është ftuar në cilësinë e dëshmitarit nga Gjykata Speciale që të intervistohet për tri ditë rresht në Hagë, ...

Zyrtare, ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK-së

Zeri - 21.10.2019

Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën ...

Gjykimi i krimeve të luftës, thirret në Hagë ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla

BalkanWeb - 21.10.2019

KOSOVË Ish-luftëtari i UÇK-së Azem Syla është thirrur nga Haga, në kuadër të ftesave që iu bëhen ish-ushtarëve e ish-komandantëve të kohës së luftës nga Gjykata Speciale.

Azem Syla u ftua nga Gjykata Speciale

Portalb - 21.10.2019

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish-komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla . Lajmi është bërë i ditur nga avokati i tij, Besnik Berisha .

Ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK’së

Medial - 21.10.2019

17:56 | 21 Tetor 2019 Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka ...

Azem Syla ftohet nga Gjykata Speciale

Lajmi.net - 21.10.2019

Kjo është konfirmuar për lajmi.net nga avokati, Besnik Berisha. “Po, është e vërtetë, Azem Syla është ftuar nga Specialja”, ka thënë Berisha Ndryshe, më herët, gjatë ditës u bë e ditur se ftesë nga ...

Ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK’së

Zhurnal - 21.10.2019

Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar, avokati i Sylës, ...

Azem Syla ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale

Alsat - 21.10.2019

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është ftuar për intervistim nga Prokuroria e Specializuar për krime të luftës në Kosovë, me seli në Hagë.

Gjykimi i krimeve të luftës, thirret në Hagë ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla

Durres Lajm - 21.10.2019

Ish-luftëtari i UÇK-së Azem Syla është thirrur nga Haga, në kuadër të ftesave që iu bëhen ish-ushtarëve e ish-komandantëve të kohës së luftës nga Gjykata Speciale.

Gjykimi i krimeve të luftës, ish-shefi i shtabit të UÇK-së thirret në Gjykatën e Hagës

Java News - 21.10.2019

Ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe njëri nga themeluesit e saj, Azem Syla, është i ftuari i radhës nga Gjykatas Speciale në Hagë.

Ftesë nga Gjyata Speciale në Hagë për dy ish-drejtues të UÇK-së

RTSH - 21.10.2019

Tribunali Special në Hagë ka dërguar në Kosovë dy ftesa për dy ish-drejtues të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Azem Syla, njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për ...

Tribunali Special po prek kokën e UÇK’së

Zeri - 21.10.2019

Stuhia pas qetësisë dhe heshtjes së Tribunalit Special ka nisur. Nga Haga është ftuar një nga emrat kryesor të UCK’së, Azem Syla, i cili ka qenë një nga të personazhet e raportit të Dick Martyt.

Zyrtare, ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK-së

Tetova Sot - 21.10.2019

Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën ...

Ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla thirret në Hagë

Top Channel - 22.10.2019

Ish udhëheqësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla është thirrur nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës së Posaçme në Hagë për t’u paraqitur, por pa u bë e qartë se në çfarë cilësie është ...

Ish-rektori i UP-së ftohet nga Gjykata Speciale

Gazeta Express - 22.10.2019

Ish-rektori i UP-së, Ibrahim Gashi, që ishte pjesë e UÇK-së është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi në rrjetin ...

Ibrahim Gashi ftohet nga Specialja

Medial - 22.10.2019

Ibrahim Gashi është ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim në cilësi të dëshmitarit. Gashi, që ka qenë rektor i Universitetit të Prishtinës, ka thënë se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese ...

Specialja fton edhe ish-rektorin e UP-së, Ibrahim Gashi

Lajmi.net - 22.10.2019

Gashi, i cili e konfirmoi vet ftesën, tha se do t’i përgjigjet pozitivisht asaj pasi është i bindur në luftën e drejtë dhe të pastër të UÇK-së. “Duke besuar në drejtësi, sikundër edhe duke qenë shumë ...

Ish-rektori i UP-së ftohet nga Gjykata Speciale

Zeri - 22.10.2019

Ish-rektori i UP-së, Ibrahim Gashi, që ishte pjesë e UÇK-së është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi në rrjetin ...