TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KLP emëron drejtuesit e prokurorive në Sarandë, Durrës dhe disa prokurorëve në Tiranë

Java News - 15.04.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen e radhës ku miratoi emërimin e drejtuesve të prokurorisë në Sarandë, Durrës, si dhe emërimin e disa prokurorëve në Tiranë.

A po minohet Reforma në Drejtësi? KLP emëron prokuror burrin e deputetes socialiste

Albeu.com - 15.04.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar me pesë vota pro emërimin e bashkëshortit të deputetes Ermonela Felaj si prokuror në Tiranë. Ai u caktua prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë ...

U shkarkua pak ditë më parë, emërohet drejtuesi i ri i Prokurorisë së Sarandës (EMRI)

SOT - 15.04.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka emëruar kreun e organit të akuzës në Sarandë. Në mbledhjen e sotme të KLP-së u vendos që Prokuroria e Sarandës të drejtohet nga Sali Hasa.

KLP cakton prokuror në Tiranë bashkëshortin e deputetes së PS-së

Gazeta Express - 15.04.2019

Këshilli i Lartë i prokurorisë ka vendosur këtë të hënë me 5 vota pro që të caktojë në detyrë prokurorin Bledar Valikaj si pjesë e trupës së Prokurorisë së Shkallës së Parë në Tiranë.

Dalin emrat e 10 kandidatëve për të qënë prokurorë të SPAK-ut

RTSH - 15.04.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë i dërgon Komisionit të Vettingut listën me kandidatët e parë që kalojnë fazën paraprake për të garuar në Strukturën më të re të hetimit kundër Korrupsionit dhe Krimit ...

KLP emëron Prokuror burrin e deputes së PS-së Ermonela Felaj

Mapo - 15.04.2019

Bledar Valikaj, burri i deputetes së PS-së Ermonela Felaj, është emëruar prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë. Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zbatuar vendimin e gjykatës, e cila e ...

Burri i deputetes së PS-së emërohet prokuror në Tiranë

BalkanWeb - 15.04.2019

TIRANË KLP ka miratuar me 5 vota pro caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj. Ai u caktua prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë.

KLP “refuzon” anëtarin e saj të ri, Vate Staka

Top Channel - 15.04.2019

Përplasjet mes Prokurorëve në Asamblenë e Përgjithshme për zgjedhjen e anëtarit më të ri të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se janë përcjellë edhe në KLP.

Prokurori Staka paraqitet në mbledhjen e KLP, por nxirret jashtë, ja kush vendosi dhe cila është arsyeja

SOT - 15.04.2019

Po mbahet mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, që mori në diskutim pranimin e anëtarit të ri të KLP, z. Staka në mbledhje. Me 6 vota pro, Këshilli vendosi që z.

KLP nuk pranon në mbledhje anëtarin e ri, duhet të presë 5 ditë

BalkanWeb - 15.04.2019

TIRANË Po mbahet mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, që mori në diskutim pranimin e anëtarit të ri të KLP, z. Staka në mbledhje. Me 6 vota pro, Këshilli vendosi që z.

U zgjodh si anëtari më i ri, KLP nuk e pranon në mbledhje: Duhet të presë 5 ditë

Java News - 15.04.2019

Keshilli i Larte i Prokurorise, ne mbledhjen e sotme miratoi raportin per analizen e aftesive profesionale te prokuroreve, nje pjese e te cileve jane kandidate per SPAK dhe do te kene perparim ne ...

Nis verifikimi për kandidatët e SPAK, ja prokurorët më të favorizuar, kush ka hetuar më pak se 5 dosje korrupsioni ...

SOT - 14.04.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të nisë nesër nga puna me verifikimin e kandidatëve prokurorë për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion. Të hënën anëtarët e Komisionit të Posaçëm, të ngritur për të ...

Burri i deputetes së PS-së emërohet prokuror në Tiranë

LajmiFundit - 15.04.2019

KLP ka miratuar me 5 vota pro caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj. Ai u caktua prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë. Në mbledhjen e datës 25 mars, KLP vendosi dhënien e ...

KLP miraton vendimin për burrin e deputetes së PS-së (Detajet)

SOT - 15.04.2019

KLP ka miratuar me 5 vota pro caktimin në detyrë të prokurorit Bledar Valikaj.Ai u caktua prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë.Në mbledhjen e datës 25 mars, KLP vendosi në mbledhjen ...

KLP “refuzon” anëtarin e saj të ri, Vate Staka

Gazeta Tema - 15.04.2019

Përplasjet mes Prokurorëve në Asamblenë e Përgjithshme për zgjedhjen e anëtarit më të ri të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se janë përcjellë edhe në KLP.

KLP “refuzon” anëtarin e saj të ri, Vate Staka

Botasot - 15.04.2019

Përplasjet mes Prokurorëve në Asamblenë e Përgjithshme për zgjedhjen e anëtarit më të ri të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se janë përcjellë edhe në KLP.