TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hong Kong/Protesta kundër ekstradimit, rrethohen godinat qeveritare

Top Channel - 12.06.2019

Protestuesit në Hong Kong kanë rrethuar ndërtesat qeveritare; me maska në fytyrë e helmeta në kokë ata bllokuan rrugët përreth godinave në fjalë. Policia ka ndërhyre duke përdorur gaz lotsjellës dhe ...

Hong Kong, protesta kundër projekt-ligj të ekstradimit në territorin e Kinës

RTSH - 12.06.2019

Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës.

Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit

DW - 12.06.2019

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin.

Dita e tretë e protestave masive kundër ligjit për ekstradim në Hong Kong

Gazeta Express - 12.06.2019

Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës.

SHBA e shqetësuar për propozimin e ligjit të ekstradimeve në Hong Kong

VOA - 11.06.2019

Shtetet e Bashkuara kanë shprehur shqetësimin e tyre rreth propozimit të amendamenteve të ligjeve të Hong Kongut, që do të lejonin të dyshuarit për krime të ekstradohen në Kinë për ndjekje penale.

Situatë e tensionuar në Hong Kong, protestuesit rrethojnë selinë qeveritare (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës.

Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit

ABC News - 12.06.2019

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin.

Dita e tretë e protestave masive kundër ligjit për ekstradim në Hong Kong

Botasot - 12.06.2019

Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës.

Protesta kundër ekstradimeve; Hong Kong, në rrugë kundër ligjit të imponuar nga Kina

Top Channel - 10.06.2019

Plani polemizues për lejimin e ekstradimeve në Kinë ka shkaktuar protesta massive në Hong-Kong, megjithatë liderja e tij Carrie Lam ka zgjedhur te mos lëkundet përballë valës së indinjatës popullore.

Udhëheqësja e Hong Kongut mbron ligjin për ekstradim, pavarësisht protestave

Evropaelire - 10.06.2019

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave.

Protesta në Hong Kong

VOA - 10.06.2019

Demonstratat vazhduan gjatë gjithë natës në Hong Kong ku qindra mijëra njerëz protestuan të dielën kundër një projektligji polemik të ekstradimit që do të lejonte që kriminelët e dyshuar të ...

Liderja e Hong Kongut nuk dorëzohet as pas protestës masive

Alsat - 10.06.2019

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam nuk ndryshon qëndrim as pas protestës së madhe. Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam tha se nuk do të heqë një plan të diskutueshëm për të lejuar ekstradimin në Kinë, ...

Hong Kong, manifestime të reja kundër ekstradimit në Kinë

BalkanWeb - 10.06.2019

Carrie Lam, udhëheqësi i Hong Kongut, nuk e ndryshon linjën e tij pas demonstratave masive në të cilën gjatë fundjavës qindra mijëra njerëz kërkuan të heqin dorë nga iniciativa ligjore e ekstradimit ...

Me gjithë protestat, Qeveria e Hong-Kongut zotohet ta kalojë ligjin për ekstradime

Koha.net - 10.06.2019

Liderja e Qeverisë në Hong Kong ka thënë të hënën se vazhdon të jetë e përkushtuar për miratimin e ligjit të propozuar për ekstradim, përkundër marshit masiv protestues që mblodhi të dielën me qindra ...

Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit

Botasot - 12.06.2019

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin.

Protesta kundër ekstradimeve; Hong Kong, në rrugë kundër ligjit të imponuar nga Kina

Durres Lajm - 10.06.2019

Plani polemizues për lejimin e ekstradimeve në Kinë ka shkaktuar protesta massive në Hong-Kong, megjithatë liderja e tij Carrie Lam ka zgjedhur te mos lëkundet përballë valës së indinjatës popullore.

Udhëheqësja e Hong-Kongut mbron ligjin për ekstradim, pavarësisht protestave

Gazeta Express - 10.06.2019

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave.

Liderja e Hong Kongut nuk dorëzohet as pas protestës masive

Zhurnal - 10.06.2019

Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam nuk ndryshon qëndrim as pas protestës së madhe. Liderja e Hong Kongut, Carrie Lam tha se nuk do të heqë një plan të diskutueshëm për të lejuar ekstradimin në Kinë, ...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë

Telegrafi - 12.06.2019

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin.