TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Këto personalitete po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit

Lajmi.net - 12.06.2019

Në këtë tubim, po marrin pjesë personalitete të rëndësishme nga vendi dhe bota. Të pranishëm janë, ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton, ish-sekretarja Medeliene Albright, gjenerali amerikan, ...

Wesley Clark: Dua të e shohë Kosvën në BE dhe NATO

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-gjenerali i forcave të NATO’s, Wesley Clark, është nderuar sot me çmimin “Urdhëri i Lirisë”, nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Me këtë rast Clark ka thënë disa fjalë.

Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Koha.net - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Gjenerali Wesley Clark nderohet me “Urdhrin e Lirisë”

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar sot ish gjeneralin e forcave të NATO’s, Wesley Clark, me titullin Urdhëri i Lirisë. Më heret presidenti kishte dekoruar edhe zonjën ...

Ish-gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

Botasot - 12.06.2019

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Gjenerali amerikan Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark. Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës.

Përvjetori i lirisë

Evropaelire - 12.06.2019

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës.

Thaçi pret gjeneralin Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Thaçi pret ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley ...

Pamje të bëra 20 vjet më parë: Kur oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni ...

Telegrafi - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Vizita e parë e komandantit të NATO-s në Kosovën e lirë dhe takimi me Rugovën dhe Thaçin

Botasot - 12.06.2019

Vetëm pak ditë, pasi forcat e NATO-s, bombarduan Serbinë, kishte ardhur për vizitë në Kosovë, komandanti suprem i forcës euroatlantike, Wesley Clark’s.

Wesley Clark sot në Kosovë: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Telegrafi - 12.06.2019

​Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Edhe gjenerali Wesley Clark vjen sot në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Ish-komandanti i NATO-s gjatë bombardimeve kundër caqeve serbe më 1999, gjenerali i pensionuar, Wesley Clark, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Ish gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

Zhurnal - 12.06.2019

Prishtinë, 12 qershor – Zhurnal.mk – Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, ...

Gjenerali amerikan: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Lajmi.net - 12.06.2019

Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës. “Faleminderit për punën tuaj të jashtëzakonshme. Kishim kënaqësi që të kishim biseda edhe me Clinton dhe Albright.

Përvjetori i lirisë së Kosovës

Portalb - 12.06.2019

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës, njofton REL.

Video e realizuar 20 vjet më parë: Oficieri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe për t’u larguar nga Prizreni

Zeri - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Clark: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Festës së çlirimit të Kosovës i bashkohet edhe personi që dha urdhër të bombardohet Serbia

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Botasot - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Zeri - 12.06.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark. LEXO EDHE: Medeline Albrightit i jepet çmimi “Urdhri i Lirisë” Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e ...

Pamje të rralla:Kur oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni

Gazeta Express - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Medial - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në ...

Pamje të rralla/ Oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni

Lajmi.net - 12.06.2019

Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që kishin zgjatur për 78 ditë me radhë, si dhe luftës së UÇK-së, të cilat kishin sjellë edhe atë që njihet si ...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Alsat - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në ...

VIDEO/ Momenti kur oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni

Java News - 12.06.2019

Kosova është duke festuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Zeri - 12.06.2019

ëIsh-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

20 vjet më parë kur komandanti gjerman i dha 30 minuta serbve të zhdukeshin nga Prizreni (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Ina - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në ...