TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kurti kujton 11 shtatorin: Kosova bashkëndjen dhimbjen me SHBA-të

Lajmi.net - 11.09.2019

Përmes një postimi në Facebook, Kurti ka thënë se Kosova bashkëndjen me dhimbjen e popullit amerikan, shkruan lajmi.net. Ka shtuar se Kosova i është mirënjohëse SHBA-ve për ndihmën, përkrahjen dhe ...

Kurti kujton sulmet e 11 shtatorit: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

Zeri - 11.09.2019

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Kurti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe ...

Kurti në kujtim të 11 Shtatorit: Bashkëndiejmë me popullin amerikan

Gazeta Express - 11.09.2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me rastin e 11 Shtatorit të vitit 2001, ka kujtuar sulmin mbi “Kullat Binjake” ku mbetën të vrarë e plagosur mijëra njerëz, shkruan Gazeta Express.

Albin Kurti: Kosova bashkëndjen me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave

Botasot - 11.09.2019

Albin Kurti: Kosova bashkëndjen me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave I pari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, nëpërmjet një postimi është deklaruar se Kosova, bashkëndjen ...

Kurti: Kosova bashkëndjen dhimbjen e popullit amerikan, e dimë ç’është humbja e njerëzve të pafajshëm

Koha.net - 11.09.2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave.

Albin Kurti me delegacion të VV’së në Berlin takohet me zyrtarë gjerman

Gazeta Express - 10.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me Glauk Konjufcën dhe Mevlyde Hysenin kanë mbajtur gjatë ditës së sotme takime në kryeqytetin e Gjermanisë, Berlin.

Albin Kurti lajmërohet nga Bundestagu gjerman

Zeri - 10.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me bashkëpartiakët ka shkuar për vizitë zyrtare në Bundestagun gjerman, njofton Gazeta Blic. “Në këto katër takime të ndara diskutuam rreth zhvillimeve ...

Albin Kurti dhe Glauk Konjufca takohen me zyrtar të lartë shtetëror në Gjermani

Botasot - 10.09.2019

I pari dhe i dyti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Glauk Konjuca, janë takuar sot deputet të SPD-së, Josip Juratovic dhe Stefan Schëartze. Poashtu, janë takuar edhe me deputetin e partisë së ...

Kurti kujton sulmet e 11 shtatorit: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

Telegrafi - 11.09.2019

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Kurti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe ...

Albin Kurti me delegacion të VV’së në Berlin takohet me zyrtarë gjerman

Botasot - 10.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me Glauk Konjufcën dhe Mevlyde Hysenin kanë mbajtur gjatë ditës së sotme takime në kryeqytetin e Gjermanisë, Berlin.