TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Juventus-Ajax, bardhezinjtë pa dy yje në fushë

Albeu.com - 16.04.2019

Juventusi do të luajë sot në "Alianz Stadium" ndeshjen e kthimit në Champions kundër Ajax-it . Bardhezinjtë nisen favorti në këtë sfidë duke parë barazimin 1-1 në Holandë një javë më parë teksa sot ...

Ronaldo i pushuar mund të jetë rrezik për Ajaxin

Koha.net - 16.04.2019

Një Cristiano Ronaldo i pushuar është gjithmonë i rrezikshëm. Për këtë mund të pyetet edhe Atletico Madridi. Ronaldo kishte pushuar para ndeshjes së kthimit të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve ...

Juventusi dhe Ajaxi luftojnë për një vend në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Gazeta Express - 16.04.2019

Dy gjysmëfinalistët e parë të garës më prestigjioze të futbollit në Evropë, Ligës së Kampionëve, do të vendosen sonte. Juventusi e ka epërsinë e një goli të shënuar si mysafir, por është i ...

Juventus – Ajax, befasi në formacionet e të dy skuadrave

Almakos - 16.04.2019

Juventus do ta kërkojë sonte në Allianz Stadium kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus do të përballet sot (e marte) me Ajaxin në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së ...

Policia italiane arreston tifozët e armatosur të Ajaxit, para ndeshjes me Juventusin

Gazeta Express - 16.04.2019

Policia italiane i ka arrestuar 54 tifozë të Ajaxit, të cilët ishin të armatosur, para ndeshjes së klubit të tyre kundër Juventusit në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

Formacionet e mundshme: Juventusi me shumë mungesa kundër Ajax

Zeri - 16.04.2019

Juventusi do ta synojë gjysmëfinalen e tretë në pesë sezonet e fundit në Ligën e Kampionëve. “Zonja e Vjetër” është e pamposhtur në 13 ndeshjet e fundit në shtëpi në të gjitha garat, teksa i ka ...

Juventus-Ajax: Formacionet e mundshme, Zonja e Vjetër me mungesa

Telegrafi - 16.04.2019

Sonte (e martë) Juventusi pret Ajaxin në ndeshjen e dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë në Amsterdam përfundoi me rezultat 1-1, rezultat që në ndeshjen e dytë lë të hapur ...

Tifozët holandezë vërshojnë në Itali, policia ndalon 54 persona

Albeu.com - 15.04.2019

Atmosfera sa vjen e bëhet më elektrizuese në Torino , aty këtë të martë Juventusi e Ajax do të përballen për të përcaktuar një ndër 4 ekipet gjysmëfinaliste në Champions League.

Ky është plani i Ajaxit për ta ndalur Ronaldon

Lajmi.net - 15.04.2019

Ajaxi do ta zhvillojë nesër (e marte) ndeshje e dytë ndaj Juevtnusit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ajax dhe Juventus barazuan në ndeshjen e parë 1 me 1 në kuadër të çerekfinales së Ligës së ...

Lajm fenomenal për Ajaxin para ndeshjes me Juventusin

Almakos - 15.04.2019

Ajax ka marrë një lajm fantastik para ndeshjes kthyese ndaj Juventusit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë në mes të Ajaxit dhe Juventusit kishte përfunduar 1 me 1, ndërsa nesër (e ...

Trajneri Ajax: Ronaldon do ta trajtojmë si çdo futbollist tjetër

Albeu.com - 15.04.2019

Pas barazimit të shkëlqyer 1-1 ndaj Juventus në ndeshjen e parë të luajtur në "Johan Cruyff Arena", trajneri i Juventus , Erik ten Hag ka folur në konferencën për mediat, mbi atë që pritet të ...

Përleshje masive para ndeshjes mes Juventusit dhe Ajaxit - ka të arrestuar

Zeri - 15.04.2019

Policia italiane ka arrestuar 54 tifozë të Ajaxit para çerekfinales së Ligës së Kampionëve me Juventusin, pasi atyre i janë gjetur armë. Në një njoftim nga autoritetet është konfirmuar se 54 tifozë ...

Juventus publikon listën anti Ajax

Lajmi.net - 15.04.2019

Juventus dhe Ajax do ta zhvillojnë nesër (e marte) përballjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë çerekfinale kishte përfunduar 1 me 1 në Holandë, gjersa nesër do të vendoset se ...

Gardiani i Ajax: Juventus si Reali? Ne do ndjekim filozofinë tonë

Albeu.com - 15.04.2019

Vrastar në shtëpinë e Real Madrid , Ajax përgatitet të realizojë një tjetër mision të ngjashëm, tashmë në kështjellën e Juventus . Pikërisht në vigjilje të sfidës së dytë ndaj bardhezinjve, e ...

Juventusi pa dy titullarë përballë Ajax-it

Albeu.com - 15.04.2019

Juventusit do i duhet të bëjë edhe në ndeshjen e dytë çerekfinale të Champions League pa kapitenin e saj. Chellini është larguar ditën e sotme nga qendra stërvitore për t’iu nënshtruar ekzaminimeve ...

Allegri jep sinjale se Juventusi mund të luajë me disa ndryshime kundër Ajaxit

Gazeta Express - 15.04.2019

Në prag të Champions League, para ndeshjes Juventus – Ajax, ka folur trajneri i “Zonjës së Vjetër”, Massimiliano Allegri. Ai ka prezantuar ndeshjen që pritet të luhet në skenën më elitare të ...

“S’kemi asnjë plan special për Ronaldon, do ta trajtojmë si çdo futbollist tjetër”

Gazeta Express - 15.04.2019

Erik ten Hag thotë se s’do të bëjë asnjë taktikë speciale për ta ndalur Ronaldon. Ekipi do të zbresë në Torino për të luajtur futboll ashtu siç bën ndaj çdo kundërshtari.

Lajm fantastik për Juventusin para ndeshjes me Ajaxin

Almakos - 15.04.2019

Juventus është duke u përgatitur për ndeshjen e dytë ndaj Ajaxit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë përfundoi 1 me 1, gjersa Juvetnus do ta kërkojë kalimin në gjysmëfinale të Ligës së ...

Mourinho "godet" në deklaratën e tij: Nuk habitem që këto skuadra të s?kualifikohen

Albeu.com - 15.04.2019

Jose Mourinho u vu në qendër të vëmendjes kur tha se Juventus ka të gjitha shanset për të ërë përmbysjen e madhe ndaj Atletico Madrid dhe ashtu ndodhi.

Juventusi publikon skuadrën për Ajaxin, mungon edhe Mandzukic

Telegrafi - 15.04.2019

Mario Mandzukic dhe Giorgio Chiellini nuk do të jenë në skuadrën e Juventusit për përballjen me Ajaxin të martën në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e parë ishte mbyllur 1-1 në Amsterdam, ndërsa në ...

Chiellini do t’i mungojë Juventusit për ndeshjen me Ajaxin

Telegrafi - 15.04.2019

Giorgio Chiellini pritet që të mungojë ndaj Ajaxit në ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve, pasi sot nuk ka stërvitur me skuadër. Chiellini i bashkohet Mattia Perinit dhe Martin Caceresit, duke ...

‘Feston Ajaxi’, Juve nuk do të mund të llogarisë në Chiellinin

Lajmi.net - 15.04.2019

Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, duket se nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Giorgio Chiellini, për ndeshjen ndaj Ajax Amsterdam. Në ‘Allianz Stadium’, Juventus do të jetë nikoqir i ...

Chiellini në dyshim

Koha.net - 15.04.2019

Mbrojtësi mund ta humbë ndeshjen kthyese ndaj Ajaxit Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, mund ta humbasë edhe ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Ajaxit në Champions League.

Chiellini mbanë në ankth Allegrin

Botasot - 15.04.2019

Mbrojtësi italian është në dyshim për ndeshjen e nesërme ndaj Ajaxit. Juventusi do të presë nesër Ajaxin në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

De Jong kthehet në kohë për Juventusin, përfshihet në listën e Ten Hag

Lajmi.net - 15.04.2019

Skuadra e Ajax Amsterdam ka mësuar një lajm shumë të mirë në prag të ndeshjes së kthimit ndaj Juventus. Skuadra nga Amsterdami do të udhëtojë drejt Torinos, për ta luajtur ndeshjen e dytë ...

Juventus – Ajax, befasi në formacionet e të dy skuadrave

Lajmi.net - 16.04.2019

Juventus do ta kërkojë sonte në Allianz Stadium kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus do të përballet sot (e marte) me Ajaxin në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së ...

Juventus-Ajax: Formacionet e mundshme, Zonja e Vjetër me mungesa

Zhurnal - 16.04.2019

Sonte (e martë) Juventusi pret Ajaxin në ndeshjen e dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë në Amsterdam përfundoi me rezultat 1-1, rezultat që në ndeshjen e dytë lë të hapur ...

Sfida e kthimit ndaj Ajaxit, Juventus humb një tjetër yll të skuadrës

SOT - 14.04.2019

Situatë aspak e këndshme për Juventusin, në prag të duelit të kthimit në çerekfinalen e UEFA Champions League ndaj Ajaxit. Mattia Perin do të jetë mungesa e madhe e bardhezinjve, i cili i bashkohet ...

Ylli i Juventusit do të mungojë ndaj Ajaxit

Botasot - 14.04.2019

Portieri i Juventusit, Mattia Perin do të mbetet jashtë skuadrës për ndeshjen me Ajaxin, ndërsa Giorgio Chiellini dhe Emre Can janë duke u rikuperuar dhe mund të ftohen nga Max Allegri.

Tifozët holandezë vërshojnë në Itali, policia ndalon 54 persona

Lajmi.net - 16.04.2019

Atmosfera sa vjen e bëhet më elektrizuese në Torino, aty këtë të martë Juventusi e Ajax do të përballen për të përcaktuar një ndër 4 ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve Që sot në Torino kanë ...

Ky është plani i Ajaxit për ta ndalur Ronaldon

Almakos - 15.04.2019

Ajaxi do ta zhvillojë nesër (e marte) ndeshje e dytë ndaj Juevtnusit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ajax dhe Juventus barazuan në ndeshjen e parë 1 me 1 në kuadër të çerekfinales së Ligës së ...

Lajm fenomenal për Ajaxin para ndeshjes me Juventusin

Lajmi.net - 15.04.2019

Ajax ka marrë një lajm fantastik para ndeshjes kthyese ndaj Juventusit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë në mes të Ajaxit dhe Juventusit kishte përfunduar 1 me 1, ndërsa nesër (e ...

Përleshje masive para ndeshjes mes Juventusit dhe Ajaxit - ka të arrestuar

Zhurnal - 15.04.2019

Policia italiane ka arrestuar 54 tifozë të Ajaxit para çerekfinales së Ligës së Kampionëve me Juventusin, pasi atyre i janë gjetur armë. Në një njoftim nga autoritetet është konfirmuar se 54 tifozë ...

Juventus publikon listën anti Ajax

Almakos - 15.04.2019

Juventus dhe Ajax do ta zhvillojnë nesër (e marte) përballjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë çerekfinale kishte përfunduar 1 me 1 në Holandë, gjersa nesër do të vendoset se ...

Allegri: Duhet të bëjmë më mirë se në ndeshjen e parë

Albeu.com - 15.04.2019

Në prag të Champions League , para ndeshjes Juventus – Ajax, ka folur trajneri i "Zonjës së Vjetër", Massimiliano Allegri. Ai ka prezantuar ndeshjen që pritet të luhet në skenën më elitare të ...

“S’kemi asnjë plan special për Ronaldon, do ta trajtojmë si çdo futbollist tjetër”

Tetova Sot - 15.04.2019

Erik ten Hag thotë se s’do të bëjë asnjë taktikë speciale për ta ndalur Ronaldon. Ekipi do të zbresë në Torino për të luajtur futboll ashtu siç bën ndaj çdo kundërshtari.

Lajm fantastik për Juventusin para ndeshjes me Ajaxin

Lajmi.net - 15.04.2019

Juventus është duke u përgatitur për ndeshjen e dytë ndaj Ajaxit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë përfundoi 1 me 1, gjersa Juvetnus do ta kërkojë kalimin në gjysmëfinale të Ligës së ...

‘Feston Ajaxi’, Juve nuk do të mund të llogarisë në Chiellinin

Almakos - 15.04.2019

Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, duket se nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Giorgio Chiellini, për ndeshjen ndaj Ajax Amsterdam. Në ‘Allianz Stadium’, Juventus do të jetë nikoqir i ...

De Jong kthehet në kohë për Juventusin, përfshihet në listën e Ten Hag

Almakos - 15.04.2019

Skuadra e Ajax Amsterdam ka mësuar një lajm shumë të mirë në prag të ndeshjes së kthimit ndaj Juventus. Skuadra nga Amsterdami do të udhëtojë drejt Torinos, për ta luajtur ndeshjen e dytë ...

Tifozët holandezë vërshojnë në Itali, policia ndalon 54 persona

Medial - 16.04.2019

Atmosfera sa vjen e bëhet më elektrizuese në Torino, aty këtë të martë Juventusi e Ajax do të përballen për të përcaktuar një ndër 4 ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve Që sot në Torino kanë ...

Ky është plani i Ajaxit për ta ndalur Ronaldon

Medial - 15.04.2019

Ajaxi do ta zhvillojë nesër (e marte) ndeshje e dytë ndaj Juevtnusit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ajax dhe Juventus barazuan në ndeshjen e parë 1 me 1 në kuadër të çerekfinales së Ligës së ...

Ajaksi merr një lajm të mirë para ndeshjes sonte me Juventusin

InfoSport - 16.04.2019

Skuadra holandeze e Ajaksit ka marrë një lajm fantastik para ndeshjes kthyese ndaj Juventusit në kuadër të ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Allegri jep sinjale se Juventusi mund të luajë me disa ndryshime kundër Ajaxit

Tetova Sot - 15.04.2019

Në prag të Champions League, para ndeshjes Juventus – Ajax, ka folur trajneri i “Zonjës së Vjetër”, Massimiliano Allegri. Ai ka prezantuar ndeshjen që pritet të luhet në skenën më elitare të ...

Ajaks:“Asnjë plan special për Ronaldon është si çdo futbollist tjetër”

Java News - 15.04.2019

Erik ten Hag thotë se s’do të bëjë asnjë taktikë speciale për ta ndalur Ronaldon. Ekipi do të zbresë në Torino për të luajtur futboll ashtu siç bën ndaj çdo kundërshtari.

De Jong kthehet në kohë për Juventusin, përfshihet në listën e Ten Hag

Medial - 16.04.2019

Skuadra e Ajax Amsterdam ka mësuar një lajm shumë të mirë në prag të ndeshjes së kthimit ndaj Juventus. Skuadra nga Amsterdami do të udhëtojë drejt Torinos, për ta luajtur ndeshjen e dytë ...

Ajaks – Juve, si do ndalet Ronaldo? Ja çfarë thotë trajneri i holandezëve

InfoSport - 16.04.2019

Ajaksi sonte do ta zhvillojë ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Jueventusit. Ndeshja e parë në Holandë ishte mbyllur me barazimin 1:1, teksa sonte në Torino këto dy skuadra do të ...