TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Majlinda Kelmendi ashtu siç i ka hije, e nis me IPPON rrugëtimin në Budapest GP

Lajmi.net - 12.07.2019

‘Mbretëresha’ e xhudos në këtë kompeticion po garon në kategorinë deri në 52 kilogramë, ku shihet favorite për të artën. Raundin e parë në këtë turne Kelmendi e kaloi pa duel, kurse në raundin e dytë ...

Kelmendi mëson kundërshtaren e çerekfinales

Lajmi.net - 12.07.2019

Në këtë kompeticion, Kelmendi po garon në kategorinë deri në 52 kilogramë, shkruan lajmi.net. Këtë garë Majlinda e nisi me një fitore me IPPON, kundër meksikanes Olvera, e cila i hapi pakëz telashe ...

Majlinda: Xhudoja s’është sport i meshkujve, ju kam demonstruar se femrat mund të arrijnë suksese

Gazeta Express - 11.07.2019

Para garës së Grand Prixit të Budapestit, kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi jep një mesazh të fortë për barazinë gjinore në sport Majlinda Kelmendi ka folur për “Olympic Channel” për Federatën ...

Majlinda Kelmendi për televizionin zyrtar olimpik: Në Kosovë njerëzit ende mendojnë se xhudo është sport për meshkuj

Zeri - 11.07.2019

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi është intervistuar së fundmi nga televizioni zyrtar olmpik, transmeton zeri.info Ajo ka thënë se në Kosovë ende ka njerëz që mendojnë se xhudo është sport më ...

Majlinda Kelmendi mëson kundërshtaren e çerekfinales

Zeri - 12.07.2019

Majlinda Kelmendi ka mësuar kundërshtaren e saj për fazën çerekfinale në Grand Prix Budapest. Në këtë kompeticion, Kelmendi po garon në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Ilir Meta takohet me Majlindën në Sarajevë: Kelmendi është krenaria e sportit shqiptar

Telegrafi - 10.07.2019

Ilir Meta është duke qëndruar në Bosnje dhe Hercegovinë në kuadër të zhvillimit të Samitit të Sarajevës. Presidenti i Shqipërisë përveç takimeve që ka zhvilluar me krerët e lartë të shteteve të ...

Presidenti Ilir Meta shkruan për Majlinda Kelmendin dhe xhudon kosovare: Jeni krenari e kombit shqiptar

Gazeta Express - 10.07.2019

Ilir Meta, president i Republikës së Shqipërisë e ka bërë një postim në Facebook, ku ka shkruar për kampionen olimpike, Majlinda Kelmendi, por edhe për xhudon kosovare në përgjithësi, e cila po ua ...

FOTO/ Ilir Meta bën shqiponjën me Majlinda Kelmendin në Sarajevë

Medial - 10.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka postuar në “Facebook” një fotografi, ku duket së bashku me kampionen e xhudos Majlinda Kelmendin. Meta shkruan se ndodhet në Çarshinë e Sarajevës me krenarinë e sportit ...

Presidenti i Shqipërisë shkruan diçka të veçantë për Majlinda Kelmendin

Zeri - 10.07.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, shkruan për kampionen olimpike, krenarinë e kombit shqiptar, xhudisten e Kosovës Majlinda Kelmendi (-52 kg). “Me krenarinë e sportit shqiptar, kampionen e botës, ...

Presidenti shqiptar shkruan për Majlinda Kelmendin dhe çarshinë e Sarajevës

Botasot - 10.07.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, shkruan për kampionen olimpike, krenarinë e kombit shqiptar, xhudisten e Kosovës Majlinda Kelmendi (-52 kg). “Me krenarinë e sportit shqiptar, kampionen e botës, ...

Ilir Meta bën shqiponjën me Majlinda Kelmendin në Sarajevë

LajmiFundit - 10.07.2019

Gjatë qëndrimit në Sarajevë Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar një takim edhe me ekipin e xhudos së Kosoës dhe me Majlinda Kelemendin kampione bote.

Ilir Meta bën shqiponjën me Majlinda Kelmendin në Sarajevë

Durres Lajm - 10.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka postuar në “Facebook” një fotografi, ku duket së bashku me kampionen e xhudos Majlinda Kelmendin. Meta shkruan se ndodhet në Çarshinë e Sarajevës me krenarinë e sportit ...