TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Habia e ‘The Economist’ dhe parashikimi i Sali Berishës

Mapo - 19.05.2017

Revista e njohur “The Economist” ia ka dedikuar një prej artikujve kryesore, zhvillimeve të befasishme në Ballkan. Sipas saj, në mënyrë të habitshme, në tre shtetet: në Kosovë, Maqedoni dhe në ...

Hoyt Yee i shkruan Arbana Xharrës: SHBA të mbështetë

Lajmi.net - 19.05.2017

Zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Yee, përmes një letre drejtuar anëtares së re të PDK’së, Arbana Xharra, ka dënuar dhe është treguar tejet i shqetësuar për sulmin fizik ndaj ...

Ballkani “derë e thyer”

Ora news - 19.05.2017

Nëse Perëndimi ende vazhdon t‘i kthejë shpinën Ballkanit, vendet e rajonit rrezikojnë të zgjedhin alternativa të tjera, paralajmëron diplomati Hoyt Yee.

The Economist: Përkundër suksesit të Hoyt Brian Yee, akoma mbetet rreziku për kaos në Kosovë, Shqipëria dhe Maqedoni

Botasot - 19.05.2017

Për muaj, Kosova, Maqedonia dhe Shqipëria janë zhytur në kriza të llojeve të ndryshme. Por në ditët e fundit është parë një zhvendosje e situatës në këto shtete, kuptohet për mirë.

Xharrës i shkruan sekretari amerikan Yee, i shpreh mbështetjen e SHBA-ve

Telegrafi - 19.05.2017

Ish-gazetarja Arbana Xharra, e cila para disa ditëve iu bashkua Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka pranuar sot një letër nga Sekretari amerikan Hoyt Yee.

Nikolla Dimitrov do të ulet në karrigen e MPJ-së? (Foto)

Telegrafi - 19.05.2017

Emri i ndërmjetësuesit të SHBA-së dhe Holandës në kontestin me emrin, është në mesin e thashethemeve dhe sugjerimeve se ai vetëm ai mund të ulet në këtë karrige ministrore, përcjell Telegrafi ...

Hoyt Yee i shkruan Arbana Xharrës: Jemi të shqetësuar për sulmin ndaj jush, SHBA ju mbështet

Gazeta Express - 19.05.2017

Zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Yee, përmes një letre drejtuar anëtares së re të PDK’së, Arbana Xharra, ka dënuar dhe është treguar tejet i shqetësuar për sulmin fizik ndaj ...

Ballkani "derë e thyer“

DW - 19.05.2017

Nëse Perëndimi ende vazhdon t‘i kthejë shpinën Ballkanit, vendet e rajonit rrezikojnë të zgjedhin alternativa të tjera, paralajmëron diplomati Hoyt Yee.

Si parashikonte Myslym Murrizi i PD, se çadra e opozitës mund të bëhej sebep dhe për Luftë të 3 Botërore!!

Java News - 19.05.2017

Ashtu siç ndodhi edhe para vizitës së David Mcalliser dhe Knut Fleckenstein në Tiranë, ku opozita tentoi një provë force për të treguar fuqinë e saj në terren me anë të bllokimit të rrugëve, edhe ...

SHBA jep alarmin: Rusia ka rritur ndërhyrjet në Ballkan, po tenton të bllokojë integrimin europian të Shqipërisë

SOT - 19.05.2017

Shtetet e Bashkuar të Amerikës kanë dhënë alarmin për rritje të ndërhyrjes së Rusisë në Ballkan, përfshi edhe Shqipërinë. Zv/ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, ka raportuar ditën e ...

Revista e njohur: Ballkani Perëndimor kaotik merr një kthesë të papritur

Alb Portali - 19.05.2017

Loading... Revista e njohur “The Economist” ia ka dedikuar një prej artikujve kryesore, zhvillimeve të befasishme në Ballkan. Sipas saj, në mënyrë të habitshme, në tre shtetet: në Kosovë, Maqedoni ...

Hoyt Yee i shkruan Arbana Xharrës: Jemi të shqetësuar për sulmin ndaj jush, SHBA ju mbështet

Zeri - 19.05.2017

Zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Yee, përmes një letre drejtuar anëtares së re të PDK’së, Arbana Xharra, ka dënuar dhe është treguar tejet i shqetësuar për sulmin fizik ndaj ...

Arbana Xhara merr letër ngushëllimi nga sekretari amerikan Yee

Alb Portali - 19.05.2017

Sekretari amerikan, Hoyt Yee i ka dërguar një letër Arbana Xharrës duke i uruar asaj shërim të shpejtë. Yee ka bërë të ditur në letër se SHBA-ja do të vazhdojë të përkrahë ata të cilët janë të ...

Xharrës i shkruan sekretari amerikan Yee, i shpreh mbështetjen e SHBA-ve

Almakos - 19.05.2017

Ish-gazetarja Arbana Xharra, e cila para disa ditëve iu bashkua Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka pranuar sot një letër nga Sekretari amerikan Hoyt Yee.

Ballkani “derë e thyer“ – mundësi konflikti

Portalb - 20.05.2017

Të mërkurën në Capitol Hill u mbajt një seancë e posaçme dëgjimore me temën “Ballkani: Kërcënimet ndaj paqes dhe stabilitetit”. Ndihmëssekretari i SHBA-së Hoyt Yee shprehu mendimet e tij lidhur me ...

Të vërtetat e pathëna të dy krizave: të Tiranës dhe Shkupit, të zgjidhura “rastësisht” brenda një dite…

Ina - 18.05.2017

Duket se nuk është fare rastësi që dy kriza të rëndësishme, më shumë se politike, u mbyllën brenda një dite, edhe pse nuk nisën krejt njëkohësisht. Kriza shqiptare dhe ajo maqedonase, si me një çelës ...

Hoyt Yee: Rreziku i përsëritjes së konfliktit në Ballkan është në rritje

Lajmi.net - 18.05.2017

Një zyrtar i lartë amerikan tha se në Ballkan rreziku i përsëritjes së konfliktit është në rritje dhe forcat kundër demokracisë po shtohen. Hoyt Brian Yee, zëvendësndihmës sekretar i Shtetit, tha se ...

Yee paralajmëron për “ndikim malinj” të Rusisë në Ballkan

Telegrafi - 18.05.2017

Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee, paralajmëroi se Rusia ka rritur përpjekjet e saj për të ndikuar politikën në Ballkan.

Hoyt Yee tregon çfarë qeverie i duhet Kosovës pas 11 qershorit (Video)

Zeri - 18.05.2017

Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, vlerëson se Kosovës dhe i duhet një lidership i fortë që mund të arrijë konsensus kombëtar për çështjet e rëndësishme të cilat kanë ...

Hoyt Brian Yee: Rusia, ndikim malinj në Ballkan

Mapo - 18.05.2017

Zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee, paralajmëron se Rusia i ka rritur përpjekjet e saj për të ndikuar mbi politikë në Ballkan.

Zgjedhjet më 25 qershor? Washington Post: Merr fund ngërçi

Mapo - 18.05.2017

Zgjedhjet në Shqipëri mund të zhvillohen më 25 qershor. Burime pranë të djathtës kanë konfirmuar lajmin se data e konsensusit është vetëm një javë pas datës së caktuar nga presidenti.

Hoyt Yee: Rreziku i përsëritjes së konfliktit në Ballkan është në rritje

Gazeta Express - 18.05.2017

Një zyrtar i lartë amerikan tha se në Ballkan rreziku i përsëritjes së konfliktit është në rritje dhe forcat kundër demokracisë po ...

Habia e ‘The Economist’ dhe parashikimi i Sali Berishës

Ina - 20.05.2017

Revista e njohur “The Economist” ia ka dedikuar një prej artikujve kryesore, zhvillimeve të befasishme në Ballkan. Sipas saj, në mënyrë të habitshme, në tre shtetet: në Kosovë, Maqedoni dhe në ...

Ballkani “derë e thyer“

Almakos - 20.05.2017

Të mërkurën në Capitol Hill u mbajt një seancë e posaçme dëgjimore me temën “Ballkani: Kërcënimet ndaj paqes dhe stabilitetit”. Ndihmëssekretari i SHBA-së Hoyt Yee shprehu mendimet e tij lidhur me ...

Të vërtetat e pathëna të dy krizave: të Tiranës dhe Shkupit, të zgjidhura “rastësisht” brenda një dite…

Lajmi.net - 18.05.2017

Duket se nuk është fare rastësi që dy kriza të rëndësishme, më shumë se politike, u mbyllën brenda një dite, edhe pse nuk nisën krejt njëkohësisht. Kriza shqiptare dhe ajo maqedonase, si me një çelës ...

A rrezikohet Shqipëria nga Soros e Putin? Ja debati në Kongres

Mapo - 18.05.2017

Një zyrtar i lartë amerikan tha se në Ballkan rreziku i përsëritjes së konfliktit është në rritje dhe forcat kundër demokracisë po shtohen. Hoyt Brian Yee, Zëvendës ndihmës sekretar i shtetit tha se ...

Yee paralajmëron për “ndikim malinj” të Rusisë në Ballkan

Lajm - 18.05.2017

Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee, paralajmëroi se Rusia ka rritur përpjekjet e saj për të ndikuar politikën në Ballkan.

Ballkani “derë e thyer“

Lajm - 20.05.2017

Të mërkurën në Capitol Hill u mbajt një seancë e posaçme dëgjimore me temën “Ballkani: Kërcënimet ndaj paqes dhe stabilitetit”. Ndihmëssekretari i SHBA-së Hoyt Yee shprehu mendimet e tij lidhur me ...

Yee: Asgjë nuk mund ta zëvendësojë rolin e SHBA-ve në Ballkan (Video)

Telegrafi - 18.05.2017

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan, Hoyt Brian Yee, është intervistuar nga gazetarja Jeta Xharra për emisionin “Jeta në Kosovë”. Në intervistë ai u pyet se çfarë qeverie e Kosovës është e pranueshme ...

Hoyt Yee: Në Ballkan ekziston rreziku për përsëritjen e luftës (Video)

Lajm - 19.05.2017

Një zyrtar i lartë amerikan tha se në Ballkan rreziku i përsëritjes së konfliktit është në rritje dhe forcat kundër demokracisë po shtohen. Hoyt Brian Yee, Zëvendës ndihmës sekretar i shtetit tha se ...

Yee: Asgjë nuk mund ta zëvendësojë rolin e SHBA-ve në Ballkan (Video)

Almakos - 18.05.2017

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan, Hoyt Brian Yee, është intervistuar nga gazetarja Jeta Xharra për emisionin “Jeta në Kosovë”. Në intervistë ai u pyet se çfarë qeverie e Kosovës është e pranueshme ...