TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Juncker mbron sistemin e “kryesuesve në listë” në zgjedhjet europiane 2019

BalkanWeb - 14.02.2018

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker paraqiti sot disa sugjerime për zhvillimin e zgjedhjeve europiane të 2019, duke mbështetur sistemin e kandidatëve ‘’kryesues në listë” në garën ...

BE, Juncker: Kemi shanse për afrim me Varshavën

SOT - 14.02.2018

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker tha sot se shikonte shanse të mira për përmirësimin e lidhjeve mes Polonisë dhe Bashkimit Evropian.