TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Komisioni i Venecias, raport pas një muaji për zgjedhjet vendore në Shqipëri

VOA - 11.09.2019

Një delegacion i Komisionit të Venecias që ndodhet në Shqipëri, tha të mërkurën se pas një muaji, më 11 tetor, Komisioni do të nxjerrë një raport me përfundimet lidhur me ligjshmërinë e akteve të ...

Raporti i Komisionit të Venecias për presidentin e Shqipërisë del më 11 tetor

Koha.net - 11.09.2019

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias, deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor të Kuvendit të Shqipërisë, se tashmë e kanë një ide nëse presidenti ...

Shkarkimi i Metës, Manja pas takimit me “Venecian”: Do e trajtojmë me standardet më të larta profesionale

Top Channel - 11.09.2019

Kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot me delegacionin e Komisionit të Venecias. “Me delegacionin e Komisionit të Venecias në lidhje me kërkesën, për ...

Vendimi në tetor, kush janë anëtarët e Komisionit të Venecias që kanë Metën në "dorë"

Albeu.com - 11.09.2019

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta si dhe verifikimin e ligjshmërisë për zhdekretimin e datës 30 ...

Meta takohet me Bashën dhe paralajmëron konferencë për shtyp

ABC News - 11.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka paralajmëruar në orën 17:00 të së mërkurës një konferencë për shtyp. Kjo dalje për mediat e Presidentit vjen një ditë pas takimit që pati një përfaqësi të ...

Eksperti i Venecias zbuloi datën kur do jepet vendimi për shkarkimin e Presidentit, Meta njofton konferencë për mediat, ...

SOT - 11.09.2019

Pak minuta më parë përfundoi takimi i Komisionit të Venecias. Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse ...

Takim ‘kokë më kokë’ me ekspertët e Venecias, Manja zbardh çfarë diskutuan: Meta shkeli rëndë Kushtetutën!

SOT - 11.09.2019

Kryetari i Komisionit të Posaçëm për shkarkimin e Ilir Metës, Ulsi Manja ka zbardhur takimin me delegacionin e Komisionit të Venecias që u zhvillua paraditen e sotme.

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

Top Channel - 11.09.2019

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet ...

Meta pret Bashën në presidencë

RTSH - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka pritur mëngjesin e së mërkurës kryetarin e PD, Lulzim Basha. Burime të brendshme nga presidenca bënë të ditur se takimi mes tyre zgjati 60 minuta.

“Gati për çdo përgjigje”, Presidenti Meta njofton konferencë për mediat pas përballjes me ‘Venecian’

BalkanWeb - 11.09.2019

Pas përfundimit të takimeve me aktorët kryesorë politikë në vend, të delegacionit të Venecias, presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të dalë sot pasdite në një konferencë për mediat.

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

Botasot - 11.09.2019

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet ...

A e shkeli Meta Kushtetutën? Eksperti i Venecias del me deklaratën e jashtëzakonshme dhe zbulon datën se kur do jepet ...

SOT - 11.09.2019

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti e ka shkelur Kushtetutën dhe ...

Takimi me delegacionin e Venecias, Presidenti njofton konferencë për mediat

Botasot - 11.09.2019

Nderkohe qe vetem nje dite me pare ka zhvilluar takimin me delegacionin e Venecias, therritur ne vijim te procesit te nisur nga Komisioni Hetimor per shkarkimin e tij, Presidenti i vendit, Ilir Meta, ...

“Kemi krijuar një ide, por opinionin e publikojmë më 11 tetor”, Komisioni i Venecias mbyll takimet në Tiranë

Gazeta Express - 11.09.2019

Më 11 tetor Komisioni i Venecias do të dalë me një përgjigje zyrtare në lidhje me Presidentin Meta. Komentet janë bërë pas përfundimit të takimit të anëtarëve të delegacionit të “Venecias” me ...

Ekspertët e Venecias: E kemi një ide nëse Meta ka shkelur Kushtetutën

Mapo - 11.09.2019

Përfundon takimi i delegacionit të Komisionit të Venecias me anëtarët e Komisionit hetimor për veprimtarinë e presidentit Ilir Meta. Takimi u mbajt në kryesinë e Kuvendit mëngjesin kësaj të mërkure.

Shkarkimi i Metës/Ekspertët e Venecias: Në 11 tetor publikojmë raportin

Medial - 11.09.2019

TIRANË, 11 Shtator /MEDIAL/ -Ekspertët e Komisionit të Venecias kanë zhvilluar sot një takim me anëtarët e Komisionit Hetimor parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Meta pret Bashën në presidencë

Medial - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka pritur mëngjesin e së mërkurës kryetarin e PD, Lulzim Basha. Burime të brendshme nga presidenca bënë të ditur se takimi mes tyre zgjati 60 minuta.

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor

BalkanWeb - 11.09.2019

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 ...

Vendimi i ‘Venecias’ për Presidentin Meta del më 11 tetor

Telegrafi - 11.09.2019

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse presidenti Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale.

Meta njofton konferencë për mediat sot në 17:00

Mapo - 11.09.2019

Këtë pasdite, në orën 17:00 në Presidencë, kreu i shtetit Ilir Meta do të mbajë një konferencë për mediat. Siç bën të ditur Presidenca, konferenca do të jetë në lidhje me rastin e vizitës së një ...

Takimi me “Venecian”, Meta paralajmëron konferencën për shtyp

ABC News - 11.09.2019

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të Komisionit të Venecias të ftuar nga ...

Shkarkimi i Ilir Metës, delegacioni i Venecias i drejtohet Komisionit Hetimor, zbardhen lëvizjet e radhës

SOT - 11.09.2019

Komisioni i Venecias vijon takimet në Tiranë. Ditën e sotme, delegacioni do të zhvillojë dy takimet e fundit. Është bërë me dije se që prej orës 09:00 delegacioni po zhvillon një takim me anëtarët e ...

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

Ina - 11.09.2019

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të ...

Vizita e Venecias në Tiranë, Meta njofton konferencë për mediat

Durres Lajm - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta, do të dalë në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse të delegacionit të Venecias në Tiranë. Konferenca është njoftuar në orën 17:00 në ambientet e ...

Deputetja Edlira Hyseni: Shkarkimi i Metës nuk është prioritet, do të thellonte krizën institucionale

Durres Lajm - 11.09.2019

Deputetja e Durrësit, Edlira Hyseni ishte një ditë më parë pjesë e takimit të delegacionit të Komisionit të Venecias me përfaqësues të opozitës parlamentare.

Kërkesa për shkarkimin e Metës, “Venecia” zbarkon tek Komisioni Hetimor

BalkanWeb - 11.09.2019

Axhenda e delegacionit të Komisionit të Venecias ka qenë tejet e ngjeshur, pas turit të takimeve që nisën që dje në Tiranë, ku në fokus ngelet zgjidhja e ngërçit politik.

Komisionerët e Venecias në Tiranë për shkarkimin e Metës, mazhoranca e vendosur për t’i shkuar deri në fund procesit, ...

SOT - 11.09.2019

Shkarkimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta ishte dje pjesë e axhendës së ekspertëve të Komisionit të Venecias. Një grup prej pesë komisionerësh mbërritën në Tiranë për të mbledhur fakte lidhur ...

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës, nuk do ketë thirrje dëshmitarësh në komision, më 9 tetor raporti ...

SOT - 11.09.2019

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të ...

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

Telegrafi - 11.09.2019

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të ...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

Gazeta Tema - 11.09.2019

Jashtë ambienteve të Kryesisë së Kuvendit, anëtarët e delegacionit të “Venecias” deklaruan se ishin të kënaqur nga takimet e zhvilluara në Tiranë dhe se kanë marrë të gjithë informacionin e duhur.

Hetimet për Metën, Manja: Pretendimet e Presidentit për anulimin e zgjedhjeve hipotetike, përgjigjet e Venecias prova

SOT - 11.09.2019

Kreu i komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja ka folur dje për punën e komisionit që drejton dhe pritshmëritë që do të prodhojë ai në finale.

Takimi me ekspertët e Venecias, PD-LSI marrin në mbrojtje Metën: Presidenti bëri detyrë fisnike, mazhoranca kërkon të ...

SOT - 11.09.2019

Ekspertët e Komisionit të Venecias i nisën takimet ditën e djeshme me ish-deputetin demokrat, Oerd Bylykbashi dhe ish-deputeten e LSI, Klajda Gjosha. Gjatë një mëngjesi pune, opozitarët jashtë ...

Shkarkimi i Metës/ Hysi: Komisioni i Venecias shprehet brenda tetorit

Medial - 10.09.2019

TIRANË, 10 shtator /MEDIAL/- Komisioni i Venecias brenda muajit tetor do të bëjë publik opinionin e tij për çështjen e shkarkimit të Presidentit të Republikës Ilir Meta.

Ulsi Manja në Top Talk: Asnjë hap pas për Metën, ka shkelur kushtetutën

Top Channel - 10.09.2019

I ftuar ditën e sotme në emisionin “Top Talk”, kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta.

PS kthen me “këmbë në tokë” presidentin: Asnjë hap pas për Metën, ka shkelur kushtetutën dhe do shkarkohet

Gazeta Tema - 10.09.2019

I ftuar në emisionin “Top Talk”, kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Lleshaj takon delegacionin Venecias: Dështuan përpjekjet për destabilizim

ABC News - 10.09.2019

Delegacioni i Komisionit të Venecias, i cili mbërriti sot në Shqipëri, është takuar me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj. Përmes një postimi në Facebook, Lleshaj njofton se në këtë takim u ...

Shkarkimi i Metës, Manja: Opinioni i Venecias do administrohet si provë

Medial - 10.09.2019

TIRANË, 10 shtator/MEDIAL/ Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias ...

Kreu i komisionit hetimor parlamentar Manja: Opinioni i ekspertëve të “Venecias” do administrohet si provë

Medial - 10.09.2019

Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është një opinion teknik ...

Shkarkimi i presidentit, kreu i komisionit hetimor: Opinioni i Venecias do administrohet si provë

Gazeta Tema - 10.09.2019

Kreu i komisionit hetimor parlamentar i ngritur nga Kuvendi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja tha se opinioni i Komisionit të Venecias është një opinion teknik ...

Presidenti Meta, pas takimit me ekspertët e Komisionit të Venecias: Po t’u kishim dëgjuar, sot s’do ishim këtu

Medial - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta, pas takimit me ekspertët e Komisionit të Venecias, shkruan se “nëse do të ishin respektuar rekomandimet e tyre, Shqipëria sot nuk do të ishte në këtë situatë”.

Ministri Lleshaj takon delegacionin e Venecias: Përjekjet e dhunshme të opozitës u frenuan!

RTSH - 10.09.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, është takuar me delegacionin e Venecias, i cili ndodhet për një vizitë dy ditore në Shqipëri, gjatë së cilit pritet të përgatisë një opinion, lidhur me ...

Presidenti Meta, pas takimit me ekspertët e Komisionit të Venecias: Po t’u kishim dëgjuar, sot s’do ishim këtu

RTSH - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta, pas takimit me ekspertët e Komisionit të Venecias, shkruan se “nëse do të ishin respektuar rekomandimet e tyre, Shqipëria sot nuk do të ishte në këtë situatë”.

Kryetari i grupit të PS-së Taulant Balla, zbardh takimin me delegacionin e Venecias

RTSH - 10.09.2019

Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla, ka reaguar me një postim në rrjetet sociale, pas takimit me ekspertët e Komisionit të Venecias. Ai shprehet se i është mirënjohës Komisionit te Venecias, ...

"Ngjarje të pazakonta", Sandër Lleshaj zbardh takimin me delegacionin e Venecias

SOT - 10.09.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është takuar me delegacionin e Venecias i cili ndodhet për një vizitë dy ditore në Shqipëri gjatë të cilës pritet të përgatisë një opinion lidhur me komisionin e ...

Takim me Komisionin e Venecias, ministri Lleshaj: Zgjedhjet vendore u zhvilluan rregullisht

Top Channel - 10.09.2019

Përmes një deklarate në Facebook, ministri i Punëve të Brendshme, Sandër Lleshaj rrëfeu mbi tematikat dhe bisedimet ebëra gjatë takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias.

Deputetët e opozitës së re takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias

Top Channel - 10.09.2019

Sot, në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, deputetë përfaqësues të grupeve parlamentare të opozitës zhvilluan një takim me Delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ndodhet në Tiranë me kërkesë ...

“Nuk lejuam skenarë apokaliptikë”, Lleshaj pas takimit me Delegacionin e Venecias: Shpreha vlerësimet e mia…

BalkanWeb - 10.09.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar në “Facebook” pas takimit që ka pasur me një delegacion të Komisionit të Venecias. Lleshaj me anë të një statusi në rrjetet sociale shprehet se iu ka ...

Shkarkimi i Ilir Metës, Taulant Balla pret delegacionin e Venecias, zbardhen detaje nga takimi

SOT - 10.09.2019

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar mbi takimin e zhvilluar sot me delegacionin e Venecias. “Mirënjohës Komisionit të Venecias për gatishmërinë e tyre për të dhënë mendim në ...

Shkarkimi i Metës, delegacioni i Venecias takon të gjitha palët

ABC News - 10.09.2019

Një delegacion i Komisionit të Venecias ka takuar të gjitha palët politike sot në Tiranë, në një vizitë për të mbledhur qëndrime mbi kërkesën e socialistëve për të shkarkuar Ilir Metën.

Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni tregojnë për çfarë u pyetën nga Komisioni i Venecias

SOT - 10.09.2019

Pas takimit të zhvilluar me përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare Oerd Bylykbashi dhe Klajda Gjosha, delegacioni i Komisionit të Venecias ka vijuar axhendën me deputetët e opozitës aktuale në ...