TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj: Të luftohet për çdo megavat të vendit, që furnizimi me rrymë të jetë në nivel

Lajmi.net - 07.12.2018

“Kërkesa ime për Drejtorin dhe për kolegët tjerë është që të lëshojnë në prodhim çdo bllok të mundshëm dhe të luftohet për çdo megavat të vendit” Kështu tha kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ...

Haradinaj: Nuk bën të dështojmë me furnizim me rrymë gjatë dimrit

Botasot - 07.12.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se këtë vit nuk bën të ketë dështim me furnizim me rrymë. Madje ai i ka dhënë një porosi drejtorit të KEK-ut Nijazi Thaçi, se nëse gjatë dimrit ...

Haradinaj i kërkon KEK-ut të lëshojnë në prodhim çdo bllok të mundshëm, ka edhe një kërkesë për KEDS-in

Telegrafi - 07.12.2018

Nga 15 dhjetori KEK-u do të lëshojë edhe blloqe të tjera për të prodhuar energji elektrike, e ku prodhimi vendorë i energjisë elektrike do të shkojë në 800 megavatë orë energji elektrike.

Haradinaj, Thaçit: S’kemi qare pa u prishë nëse nuk kemi rrymë

Lajmi.net - 07.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një vizitë pune në Korporatën Energjetike të Kosovës. Kjo vizitë e Haradinajt në KEK vjen në kohën kur Kosova ka pasur probleme të theksuara në ...

Problemet me energjinë elektrike e çojnë kryeministrin në KEK

Lajmi.net - 07.12.2018

Kjo vizitë e Haradinajt në KEK vjen në kohën kur Kosova ka pasë probleme të theksuara në sektorin e energjisë. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, sot në orën 9:00 do të zhvillojë një vizitë ...

Haradinaj: Hahn Më kërkoi falje për vizat

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as këtë vit për kosovarët. Haradinaj thotë se nga zyrtarët e lartë të BE-së i kanë ...

Haradinaj: Hahn më kërkoi falje

Gazeta Express - 06.12.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as këtë vit për ...

Ky është premtimi i madh që PSD-ja i bëri Ramush Haradinajt

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka treguar për herë të parë premtimin e madh që ia kishin dhënë zyrtarët e Partisë Socialdemokrate. Haradinaj ka thënë se krerët më të lartë të PSD-së, ia kanë ...

Haradinaj: Kanë filluar hetime ndaj KEDS'it, nuk tolerohen ndërprerjet e rrymës

Gazeta Express - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur sot se është duke u hetuar KEDS-i për shkak të mos furnizimit të rregullt me energji elektrike të qytetarëve të ...

Haradinaj: Kanë filluar hetime ndaj KEDS-it, nuk tolerohen ndërprerjet

Telegrafi - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur sot se është duke u hetuar KEDS-i për shkak të mos furnizimit të rregullt me energji elektrike të qytetarëve të Kosovës.

Haradinaj paralajmëron mundësinë e largimit nga Kosova të pronarëve të KEDS-it

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar për herë të parë mundësinë e largimit të pronarëve të KEDS-it, nga Kosova. Haradinaj, teksa ka folur për Insajderi, ka thënë se nëse kompania Limak ...

Haradinaj në gazetën gjermane «FAZ»: Ndryshimi i kufijve shkakton tragjedi të reja

Gazeta Tema - 06.12.2018

Dyluftimi mes Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit lidhur me idetë e këtij të fundit për «korrigjimin» e kufijve të Kosovës po vazhdon. Para disa javësh Thaçi e propagandoi nismën për «korrigjim» të ...

Problemet me energjinë elektrike e çojnë Haradinajn në KEK

Botasot - 07.12.2018

Kjo vizitë e Haradinajt në KEK vjen në kohën kur Kosova ka pasë probleme të theksuara në sektorin e energjisë. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, sot në orën 9:00 do të zhvillojë një vizitë ...

Haradinaj: Hahn më kërkoi falje

Tetova Sot - 06.12.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as këtë vit për kosovarët. Haradinaj thotë se nga zyrtarët e lartë të BE-së i kanë ...

Kjo është përgjigja e Haradinajt për zyrtarët serbë për kosovarët që janë në luftërat e huaja islamike

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur zyrtarëve serbë në lidhje me deklaratat e tyre për kosovarët në luftërat e huaja në shtet islamike.

Ky është premtimi i madh që PSD-ja i bëri Ramush Haradinajt

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka treguar për herë të parë premtimin e madh që ia kishin dhënë zyrtarët e Partisë Socialdemokrate. Haradinaj ka thënë se krerët më të lartë të PSD-së, ia kanë ...

Haradinaj tregon se çfarë propagande të tmerrshme mund të përdorë Serbia për 100 përqindëshin

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, para deputetëve ka thënë se, Serbia do të përdor propagandë të tmerrshme kundër Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në fjalimin e tij në ...

Haradinaj: Beogradi zyrtar i interesuar për destabilizim

Alsat - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka deklaruar se taksa prej 100 përqind nuk mund të detyrohet të hiqet, por nuk përjashtohet mundësia që do të skanohen raste për ta paraqitur Kosovën si një ...

Haradinaj: Ushtria nuk sjell probleme me NATO-n

RTSH - 06.12.2018

“Ushtria e Kosovës nuk do të sjellë asnjë problem në marrëdhëniet mes Kosovës dhe Natos”. Kështu ka siguruar kryeministri, Ramush Haradinaj, në parlament një ditë pas paralajmërimit të bërë nga ana e ...

Haradinaj: Taksa nuk do të hiqet deri sa të ndodh kjo me Serbinë

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, ka folur për taksën doganore ndaj Serbisë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në fjalën e tij në seancën ...

Haradinaj: Kanë filluar hetime ndaj KEDS-it, nuk tolerohen ndërprerjet

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur sot se është duke u hetuar KEDS-i për shkak të mos furnizimit të rregullt me energji elektrike të qytetarëve të Kosovës.

Taksa 100%, Haradinaj tregon se çfarë mund të inskenohet nga serbët

Gazeta Express - 06.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur për taksën 100 % për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, që ka vendosur Qeveria e ...

Taksa 100%, Haradinaj tregon se çfarë mund të inskenohet nga serbët

Tetova Sot - 06.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur për taksën 100 % për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, që ka vendosur Qeveria e Kosovës.

Haradinaj: Beogradi i interesuar për destabilizim, nuk përjashtohet mundësia që të inskenohet ndonjë vdekje

Telegrafi - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën parlamentare tha se taksa prej 100 për qind e vendosur për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina nuk do të hiqet.

Haradinaj paralajmëron mundësinë e largimit nga Kosova të pronarëve të KEDS-it

Tetova Sot - 06.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar për herë të parë mundësinë e largimit të pronarëve të KEDS-it, nga Kosova. Haradinaj, teksa ka folur për Insajderi, ka thënë se nëse kompania Limak ...

Haradinaj mbledh Qeverinë

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbledh sot kabinetin e tij qeveritar. Qeveria do të mbaj mbledhjen e rregullt nga ora 15:00, thuhet në njoftim, përcjell lajmi.net.

Haradinaj: Kosova i ka plotësuar kriteret për vizat

LajmiFundit - 05.12.2018

Kosova i ka kryer të gjitha kushtet e caktuara nga Bashkimi Evropian për liberalizimin e vizave, i mbetet Bashkimit Evropian që ta kryej pjesën e vet, ka deklaruar kryeministri Ramush haradinaj.

Haradinaj: Hahn Më kërkoi falje për vizat

Botasot - 06.12.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as këtë vit për Kosovën. Haradinaj thotë se nga zyrtarët e lartë të BE-së i kanë ...

Haradinaj mbledh pasdite ministrat

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbledh sot kabinetin e tij qeveritar. Sipas njoftimit, Qeveria do të mbaj mbledhjen e rregullt nga ora 15:00, Mbledhja e Haradinajt me ministra mbahet ...

Haradinaj: Hahn më kërkoi falje për mos liberalizimin e vizave

Java News - 07.12.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as këtë vit për kosovarët. Haradinaj thotë se nga zyrtarët e lartë të BE-së i kanë ...

Haradinaj: Hahn më kërkoi falje

Ina - 07.12.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk i ka mbetur hatri që Bashkimi Evropian nuk do t’i liberalizojë vizat as këtë vit për kosovarët. Haradinaj thotë se nga zyrtarët e lartë të BE-së i kanë ...