TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vijojnë ndryshimet në Parlament, 10 deputetë të rinj të PD-PS-LSI marrin mandatet, firojnë kandidatët e Bashës dhe ...

SOT - 16.05.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim duket se janë drejt zhdukjes totale. “Rebelët” nga të dyja partitë opozitare po shtohen nga dita në ditë, duke bërë që të plotësohen të gjitha ...

"S’di kur është formuar LSI, por rrogën e di", gazetarja kap mat deputeten e LSI

SOT - 15.05.2019

Elda Hoti, pranoi mandatin e deputetit nga LSI. Në Opinion ajo tha se që studente ka qenë pjesë e LSI, ndërsa nuk dinte se kur ishte formuar partia me të cilën mori mandatin.

Erdhi nga listat e LSI, deputetja e re vihet në siklet: Nuk e di kur është krijuar partia

Gazeta Express - 15.05.2019

Elda Hoti është njëra ndër deputetet e opozitës së re, e cila pranoi të marrë mandatin si kandidate e listës së LSI-së në qarkun e Lezhës. E ftuar në emisionin Opinion, Hoti është shprehur se puna e ...

Deputetja e LSI-së tregon pse pranoi mandatin

Durres Lajm - 15.05.2019

Deputetja e LSI-së për qarkun e Lezhës, Elda Hoti ka treguar arsyen se përse e ka pranuar mandatin si deputete pas largimit të opozitës nga Kuvendi. E ftuar në “Opinion”, Hoti tha se e kishte pranuar ...

Zëvendësohen deputetët e PS-së, marrin mandatet Eljo Hysko dhe tre të tjerë

Albeu.com - 15.05.2019

reu i FRESSH Eljo Hysko , zv/ministrja e Shëndetësisë Adriana Jaku, Ardit Konomi dhe Florenc Spaho kanë marrë mandatet e deputetëve ditën e sotme nga KQZ.

KQZ zëvendëson 5 deputetë socialistë dhe u jep mandatet 3 deputetëve të rinj të opozitës

RTSH - 15.05.2019

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, pas verifikimit të dokumenteve, ka regjistruar në mbledhjen e tij të sotme 16 kandidatë për kryetarë bashkie të Aleancës për Shqipërinë Europiane, mes të cilëve Flamur ...

KQZ u jep mandatin, tre kandidatë nga listat e PD dhe LSI hyjnë në Kuvend

LajmiFundit - 15.05.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë mandatin e deputetit edhe tre kandidatëve të tjerë nga listat e PD e LSI. Halit Valteri, Edmond Stojku e Vasil Sterjovski pritet që të betohen në seancën e ...

Dorëheqja e 4 deputetëve të PS, ja kush janë emrat e rinj që i zëvendësojnë (Nga vëllai i moderatorit të ‘Tv Klan’, tek ...

SOT - 15.05.2019

Katër deputetë të PS dhanë dorëheqjen për të kandiduar në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Deputetët janë zëvendësuar sot nga katër të tjerë duke marrë miratimin e KQZ.

Kush janë deputetët e rinj që hyjnë në parlament,mes tyre Eljo Hysko

Mapo - 15.05.2019

4 deputetët e Partisë Socialiste, të cilët do të jenë kandidat për zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, janë zëvendësuar nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve.

KQZ zëvendëson 5 deputetët socialistë, ja kush janë 11 deputetët që betohen të enjten

Botasot - 15.05.2019

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zëvendësuar 5 deputetët në grupin parlamentar të PS-së, të cilët lanë mandatet për të kandiduar për kryetarë Bashkie në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Zëvendësojnë deputetët në garë për bashkitë, kush hyn në parlament

BalkanWeb - 15.05.2019

Janë katër emra të rinj që do të bëhen pjesë e parlamentit për herë të parë pas kandidimit të katër deputetëve për kryetarë bashkie nga Partia Socialiste.

Nesër betohen në kuvend 6 deputetë të PD dhe LSI

ABC News - 15.05.2019

Tre kandidatë të tjerë nga listat shumëemërore të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë marrë mandatin e deputetit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Këta janë 10 deputetët e rinj që do të betohen nesër në parlament

Java News - 15.05.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në mbledhje mori disa vendime të rëndësishme, nga regjistrimi i kandidatëve të PS-së për kryebashkiakë në 30 qershor, dhënien e mandateve për katër emra të rinj nga ...

KQZ iu jep mandatin e deputetit dy kandidatëve të LSI dhe një të PD

Botasot - 15.05.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e ditës së sotme sotme, iu ka dhënë mandatet e deputetëve, dy kandidatëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe një tjetër të Partisë Demokratike.

KQZ iu jep mandatin, tre deputetë të rinj në parlament (Emrat)

BalkanWeb - 15.05.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dorëzuar mandatin e deputetit dy kandidatëve të tjerë nga rradhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe një nga PD.

KQZ u jep mandatet, kush janë 3 deputetët e rinj në parlamentin shqiptar

Java News - 15.05.2019

Shtohet numri i deputetëve nga radhët e opozitës në parlament. Dy deputetët më të rinj të kuvendit janë Halit Valteri si përfaqësues i Partisë Demokratike në Tiranë dhe Vasil Sterjofski si ...

Kuvendit të Shqipërisë i shtohen edhe 10 deputetët të rinj

Telegrafi - 16.05.2019

Kuvendit të Shqipërisë pritet t’u shtohen 10 deputetë të rinj. Ditën e djeshme është mbledhur në Kryesinë e Kuvendit, Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetet, i cili shqyrtoi dhënien e ...

KQZ u jep mandatin 3 deputetëve të rinj nga listat e PD-LSI, Basha dhe Kryemadhi në alarm

SOT - 15.05.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim duket se po shkojnë drejt humnerës. Pas disa ditësh pushim, për PD dhe LSI është rikthyer sërish makthi i dezertimeve.

KQZ u jep mandatin dy ish aleatëve të Bashës dhe një nga LSI (EMRAT)

SOT - 14.05.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin e deputetit Selami Jenishehrit, Besnik Troplinit dhe Suzana Topit. Suzana Topi është kandidate në listën e Elbasanit nga radhët e LSI, ndërsa ...

KQZ u jep mandatin tre deputetëve të rinj nga listat PD-LSI

Java News - 14.05.2019

Ditën e sotme kanë marrë mandatin e deputetit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tre kandidatë të rinjë. Përkatësisht KQZ i ka dhënë mandatin Suzana Topit nga lista e LSI-së në Elbasan, ndërsa nga ...

KQZ i jep mandatin e deputetit kandidates së LSI-së, Suzana Topi

Durres Lajm - 14.05.2019

KQZ i ka dhënë mandatin e deputetit, kandidates nga listat e LSI-së në Elbasan, Suzana Topi. Ajo dorëzoi formularin e dekriminalizimit pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve më 8 maj.

Opozita drejt rrënimit? Edhe tre deputetë të tjerë “tradhtojnë” Bashën e Monikën, marrin mandatin nga KQZ (Emrat)

SOT - 15.05.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dorëzuar mandatin e deputetit dy kandidatëve të tjerë nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe një nga PD.

Emrat/ Futen sot në Kuvend 10 deputetët e rinj, 6 ‘tradhtarët’ e LSI e PD

Botasot - 16.05.2019

Kuvendit të Shqipërisë pritet t’u shtohen 10 deputetë të rinj.Ditën e djeshme është mbledhur në Kryesinë e Kuvendit, Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetet, i cili shqyrtoi dhënien e ...

KQZ u jep mandatin tre deputetëve të rinj nga listat PD-LSI

Botasot - 14.05.2019

Ditën e sotme kanë marrë mandatin e deputetit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tre kandidatë të rinjë. Përkatësisht KQZ i ka dhënë mandatin Suzana Topit nga lista e LSI-së në Elbasan, ndërsa nga ...

Parlamentit të Shqipërisë i mungojnë edhe 20 deputetë, pas djegjegies së mandatave të opozitës

Koha.net - 15.05.2019

Dy kandidatë nga radhët e LSI-së dhe një nga PD kanë marrë mandatin e deputetit nga KQZ. Burime nga mediat bëjnë me dije se deputetët më të rinj të Kuvendit janë Halit Valteri si përfaqësues i ...