TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shkëndija lehtë kundër Renovës

Lajm - 16.05.2018

Kuqezinjtë fitojnë 0:3 duelin me Renovën për triumf të 28-të kampional, duke çuar ekipin në kuotën e 88-të pikëve. Dy gola të Ibraimit dhe një i Juniorit sjellin tre pikët, ndërsa çojnë Shkëndijën në ...

Osmani: Presim që në ndeshjen e fundit të kemi sa më shumë publik (VIDEO)

InfoSport - 17.05.2018

Shkëndija fitoi Renovën në ndeshjen e parafundit të kampionatit vendor të vlefshme për xhiron e 35-të në LPFM, ndërsa trajneri Qatip Osmani është shprehur i kënaqur me fitoren, por edhe ka bërë apel ...

Kupa e tretë në finalen e tretë, festojnë edhe pionierët e rinj të Shkëndijës

Lajm - 16.05.2018

Shkëndija e Tetovës vazhdon me dominimin në kategorinë e të rinjve në kupën e Maqedonisë. Pas fitoreve në finalet për kadet dhe junior, sot tetovarët fituan edhe kupën në konkurrencën e pionierëve të ...

Shkëndijës ndaj Renovës i mjaftoi vetëm pjesa e parë (VIDEO)

InfoSport - 16.05.2018

Shkëndijës i ka mjaftuar vetëm pjesa e parë ndaj Renovës për të arritur edhe tek fitorja e 28-të pas 35 xhirove të zhvilluara në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”.

Treshja e Shkëndijës më shumë gola se i gjithë Vardari (VIDEO)

InfoSport - 16.05.2018

Shkëndija po zhvillon një sezon fantastik, i cili po kurorëzohet edhe me shumë gola të shënuar. Skuadra e trajnerit Qatip Osmani është shumë pranë shifrës prej 100 golave brenda një sezoni, që është ...

Neziri: Të sigurojmë që sot mbijetesën

InfoSport - 16.05.2018

Mexhit Neziri këtë edicion pa dyshim se ishte një ndër futbollistët më të mirë në rradhët e Renovës, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse luan në rolin e mbrojtësit, disa gol të tij kanë rezultuar ...

Shkëndija pa probleme ndaj Renovës, FC Shkupi fitore me aromë Europe

InfoSport - 16.05.2018

Shkëndija pa shumë probleme ka shënuar fitore 0:3 në derbin e qytetit ndaj Renovës, duke vazhduar në këtë mënyrë serinë e fitoreve dhe njëherit të ndeshjeve me nga 3 gola të shënuar, njofton ...

Gjeneratat e reja të Shkëndijës rrugës së kampionëve të mëdhenj, fitojnë edhe Kupën e tretë

InfoSport - 16.05.2018

Gjeneratat e reja të Shkëndijës vazhdojnë të jenë 100% të suksesshëm në ndeshjet finale të Kupës së Maqedonisë. Pasi të martën ekipet U19 dhe U18 fituan trofeun e Kupës në kategoritë përkatëse, sot ...

Shkëndija fiton derbin me Renovën, Ibraimi Këpucën e Artë

SuperSport - 16.05.2018

Shkëndija fiton bindshëm derbin e Tetovës dhe përgatit festën e titullit kampion për sfidën e fundjavës ndaj Pelisterit. Kuqezinjtë edhe pse e kanë fituar matematikisht titullin përpara disa javësh ...

Shkëndija superiore ndaj Renovës, ecën sigurtë drejt shifrës prej 100 golave (VIDEO)

InfoSport - 16.05.2018

Shkëndija ka shkëlqyer gjatë pjesës së parë në përballjen ndaj Renovës, njofton “infOSport.mk”. Në derbin lokal të Tetovës “kuqezinjtë” gjatë 45 minutave të para po avansojnë me rezultatin 0:3, ku dy ...

Rikthehet Ibraimi, Shkëndija me formacionin më mirë ndaj Renovës (FOTO)

InfoSport - 16.05.2018

Shkëndija pas pak do të zhvillojë ndeshjen e javës së 35-të kundër Renovës, ndërsa trajneri Qatip Osmani në dispozicion do të ketë formacionin më të mirë, me përjashtim të portierit, Kostadin Zahov.

Shkëndija fiton derbin me Renovën, Ibraimi Këpucën e Artë

Gazeta Express - 16.05.2018

Shkëndija fiton bindshëm derbin e Tetovës dhe përgatit festën e titullit kampion për sfidën e fundjavës ndaj ...

Shkëndija bën historinë fiton kampionatin në Maqedoni, Ibrahimi merr Këpucën e Artë

Java News - 16.05.2018

Shkëndija fiton bindshëm derbin e Tetovës dhe përgatit festën e titullit kampion për sfidën e fundjavës ndaj Pelisterit. Kuqezinjtë edhe pse e kanë fituar matematikisht titullin përpara disa javësh ...