TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kundërspin: VMRO-DPMNE tregoi se nuk i kupton fjalët e Pendarovskit

Portalb - 15.05.2019

VMRO-DPMNE me 13.05.2019 dha deklaratë/komunikatë, në të cilën ka të vërteta të shtrembëruara, gjegjësisht spinim: Kundërspin: Ditën e parë pas inaugurimit të presidentit Stevo Pendarovski, i cili, ...

Formohet ekipi i Pendarovskit

Flaka - 15.05.2019

Profesori universitar Aleksandar Spasov, sekretari i shtetit i Ministrisë së Punëve të Jashtme Viktor Dimovski, anëtar i Këshillit Ekonomik dhe Social të LSDM, Toshe Zafirov, profesorja Ana Çupeska, ...

Pendarovski takoi ambasadorët e Sllovenisë dhe Kinës

Flaka - 15.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot i pranoi ambasadorët e Republikës së Sllovenisë, Millan Jazbec dhe ambasadoren e Republikës Popullore të Kinës, Jin Lisjen.

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Ina - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

Pajtimi qytetarë vetëm përmes agjendës evropiane

Flaka - 14.05.2019

Agjenda e reformës evropiane mund të jetë fillimi i pajtimit civil, të shpallur nga Presidenti Stevo Pendarovski, përcjell FLAKA. Përfshirja e opozitës në proceset e euro-integrimit, mbi të gjitha në ...

Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i Pendarovskit

Evropaelire - 14.05.2019

Procesi i pajtimit mes pushtetit dhe opozitës është një nga gjeneratorët që dikton procesin e përmbushjes së reformave, me këtë dhe hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ...

Multikulturalizimi nga Paralamenti Maqedon - një Leksion për Aleksander Vuçiç?

Botasot - 14.05.2019

Këto ditë u mbajtën zgjedhjet presidenciale në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Në garën për president pas përfundimit të numërimit të votave fitues doli Stevo Pendarovski.

Pendarovski: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen si president

Alsat - 14.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

Pendarovski: Do bëj përpjekje që gjatë lëvizjes sime të mos e bllokoj komunikacionin (video)

Alsat - 14.05.2019

Presidenti i ri i shtetit Stevo pendarovski në një intervistë për “360 gradë”, ka deklaruar se do të bëj përpjekjet maksimale që gjatë lëvizjes së tij të mos bllokohet i tërë qyteti.

Pendarovski, gati të nënshkruaje ligjet që pengoi Ivanov

Albeu.com - 14.05.2019

Presidenti Stevo Pendarovski në ditën e parë të mandatit ka përsëritur qëndrimin se do t’i nënshkruajë menjëherë ligjet e refuzuara nga ish presidenti Gjorge Ivanov.

Femra me mbulesë nga Shkupi, këshilltare e presidentit të ri të Maqedonisë, Stevo Pendarovski (VIDEO)

Ina - 14.05.2019

Në opinion janë paraqitur emrat e parë të këshilltarëve të presidentit të ri të Maqedonisë, Stevo Pendarovski. Në mesin e tyre seriozisht përmendet edhe emri i Mersiha Smailoviq, grua me mbulesë nga ...

Pendarovski: Do t’i nënshkruajë menjëherë ligjet e refuzuara

Ina - 14.05.2019

Presidenti Stevo Pendarovski ka përsëritur qëndrimin se do t’i nënshkruaj menjëherë ligjet e kthyera nga ish presidenti. Nga kabineti i Pendarovskit për Alsat, nuk potencojnë se kur kjo do të ndodhë ...

Pendarovski: Fillimi i negociatave me BE është hap i domosdoshëm

BalkanWeb - 14.05.2019

Fillimi i negociatave për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE është sipas meritës dhe i domosdoshëm për nxitjen e reformave dhe mbarëvajtjes së kulturës politike në vend, është ...

Pendarovski: Do të jetoj në Vodno për shkak se s’dua që sigurimi im të pengojë fqinjët e mi në banesë

Telegrafi - 14.05.2019

Kryetari i sapo zgjedhur i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendaraovski në emisionin “360 gradë” në televizionin Alsat tha se ka shkuar të jetojë në rezidencën presidenciale në Vodno për shkak se nuk ka ...

Me largimin e Ivanovit “perëndon” edhe termi Maqedoni

Telegrafi - 14.05.2019

Nga Regjistri Qendror për “A1on” thonë se dokumentimi i plotë për ndryshimin e emrit në institucionin e Kryetarit të shteit është i kompletuar. Gjatë ditës së sotme institucioni do të marrë emrin e ...

Pendarovski: Për fitoren time nuk i kam borxh askujt!

Antpress - 14.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) Stevo Pendarovski në lidhje me mbi 400 mijë votat që ia siguruan postin e presidentit duke u përgjigjur në pyetjen e emisionit “360 Shkallë” se: ...

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Tetova Sot - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i PENDAROVSKIT

Medial - 14.05.2019

Procesi i pajtimit mes pushtetit dhe opozitës është një nga gjeneratorët që dikton procesin e përmbushjes së reformave, me këtë dhe hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ...

(VIDEDO) PENDAROVSKI: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen si president!

Medial - 14.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

(VIDEO) PENDAROVSKI: Do bëj përpjekje që gjatë lëvizjes sime të mos e bllokoj komunikacionin

Medial - 14.05.2019

Presidenti i ri i shtetit Stevo pendarovski në një intervistë për “360 gradë”, ka deklaruar se do të bëj përpjekjet maksimale që gjatë lëvizjes së tij të mos bllokohet i tërë qyteti.

Pendarovski, gati të nënshkruaje ligjet që pengoi Ivanov

Antpress - 14.05.2019

Presidenti Stevo Pendarovski në ditën e parë të mandatit ka përsëritur qëndrimin se do t’i nënshkruajë menjëherë ligjet e refuzuara nga ish presidenti Gjorge Ivanov.

Presidenti i M.Veriore sfidon paraardhësin, ja çfarë po planifikon

BalkanWeb - 14.05.2019

Presidenti i sapozgjedhur në Maqedoninë e Veriut, Stevo Pendarovski ka përsëritur qëndrimin se do t’i nënshkruajë menjëherë ligjet e kthyera nga ish-presidenti.

Fillimi i negociatave me BE-në është hap i domosdoshëm për Maqedoninë

Gazeta Express - 14.05.2019

Fillimi i negociatave për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE është sipas meritës dhe i domosdoshëm për nxitjen e reformave dhe mbarëvajtjes së kulturës politike në vend, është ...

Pendarovski: Do të jetoj në Vodno për shkak se s’dua që sigurimi im të pengojë fqinjët e mi në banesë

Botasot - 14.05.2019

Kryetari i sapo zgjedhur i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendaraovski në emisionin “360 gradë” në televizionin Alsat tha se ka shkuar të jetojë në rezidencën presidenciale në Vodno për shkak se nuk ka ...

Me perëndimin e Ivanovit perëndon edhe termi Maqedonia

Tetova Sot - 14.05.2019

Nga Regjistri Qendror për “A1on” thonë se dokumentimi i plotë për ndryshimin e emrit në institucionin e Kryetarit të shteit është i kompletuar. Gjatë ditës së sotme institucioni do të marrë emrin e ...

Pendarovski: Për fitoren time nuk i kam borxh askujt!

Tetova Sot - 14.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) Stevo Pendarovski në lidhje me mbi 400 mijë votat që ia siguruan postin e presidentit duke u përgjigjur në pyetjen e emisionit “360 Shkallë” se: ...

Pollozhani ka një porosi për Stevo Pendarovskin

Antpress - 15.05.2019

Ish i bur.gosuri politik Shpëtim Pollozhani ka komentuar deklaratën e djeshme të presidentit të sapozgjedhur të shtetit, Stevo Pendarovskit. Në një postim në facebook Pollozhani shkruan: UNË JAM I ...

Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i Pendarovskit

Portalb - 15.05.2019

Procesi i pajtimit mes pushtetit dhe opozitës është një nga gjeneratorët që dikton procesin e përmbushjes së reformave, me këtë dhe hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ...

Pendarovski: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen si president

Flaka - 14.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

Pendarovski: Do bëj përpjekje që gjatë lëvizjes sime të mos e bllokoj komunikacionin (video)

Tetova Sot - 14.05.2019

Presidenti i ri i shtetit Stevo pendarovski në një intervistë për “360 gradë”, ka deklaruar se do të bëj përpjekjet maksimale që gjatë lëvizjes së tij të mos bllokohet i tërë qyteti.

Presidenti i ri i Maqedonisë Veriore sfidon paraardhësin, zbardh planin

SOT - 14.05.2019

Presidenti i sapozgjedhur në Maqedoninë e Veriut, Stevo Panderovski ka përsëritur qëndrimin se do t’i nënshkruajë menjëherë ligjet e kthyera nga ish-presidenti.

Me largimin e Ivanovit “perëndon” edhe termi Maqedoni

Botasot - 14.05.2019

Nga Regjistri Qendror për “A1on” thonë se dokumentimi i plotë për ndryshimin e emrit në institucionin e Kryetarit të shteit është i kompletuar. Gjatë ditës së sotme institucioni do të marrë emrin e ...

Pendarovski: Për fitoren time nuk i kam borxh askujt!

Ina - 14.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) Stevo Pendarovski në lidhje me mbi 400 mijë votat që ia siguruan postin e presidentit duke u përgjigjur në pyetjen e emisionit “360 Shkallë” se: ...

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

Pandarovski: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen time si President

BalkanWeb - 15.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

Pendarovski: Do bëj përpjekje që gjatë lëvizjes sime të mos e bll.okoj komunikacionin (VIDEO)

Antpress - 14.05.2019

Presidenti i ri i shtetit Stevo pendarovski në një intervistë për “360 gradë” ka deklaruar se do të bëj përpjekjet maksimale që gjatë lëvizjes së tij të mos bllokohet i tërë qyteti.

Me perëndimin e Ivanovit perëndon edhe termi Maqedonia?!

Ina - 14.05.2019

Nga Regjistri Qendror për “A1on” thonë se dokumentimi i plotë për ndryshimin e emrit në institucionin e Kryetarit të shteit është i kompletuar. Gjatë ditës së sotme institucioni do të marrë emrin e ...

Pendarovski: Për fitoren time nuk i kam borxh askujt

SOT - 14.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në lidhje me mbi 400 mijë votat që ia siguruan postin e presidentit duke u përgjigjur në pyetjen e emisionit “360 Shkallë” se: “A ...

“Nuk i kam borxh askujt”, Presidenti i ri i Maqedonisë del me deklaratë të rëndësishme

SOT - 15.05.2019

Kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij do të paguhet me kredi të larta politike.