TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alarmi i miliarderëve: Pasuria në rënie, ja sa u humbën këtë vit

Zhurnal - 08.11.2019

Pasuria e miliarderëve është në rënie, një trend shqetësues për ata, por jo për shtresat e tjera. Revista “Billionaires Reporter” zbulon statistikat se deri në këtë periudhë të vitit, pasuria e tyre ...

Pasuria e miliarderëve bie për herë të parë në një dekadë, por Kina po prodhon një miliarder të ri çdo dy ditë

Telegrafi - 08.11.2019

Njerëzit më të pasur në botë u bënë pak “më të varfër” vitin e kaluar, sipas një raporti të UBS (UBSG.S) dhe PwC, pasi trazirat gjeopolitike dhe tregjet e paqëndrueshme të kapitalit zvogëluan ...