TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kush janë 2 deputetët e PD që nuk kanë firmosur lënien e mandatit

BalkanWeb - 21.02.2019

Ndonëse shumica e deputeteve kanë djegur tashmë mandatet e tyre duke dorëzuar deklaratën e dorëheqjes në Kuvend, mësohet se janë dy deputetë të PD që ende nuk kanë djegur mandatet.

EMRAT/ Dy deputetë të PD-së nuk firmosin lënien e mandatit

Albeu.com - 21.02.2019

Pjesa më e madhe e deputetëve të Partisë Demokratike e firmosën menjëherë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar kërkesën për lënien në mes të mandatit të tyre në Kuvend.

Vajza e Azem Hajdarit nuk mundi të firmos dorëheqjen, zbulohet arsyeja?

Ina - 21.02.2019

Deputetët e Partisë Demokratike, por edhe të LSI-së kanë filluar me firmosjen e lënies së mandateve. Ajo çfarë vihet re është mungesa e deputetes Rudina Hajdari.

Ministrja nxjerr fotot, ja ku ishte Rama kur opozita firmosi djegien e mandateve

SOT - 20.02.2019

Rreth orës 6 të pasdites së sotme PD njoftoi djegien e mandateve dhe pas saj edhe Lëvizja Socialiste për Integrim. Deputetët njoftuan firmosjen e dokumentit pasi sipas tyre vendi është në emergjencë ...

Dy deputetët e PD refuzojnë të djegin mandatin, Rudina Hajdari flet nga Amerika si do veprojë

SOT - 20.02.2019

Deputetët e Partisë Demokratike kanë firmosur menjëherë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, dokumentin me anë të të cilit heqin dorë vullnetarisht nga mandati i tyre.Por dy prej deputetëve të ...

Shtohen dyshimet/ Dy deputetë të PD mund të mos lënë mandatet

Mapo - 20.02.2019

Myslim Murrizi deputet i zgjedhur në Lushnje dhe Rudina Hajdari e zgjedhur në Tiranë nga listat e PD-së mund të mos lënë mandatin e deputetit. Pra mund të dalin kundër qendrimit të unifikuar të PD-së ...

Nuk mori pjesë në djegien e mandateve, deputeti i PD i befason të gjithë me reagimin e tij

SOT - 20.02.2019

Pasditen e sotme si brenda Partisë Demokartike ashtu dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, kanë nisur firmosjet e dokumentit për heqjen dorë nga mandati i deputetit.

Alibeaj: E drejtë legjitime e deputetëve për të lënë mandatin

ABC News - 20.02.2019

Djegia e mandateve të deputetëve të opozitës, e konkretizuar tashmë me firmosjen e tyre pasditen e sotme është diskutuar në studion e Byro Politike nga deputetët opozitarë Enkelejd Alibeaj, Klajda ...

Deputeti i PD-së 'përgjon' Sali Berishën (Foto)

SOT - 20.02.2019

Deputetët e Partisë Demokratike firmosën pas votimit nga Këshilli Kombëtar dorëheqjen e tyre duke numëruar dhe arsyet që çuan në këtë vendim. Pas deputetëve demokratë dhe kryetarja e LSI-së si dhe ...

Pas Ervin Salianjit, dorëzon mandatin edhe Grida Duma (FOTO)

SOT - 20.02.2019

Deputetët e Partisë Demokratike kanë firmosuar djegien e mandateve parlamentare.Ndër të parët që firmosën dorëheqjen për mandatin ishte deputeti i qarkut të Korçës Ervin Salianji, i cili e ka ...

Dokumenti/ Berisha jo më deputet: Nesër protestë te Kuvendi

BalkanWeb - 20.02.2019

Sali Berisha, ishte i pari nga radhët e Partisë Demokratike që propozoi djegien e mandateve dhe pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, deputetët e PD-së hoqën dorë nga mandati i deputetit.

Vajza e Azem Hajdarit nuk firmos dorëheqjen, zbulohet arsyeja që nxorri nga rradhët

SOT - 20.02.2019

Deputetët e Partisë Demokratike, por edhe të LSI-së kanë filluar me firmosjen e lënies së mandateve. Ajo çfarë vihet re është mungesa e deputetes Rudina Hajdari.

Ish-kryeministri Berisha djeg mandatin e deputetit

Botasot - 20.02.2019

Ishte i pari që propozoi djegien e mandateve të deputetit. Ish-kryeministri Sali Berisha ka firmosur mbrëmjen e sotme deklaratën se heq dorë nga mandati i tij i deputetit.

Sali Berisha “largohet” nga politika (Dokumenti)

Gazeta Express - 20.02.2019

Dokumentin për lënien e mandatit të deputetit e firmosi edhe ish- kryeministri Sali ...

Opozita nis lënien e mandateve, deputetët nënshkruajnë dokumentin

Botasot - 20.02.2019

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike vendosi sot djegien e mandateve për të gjithë deputetët e saj. Pas këtij vendimi deputetët nisën firmosjen e një dokumenti.

Firmosën dorëheqjen nga mandati, deputetja e Vlorës dhe Salianji publikojnë në Facebook dokumentin (FOTO)

SOT - 20.02.2019

Deputetja e Vlorës, Nada Meçorapaj ka firmosur dorëzimin e mandatit të deputetes. Në një reagim në ‘Facebook’, pak momente pasi firmosi, Meçorapaj sqaron se hoqi dorë nga mandati.

Deputetët e PD-së dogjën mandatet, kush ishte i pari që firmosi dorëheqjen

SOT - 20.02.2019

Deputetët Partisë Demokratike kanë firmosur për dorëheqjet nga mandati deputetëve. I pari që ka firmosur dokumentin e lënies së mandatit është lideri historik i PD dhe ish-kryeministri Sali ...

Jep dorëheqje edhe Sali Berisha (Dokumenti)

Tetova Sot - 20.02.2019

Dokumentin për lënien e mandatit të deputetit e firmosi edhe ish- kryeministri Sali Berisha. Berisha është ndër të parë që iu “nënshtrua” vullnetit të opozitës për djegien e mandateve.

PD nisi djegien e mandateve, por ja çfarë po ndodh tek selia e LSI

SOT - 20.02.2019

Ndërkohë që Partia Demokratike ka nisur që sonte procedurën e lënies së mandateve ku deputetët po firmosin dokumentin që i paraprinë protestës së ditës nesërme, LSI është duke mbledhur firmat e ...

Ish-kryeministri Berisha djeg mandatin e deputetit

Durres Lajm - 20.02.2019

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha dha dorëheqjen e parevokueshme nga mandati i deputetit në mbrëmjen e sotme. Ashtu si edhe lideri i partisë më të madhe opozitare, Basha, një nga figurat më me ...

Deputeti Myslim Murrizi dhe deputetja Rudina Hajdari nuk kane firmosur. Murrizi ka fikur telefonin, Hajdari ka ikur ne ...

Gazeta Tema - 20.02.2019

Deputeti Myslim Murrizi nuk ka qenë prezent në selinë e Partisë Demokratike ku u firmosën dorëzimet e mandateve. I njohur për karakterin e tij rrebel dhe ndaj PD, Murizi duket se nuk është aq dakord ...

Del dokumenti/ Deputetët e PD firmosin dorëheqjen nga mandati

Mapo - 20.02.2019

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike i mbledhur pasditen e sotme vendosi djegien e mandateve. Tashmë në selinë blu po firmosin aktin e dorëheqjes të gjithë deputetët e PD-së.

Foto-Lajm/ Grida Duma, firma e fundit si deputete e zgjedhjeve të 2017-ës

Mapo - 20.02.2019

Deputetët e PD-së janë duke firmosur pasditen e sotme aktin e dorëheqjes nga mandati. Vendimi është unanim, por siç e kërkon ligji deklarata e dorëheqjes është individuale e secilit deputet.

Opozita nis lënien e mandateve, deputetët nënshkruajnë dokumentin

Gazeta Express - 20.02.2019

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike vendosi sot djegien e mandateve për të gjithë deputetët e ...

FOTOT: PD votim të hapur për djegien e mandateve, që të mos kishte kundërshtime (Berisha s’e ngre dorën, Tritani e ...

Gazeta Tema - 20.02.2019

Fotot e mëposhtme tregojnë kur në Këshillin Kombëtar të PD-së, votohet për djegien e mandateve. Votimi është bërë i hapur, në mënyrë që askush të mos dilte kundër.

Deputetët e PD firmosin dorëheqjen nga mandati (Dokument)

BalkanWeb - 20.02.2019

Pas vendimit të Këshillit Kombëtar pro djegies së mandateve parlamentare, deputetët e PD kanë nisur të nënshkruajnë dorëheqjen. Gazetari Klajdi Bodlli ka siguruar dokumentin që do të firmosin secili ...

FOTOT/ Drama: Pas Ervin Salianjit, dorëzon mandatin edhe Grida Duma

Gazeta Tema - 20.02.2019

Pas Ervin Salianjit, edhe Grida Duma ka dorëzuar mandatin e deputetes. Ajo ka postuar dy foto, ku tregon firmosjen e dorëzimit të mandatit. Largimi i saj nga Parlamenti, është një humbje e madhe për ...

Ikën edhe Grida Duma, poston fotot duke firmosur dorëheqjen

Java News - 20.02.2019

Edhe deputetja e PD, Grida Duma ka dorëzuar mandatin. Ajo ka postuar dy foto, ku tregon firmosjen e dorëheqjes. Largimi i saj nga Parlamenti, vjen pas vendimit të opozitës ditën e ...

Dokumenti/ Berisha firmosi i pari dorëheqjen nga posti i deputetit

Medial - 20.02.2019

Deputetët e Partisë Demokratike kanë firmosur këtë të mërkurë dokumentin e lënies së së mandatit të tyre. Burime për Vision Plus bëjnë me dije se i pari që ka firmosur dokumentin e lënies së mandatit ...

Deputetët e PD dhe emrat në listë firmosin dorëheqjet nga mandati

Java News - 20.02.2019

Pas vendimit të Këshillit Kombëtar, deputetët e Partisë Demokratike dhe emrat pasardhës në listë kanë nisur firmosjen e dorëheqjeve nga mandati. Ata kanë nënshkruar një deklaratë drejtuar Kuvendit të ...

Deputetët e PD-së firmosin djegien e mandateve

Durres Lajm - 20.02.2019

Pas vendimit unanim të marrë nga Këshilli Kombëtar i PD-së dhe fjalës së kreut Lulzim Basha, të gjithë deputetët demokratë janë duke firmosur për lënien e mandateve të tyre.

Tradhtar? Kush janë 2 deputetët e PD që nuk kanë firmosur lënien e mandatit

LajmiFundit - 21.02.2019

Ndonëse shumica e deputeteve kanë djegur tashmë mandatet e tyre duke dorëzuar deklaratën e dorëheqjes në Kuvend, mësohet se janë dy deputetë të PD që ende nuk kanë djegur mandatet.

“Flaka” që djeg opozitën, dhe tundimi i të “fundëve” për të përfituar lukset e deputetit

Botasot - 20.02.2019

Partia Demokratike dhe LSI, vendosën unanimisht që të nisin procedurat për të djegur mandatet e deputetëve të dalë në zgjedhjet e 25 qershorit 2017. Por një listë e gjatë personash të tjerë të ...

Nuk firmosi për djegien e mandateve, Rudina Hajdari flet nga SHBA: Së shpejti do të bëj publik qëndrimin tim

Java News - 20.02.2019

Deputetët e Partisë Demokratike kanë firmosur fill pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, dokumentin me anë të të cilit heqin dorë vullnetarisht nga mandati i tyre.

Alibeaj tregon kush e firmosi lënien e mandateve veç deputetëve

SOT - 20.02.2019

Deputeti i Partisë Demokratike, Enekelejd Alibeaj ka shpjeguar juridikisht lënien e mandatit. Sipas tij ka ligjshmëri që deputeti të vendosë për të lënë mandatin, por nuk ka ligjshmëri që Kuvendi të ...

Foto/ Sakrifica kundër qeverisë “Rama”, Berisha nuk është më deputet

Java News - 20.02.2019

Sali Berisha, ishte i pari nga radhët e Partisë Demokratike që propozoi djegien e mandateve dhe pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, deputetët e PD-së hoqën dorë nga mandati i deputetit.

Berisha nuk është më deputet, hera e parë që s'ka imunitet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.02.2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka firmosur mbrëmjen e sotme deklaratën se heq dorë nga mandati i tij i deputetit. Ish-kryeministri Sali Berisha që prej konstituimit të parlamentit në shtator 2017, ka ...

BotaPress: Sali Berisha “largohet” nga politika!

Ina - 21.02.2019

Dokumentin për lënien e mandatit të deputetit e firmosi edhe ish- kryeministri Sali Berisha. Me këtë portali BotaPress njxerr një titull se Berisha po e lë politikën dhe se vështirë është rikthimi i ...

Përçarje në PD? Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari nuk firmosin për djegien e mandatit

Java News - 20.02.2019

Deputeti Myslim Murrizi nuk ka qenë prezent në selinë e Partisë Demokratike ku u firmosën dorëzimet e mandateve. I njohur për karakterin e tij rrebel edhe ndaj PD, Murrizi duket se nuk është aq ...

Deputetët e PD firmosin dorëheqjen nga mandati (Dokumenti)

SOT - 20.02.2019

Pas vendimit të Këshillit Kombëtar pro djegies së mandateve parlamentare, deputetët e PD kanë nisur të nënshkruajnë dorëheqjen. Gazetari Klajdi Bodlli ka siguruar dokumentin që do të firmosin secili ...

Ikën edhe Grida Duma, poston fotot duke firmosur dorëheqjen

Botasot - 20.02.2019

Edhe deputetja e PD, Grida Duma ka dorëzuar mandatin. Ajo ka postuar dy foto, ku tregon firmosjen e dorëheqjes. Largimi i saj nga Parlamenti, vjen pas vendimit të opozitës ditën e ...

Berisha firmosi i pari dorëheqjen nga posti i deputetit

LajmiFundit - 20.02.2019

Pas vendimit unanim të marrë nga Këshilli Kombëtar i PD-së dhe fjalës së kreut Lulzim Basha, të gjithë deputetët e demokratë janë duke firmosur për lënien e mandateve të tyre.

Deputetët e PD dhe emrat në listë firmosin dorëheqjet nga mandati

Botasot - 20.02.2019

Pas vendimit të Këshillit Kombëtar, deputetët e Partisë Demokratike dhe emrat pasardhës në listë kanë nisur firmosjen e dorëheqjeve nga mandati. Ata kanë nënshkruar një deklaratë drejtuar Kuvendit të ...

Ky është formulari që deputetët e PD-së shkarkuan veten e tyre (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.02.2019

Pas vendimit unanim të marrë nga Këshilli Kombëtar i PD-së dhe fjalës së kreut Lulzim Basha, të gjithë deputetët e demokratë janë duke firmosur për lënien e mandateve të tyre.

Dy deputetë të PD-së refuzojnë të djegin mandatin, flet Rudina Hajdari

Durres Lajm - 20.02.2019

Deputetët e Partisë Demokratike kanë firmosur fill pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, dokumentin me anë të të cilit heqin dorë vullnetarisht nga mandati i tyre.

Dokumenti/ Berisha jo më deputet: Nesër protestë te Kuvendi

Medial - 20.02.2019

Sali Berisha, ishte i pari nga radhët e Partisë Demokratike që propozoi djegien e mandateve dhe pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, deputetët e PD-së hoqën dorë nga mandati i deputetit.

Edhe Sali Berisha pa imunitet, heq dorë nga posti i deputetit

Ina - 21.02.2019

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka nënshkruar mbrëmjen e sotme deklaratën se heq dorë nga mandati i tij i deputetit, shkruan Indeksonline.

Djegia e mandateve/ Refuzojnë dy deputetë të PD, flet Hajdari: Nesër do të…

Botasot - 20.02.2019

Deputetët e Partisë Demokratike kanë firmosur fill pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, dokumentin me anë të të cilit heqin dorë vullnetarisht nga mandati i tyre.

Sali Berisha nuk është më deputet për herë që pas vitit 1990

LajmiFundit - 20.02.2019

Sali Berisha, ishte i pari nga radhët e Partisë Demokratike që propozoi djegien e mandateve dhe pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, deputetët e PD-së hoqën dorë nga mandati i deputetit.