TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prezantohet projekti i rijetëzimit të Piramidës

ABC News - 16.05.2018

Projekti i rijetëzimit të Piramidës në Tiranë është prezantuar në prani të kryeminsitrit Edi Rama, kryebashkiakut Veliaj e arkitektëve të huaj e vendas.

Sheshi “Skënderbej”, Piramida…si po devijon Veliaj për të kënaqur Ramën

Mapo - 16.05.2018

Mapo.al Bashkia e Tiranës prezantoi sot projektin e ri për rijetëzimin e Piramidës, një qëllim i kahershëm ky i Edi Ramës qysh prej kohës që ishte në krye të bashkisë së Tiranës.

Rama tregon ëndërrën e vjetër për projektin e Piramidës

LajmiFundit - 16.05.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj prezantoi projektin për transformimin e Piramidës në Tiranë në një qendër inovacioni e teknologjie për të rinjtë.

“E gjetëm lal”, Rama tregon telefonatën me Erion Veliajn për projektin e Piramidës

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Gjatë prezantimit të projektit të rijetëzimit të Piramidës, kryeministri i vendit Edi Rama ka folur për një projekt të shkëlqyer. I pari i qeverisë nuk ka nguruar të tregojë edhe telefonatën ...

Prezantohet plani për “Piramidën”, godinë transparente dhe gjelbërim

Java News - 16.05.2018

Piramida e Tiranës do të jetë një godinë transparente dhe plot dritë, për të krijuar idenë e një vendi që merr frymë në Tiranë. Për këtë parashikohen që të përdoren sa më shumë xhama, për të bërë të ...

“E gjetëm lal…”, Rama tregon telefonatën me Veliajn për Piramidën: Do kthehet në qendër inovacioni, Erioni “zgjoi” ...

Gazeta Tema - 16.05.2018

Nga një ngrehinë, ndërtesa ikonike në qendër të kryeqytetit sikurse është Piramida, shumë shpejt do të kthehet në qendrën më të madhe të zhvillimit të teknologjisë së informacionit në rajonin tone.

Prezantohet projekti i Piramidës, Veliaj: Ja si do duket godina pas…

Mapo - 16.05.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i mbështetur edhe nga kryeministri i vendit, Edi Rama kanë prezantuar sot projektin e ri të Piramidës. “Ky është një projekt i cili do ndryshojë rrënjësisht ...

Prezantohet projekti i Piramidës, Rama: Ishte ëndrra ime e vjetër

Java News - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama është shfaqur në krah të kryebashkiakut Erion Veliaj në prezantimin e projektit për Piramidën. Sipas projektit të prezantuar Piramida e Tiranës do të kthehet në një super qendër ...

Pamjet spektakolare si do shndërrohet Piramida, Veliaj: Një tjetër xhevahir i çmuar i Tiranës, ja programet inovative

Mapo - 16.05.2018

Piramida e Tiranës do të jetë një godinë transparente dhe plot dritë, për të krijuar idenë e një vendi që merr frymë në Tiranë. Për këtë parashikohen që të përdoren sa më shumë xhama, për të bërë të ...

Prezantohet projekti i Piramidës, Veliaj: Ja programet inovative që do mësojnë të rinjtë

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Nga një ngrehinë, ndërtesa ikonike në qendër të kryeqytetit sikurse është Piramida, shumë shpejt do të kthehet në qendrën më të madhe të zhvillimit të teknologjisë së informacionit në rajonin ...

Piramida do ndryshojë rrënjësisht, Veliaj: Xhama transparent dhe gjelbërim anash

Java News - 16.05.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i mbështetur edhe nga kryeministri i vendit, Edi Rama kanë prezantuar sot projektin e ri të Piramidës. “Ky është një projekt i cili do ndryshojë rrënjësisht ...

“E gjetëm lal…”, Rama tregon telefonatën me Veliajn për Piramidën: Do kthehet në qendër inovacioni e teknologjie

Gazeta Tema - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama është shfaqur në krah të kryebashkiakut Erion Veliaj në prezantimin e projektit për Piramidën. Sipas projektit të prezantuar Piramida e Tiranës do të kthehet në një qendër ...

FOTOT/ PROJEKTI: Ja si do transformohet Piramida dhe programet që do të ofrohen

Gazeta Tema - 16.05.2018

Piramida e Tiranës do të jetë një godinë transparente dhe plot dritë, për të krijuar idenë e një vendi që merr frymë në Tiranë. Për këtë parashikohen që të përdoren sa më shumë xhama, për të bërë të ...

Transformimi i Piramidës, Rama: Përtej ëndrrës sime më të bukur

Durres Lajm - 16.05.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj së bashku me Kryeministrin Edi Rama dhe Michael D. Granoff, Drejtor i Bordit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit, morën pjesë në prezantimin e ...

Piramida në Tiranë ribëhet atraktive

Koha.net - 17.05.2018

Nga një ngrehinë e rrënuar prej vitesh, Piramida e Tiranës do të transformohet në një nga qendrat më të mëdha të inovacionit dhe teknologjisë, artit e kulturës, në rajon.