TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vasili kundërshton Soreca-n: Reforma në Drejtësi nuk është perlë!

RTSH - 14.08.2019

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca vazhon të shkaktojë tek opozita reagime me deklaratat e tij. Së fundi ka tërhequr vemendje deklarata e tij për Euronews “Reforma në Drejtësi është ndoshta ...

LSI kundër ambasadorit të BE, Vasili i përgjigjet Sorecës: Reforma në drejtësi s’është “perlë” por një kapje, një ...

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili reagon ndaj deklaratës së ambasadorit të BE Luigi Soreca, i cili një ditë më parë deklaroi se reforma në drejtësi është perla e Shqipërisë, jashtë rajonit apo në botë.

Soreca: BE duhet të tregojë shumë kujdes kur të marrë vendimin për Shqipërinë

RTSH - 13.08.2019

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka apeluar ndaj autoriteteve evropiane, por edhe atyre të Tiranës zyrtare të bëjnë kujdes ndaj vendimit të tetorit për çeljen e negociatave.

Anëtarësimi në BE, Luigi Soreca tregon se në çfarë faze ndodhet Shqipëria

Top Channel - 13.08.2019

Shqipëria është në fund të fillimit jo në fillim të fundit të anëtarësimit të saj në Bashkimin Evropian. Kjo është deklarata e ambasadorit të BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca.

A do hapen negociatat për Shqipërinë, Soreca citon Churcillin

Gazeta Express - 13.08.2019

Shqipëria është në “fundin e fillimit, jo fillimin e fundit” të pranimit të saj në Bashkimin Evropian, thotë Ambasadori i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca.

Vasili kundër Soreca-s: Shpresoj se nuk paguheni për të mbajtur mbyllur derën e Evropës

Top Channel - 14.08.2019

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca, se “reforma në drejtësi është ‘perla’ e Shqipërisë.

Ambasadori i BE-së: Shqipëria është në fund të fillimit, të hapjes së bisedimeve për pranim

Lajmi.net - 12.08.2019

Kështu ka deklaruar ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, që citoi Winston Churchil, kur u pyet rreth fazës në të cilën ndodhet Shqipëria për t’u bashkuar me bllokun, shkruan Euronews, ...

Anëtarësimi në BE, Luigi Soreca tregon se në çfarë faze ndodhet Shqipëria

Botasot - 13.08.2019

Shqipëria është në fund të fillimit jo në fillim të fundit të anëtarësimit të saj në Bashkimin Evropian. Kjo është deklarata e ambasadorit të BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca.

Luigi Soreca: Reforma në drejtësi, ‘perla e Shqipërisë’. Vendi duhet të jetë gati për 15 tetorin

Gazeta Tema - 13.08.2019

Shqipëria është në “fundin e fillimit, jo fillimin e fundit” të pranimit të saj në Bashkimin Evropian, thotë Ambasadori i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca.

Reforma në Drejtësi, Vasili: ‘Perlë’ që po bën të lulëzojë krimi

BalkanWeb - 14.08.2019

Duke marrë shkas nga deklaratat e ambasadorit të BE-së në Tiranë Luigi Soreca në lidhje me reformën në drejtësi, ka reaguar nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili.

Integrimi në BE, Soreca mesazh të prerë: Luftë krimit e korrupsionit

BalkanWeb - 12.08.2019

“Shqipëria është në fund të fillimit, jo në fillim të fundit, të pranimit të pas në Bashkimin Evropian”. Kështu ka deklaruar ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, gjatë një interviste për ...

Anëtarësimi në BE, Luigi Soreca tregon se në çfarë faze ndodhet Shqipëria

Zhurnal - 13.08.2019

Tiranë, 13 gusht – Shqipëria është në fund të fillimit jo në fillim të fundit të anëtarësimit të saj në Bashkimin Evropian. Kjo është deklarata e ambasadorit të BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca.

Soreca paralajmëron hapje negociatash në tetor: Vijoni luftën kundër krimit dhe korrupsionit, reforma në drejtësi perla ...

SOT - 14.08.2019

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka paralajmëruar hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE. Ai ka dhënë një intervistë për “Euronews”, ku ka vlerësuar sërish reformën në drejtësi si dhe ka folur për ...

“Shqipëria është në një moment kritik”, ambasadori i BE mesazh politikanëve shqiptarë për çeljen e negociatave: ...

SOT - 13.08.2019

Ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca vlerëson sërish reformat që ka ndërmarrë Shqipëria në procesin e integrimit, veçanërisht atë në drejtësi, ndërsa kërkon që të vijohet në këtë ritëm për të ...

I trembur nga drejtësia, ish-deputeti i LSI ‘i përvishet’ Soreca-s dhe nuk lë gjë pa thënë: Turpi i botës! I dashur ...

SOT - 14.08.2019

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili i është përgjigjur ambasadorit të BE, Luigi Soreca, i cili në një intervistë për Euronews e cilësoi Reformën në Drejtësi, një “perlë” të Shqipërisë.

Ambasadori i BE-së: Shqipëria është në fund të fillimit, të hapjes së bisedimeve për pranim

Zeri - 12.08.2019

Shqipëria është në “fund të fillimit, jo në fillim të fundit” të hapjes së bisedimeve për pranim në Bashkimin Evropian. Kështu ka deklaruar ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, që citoi ...

Ambasadori i BE në Tiranë kërkon angazhim politik: Shqipëria të jetë gati për 15 tetorin

ABC News - 13.08.2019

Shqipëria ka përmbushur kushtet për çeljen e negociatave por jo për të qenë pjesë e Bashkimit Evropian. Ky është qëndrimi i ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca në një intervistë për Euronews.

Vasili kundër Soreca-s: Shpresoj se nuk paguheni për të mbajtur mbyllur derën e Evropës

Zhurnal - 14.08.2019

Tiranë, 14 gusht – Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca, se “reforma në drejtësi është ‘perla’ e Shqipërisë.

Vasili kundër Soreca-s: Shpresoj se nuk paguheni për të mbajtur mbyllur derën e Evropës

Botasot - 14.08.2019

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca, se “reforma në drejtësi është ‘perla’ e Shqipërisë.