TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fury: Amerika po dashurohet në mua, së shpejti kampion

Flaka - 14.08.2019

Boksieri britanik Tyson Fury do të rikthehet në ring më 14 shtator, ku do të dublojë ndaj suedezit Otto Wallin në Las Vegas, sfidë e vlefshme për peshën e rëndë.

Konfirmohet: Kjo është data kur Fury do të përballet me Wallin

Lajmi.net - 13.08.2019

Gjiganti britanik i peshave të rënda në boks, Fury, duelin e tij të radhës do ta zhvillojë në muajin shtator, me datën që tashmë është konfirmuar të jetë 14, raporton lajmi.net.

Fury nuk donte të përballej me Wallin, këto ishin pesë dëshirat e ‘Gypsy King’

Lajmi.net - 12.08.2019

Tyson Fury dhe menaxhmenti i tij kishin provuar që të aranzhonin një duel me kundërshtar tjetër, por nga pesë dëshirat e tyre, nuk kishin arritur marrëveshje.