TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

50 aksidente për një ditë në Kosovë

Botasot - 12.07.2019

Policia e Kosovës ka bërë të ditura statistikat e përgjithshme për 24 orët e fundit. Gjatë këtyre 24 orëve, në Kosovë kanë ndodhur 50 aksidente, prej tyre, 17 me të lënduar, ndërsa 33 pa të lënduar.

Aksident i rëndë në Tetovë

Ina - 12.07.2019

Në Tetovë mbrëmë ka ndodhur një aksident i rëndë, kur një makinë e tipit “Peugeot” nga shpejtësia e madhe është përmbysur. Aksidenti ndodhi pranë tregut te gjelbër të qytetit, ku drejtuesi i makinës ...

Aksident i rëndë trafiku në Tetovë (foto)

Alsat - 11.07.2019

Para pak çastesh ne Tetovë përpara tregut te gjelbër, është aksidentuar një makine tip “peugeot” me targa të Tetovës. Si shkak i aksidentit një person ka përfunduar me lëndime te renda trupore dhe ...

Sapo ndodhi një aksident i rëndë në Tetovë (FOTO)

Tetova Sot - 11.07.2019

Sapo ka ndodhur një aksident i rëndë në afërsi të Tregut të Gjelbër në Tetovë. Një makinë e tipit “Peugeot” me targa të Tetovës për arsye ende të panjohur është rrokullisur, që sipas dyshimeve ...

Përplasje makinash në Elbasan, mjeti kthehet përmbys

LajmiFundit - 11.07.2019

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Bëhet me dije se dy mjete kanë humbur kontrollin dhe janë përplasur me njëri-tjetrin.

Përmbyset makina në mes të rrugës, të plagosurit dërgohen me urgjencë në spital

SOT - 11.07.2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Elbasan. Mësohet se është përmbysur një automjet e për pasojë janë plagosur dy persona. Të plagosur kanë mbetur drejtuesi dhe pasagjeri emrat e të cilëve nuk bëhen ...

Udhëtonte me shpejtësi, përmbyset makina në Elbasan

Mapo - 11.07.2019

Një aksident rrugor është regjistruar në Elbasan këtë të enjte në afërsi të Shkollës Profesionale në lagjen 29 nëntori. Mësohet se një automjet është përmbysur nga ku ka mbetur i plagosur drejtuesi.

Përmbyset makina në Elbasan, 2 të plagosur (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.07.2019

Një aksident me pasojë plagosjen rëndë të dy personave është regjistruar pak më parë në Elbasan . Të plagosur janë drejtuesi i mjetit dhe një pasagjer.

Foto/ Me shpejtësi “skëterrë”, makina përmbyset në mes të rrugës

BalkanWeb - 11.07.2019

Një aksident rrugor është riregjistruar në një nga rrugët kryesore të qytetit të Elbasanit gjatë mesditës së sotme. Një autoveturë që dyshohet se qarkullonte me shpejtësi është përmbysur në rrugë, ...

Përmbyset makina përpara shkollës, dy të plagosur

Durres Lajm - 11.07.2019

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur përpara shkollës profesionale, ku drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe makinë është përmbysur.

Aksident në Shkup, lëndohen disa persona

Zhurnal - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik- Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkup. Sipas informacioneve të para janë lënduar disa persona, transmeton Zhurnal.

Aksident në Prizren, lëndohet një person

Telegrafi - 11.07.2019

Një person deri sa ishte duke drejtuar veturën e tij, nga pakujdesia ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur. Rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 21:20 në rrugën e “Kukësit” në Prizren.

Për 24 orë Policia shqipton 1 mijë e 141 tiketa

Gazeta Express - 11.07.2019

Nga raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës, është njoftuar se janë shqiptuar 1141 tiketa trafiku. Gjatë 24-orëve janë bërë 21 arrestime nga ta 13 persona janë dërguar në mbajtje.

Dhjetë aksidente në Shkup, nëntë persona të lënduar

Telegrafi - 11.07.2019

Nëntë persona kanë marrë lëndime të lehta trupore në gjashtë prej gjithsej dhjetë aksidenteve që kanë ndodhur në 24 orëshin e fundit në rajonin e Qytetit të Shkupit.

9 të lënduar në 10 aksidente në Shkup

Zhurnal - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik- Gjatë ditës së djeshme në gjithsej 10 aksidente rrugore që kanë ndodhur në rajonin e Shkupit janë lënduar 9 persona. Në katër aksidente është shkaktuar dëm material, transmeton ...

44 aksidente trafiku gjatë 24 orëve të fundit

Botasot - 11.07.2019

44 aksidente janë shkaktuar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 18 prej tyre ishin me të lënduar, kurse 26 të tjerë pa të lënduar. Gjatë këtyre orëve, Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe 1 mijë e 141 ...

Nami në Kosovë, raportohen 50 aksidente në ditë

Albeu.com - 12.07.2019

Policia e Kosovë s ka bërë të ditura statistikat e përgjithshme për 24 orët e fundit. Gjatë këtyre 24 orëve, në Kosovë kanë ndodhur 50 aksidente , prej tyre, 17 me të lënduar , ndërsa 33 pa të ...

Afër 90 aksidente e 35 të lënduar për dy ditë në Kosovë, reshjet e shiut pengojnë komunikacionin

Lajmi.net - 10.07.2019

Lajmi.net vazhdimisht ka raportuar për vështirësitë e qarkullimit që kanë ardhur si pasojë e rrëshqitjeve dhe shpërthimeve të gypave brenda qyteteve, shkruan lajmi.net.

Aksident i rëndë në aksin Gjakovë-Prizren, 5 të plagosur

Albeu.com - 10.07.2019

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Gjakovë – Prizren. Si pasojë e këtij aksidenti pati edhe të lënduar , çka se kërkuan edhe tretman mjekësor, por që ...

Përfshihet në një aksident trafiku policia dhe vetura me targa të huaja

Botasot - 10.07.2019

Një aksident ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Prizren. Në aksident janë të përfshirë dy vetura, ku njëri nga veturat është i Policise së Kosovës, kurse tjetra veturë me targa të huaja.

67 persona humbën jetën nga aksidentet rrugore nga 1 janari

RTSH - 10.07.2019

Aksidentet rrugore shtohen me disa dhjetëra më shumë nga viti në vit, ndërsa mbeten shkaktarët më të mëdhenj të vdekjeve tek moshat e reja. 67 të vdekur numërohen që nga 1 janari ndërsa vetëm brenda ...

Aksidenti, përplasen makinat në Laprakë

LajmiFundit - 10.07.2019

Një aksident ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Laprake ku janë përplasur dy makina. Njoftohet se nuk ka dëmtime në njerëz. Policia po heton ...

Aksidentohet vetura e policisë

Telegrafi - 10.07.2019

Një aksident mes një veture të Policisë së Kosovës dhe një veture me targa të huaja, ka ndodhur sot në Prizren. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi, ka thënë për Telegrafin se ...

Aksident trafiku në Dollc të Klinës

Botasot - 10.07.2019

Pasojë e pakujdesisë dhe kushteve të vështirësuara të rrugës pas reshjeve të fundit, në fshatin Dollc të Klinës, në magjistralen Pejë – Prishtinë ka ndodhur një aksident trafiku mes dy automjetesh.

Aksident trafiku në Mitrovicë, lëndohen tre persona

Telegrafi - 10.07.2019

Tre persona kanë marr lëndime trupore në një aksident trafiku. Rasti ka ndodhur të martën rreth orës 14:05, në Mitrovicë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, aksidenti ka ndodhur në mes të dy ...

45 aksidente trafiku për 24 orë në Kosovë

Botasot - 10.07.2019

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 45 aksidente në komunikacion, siç njofton policia 20 nga aksidentet ishin me persona të lënduar kurse 25 vetëm me dëme materiale.

Tre të lënduar pas një aksidenti në Mitrovicë

Medial - 10.07.2019

11:04, 10 Korrik 2019 Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur dje në Mitrovicë, njofton Klan Kosova. Siç raporton Policia e Kosovës, aksidenti ndodhi mes dy automjeteve me ...

Tetovë, makina shkel dy persona

Tetova Sot - 10.07.2019

Më datë 9-korik rreth orës 16 e 40 minuta, në rrugën ,,Vëllezërit Milladinovi,, në Tetovë, personi B.H. (50) nga Tetova duke drejtuar veturë, ,,Opel Vektra,, me targa të Tetovës, ka aksidentuar ...

Aksident i rëndë trafiku para pak çastesh

Botasot - 11.07.2019

Para pak çastesh ne Tetovë, përpara tregut te gjelbër të qytetit, është aksidentuar një makine tip “Peugeot” me targa të Tetovës. Si shkak i aksidentit një person ka përfunduar me lëndime te renda ...

Aksident në Elbasan/ Drejtuesi humb kontrollin e mjetit, plagosen dy persona

SOT - 11.07.2019

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur përpara shkollës profesionale, ku drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe makinë është përmbysur.

Dhjetë aksidente në Shkup, nëntë persona të lënduar

Botasot - 11.07.2019

Nëntë persona kanë marrë lëndime të lehta trupore në gjashtë prej gjithsej dhjetë aksidenteve që kanë ndodhur në 24 orëshin e fundit në rajonin e Qytetit të Shkupit.

Brenda 24 orëve shkaktohen 44 aksidente në Kosovë

Zeri - 11.07.2019

44 aksidente janë shkaktuar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 18 prej tyre ishin me të lënduar, kurse 26 të tjerë pa të lënduar. Gjatë këtyre orëve, Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe 1 mijë e 141 ...

50 aksidente për një ditë në Kosovë

Koha.net - 12.07.2019

Policia e Kosovës ka bërë të ditura statistikat e përgjithshme për 24 orët e fundit. Gjatë këtyre 24 orëve, në Kosovë kanë ndodhur 50 aksidente, prej tyre, 17 me të lënduar, ndërsa 33 pa të lënduar.

Stuhi e madhe në Kosovë, 90 aksidente e 35 të lënduar

BalkanWeb - 11.07.2019

Ashtu si në Shqipëri, edhe në Kosovë moti i keq me rrebeshe e stuhi shiu ka shkaktuar vështirësi në qarkullim. Ndërkohë, nga Policia e Kosovës për lajmi.net kanë bërë të ditur gjithashtu se dy ditët ...

Aksident me pesë të lënduar në rrugën Gjakovë – Prizren

Botasot - 10.07.2019

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Gjakovë – Prizren. Si pasojë e këtij aksidenti pati edhe të lënduar, çka se kërkuan edhe tretman mjekësor, por që ...

Përfshihet në një aksident trafiku policia dhe vetura me targa të huaja

Tetova Sot - 10.07.2019

Një aksident ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Prizren. Në aksident janë të përfshirë dy vetura, ku njëri nga veturat është i Policise së Kosovës, kurse tjetra veturë me targa të huaja.

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë ndodhën 45 aksidente trafiku

Medial - 10.07.2019

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 45 aksidente në komunikacion, siç njofton policia 20 nga aksidentet ishin me persona të lënduar kurse 25 vetëm me dëme materiale.

Tre të lënduar pas një aksidenti në Mitrovicë

Zhurnal - 10.07.2019

Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur dje në Mitrovicë, njofton Klan Kosova. Siç raporton Policia e Kosovës, aksidenti ndodhi mes dy automjeteve me ngasës meshkuj, ku si ...

Me shpejtësi të lartë, makina kthehet përmbys, plagosen 2 persona

Gazeta Express - 11.07.2019

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur përpara shkollës profesionale, ku drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe makinë është përmbysur.

Për një ditë në Kosovë 50 aksidente

Gazeta Express - 12.07.2019

Policia e Kosovës ka bërë të ditura statistikat e përgjithshme për 24 orët e fundit. Gjatë këtyre 24 orëve, në Kosovë kanë ndodhur 50 aksidente, prej tyre, 17 me të lënduar, ndërsa 33 pa të lënduar.

Stuhi e madhe edhe në Kosovë, 90 aksidente e 35 të lënduar

Zhurnal - 11.07.2019

Ashtu si në Shqipëri, edhe në Kosovë moti i keq me rrebeshe e stuhi shiu ka shkaktuar vështirësi në qarkullim. Ndërkohë, nga Policia e Kosovës është bërë të ditur gjithashtu se dy ditët e fundit ka ...

Aksident në rrugën Gjakovë-Prizren, lëndohen pesë persona

Zeri - 10.07.2019

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Gjakovë – Prizren. Si pasojë e këtij aksidenti pati edhe të lënduar, çka se kërkuan edhe tretman mjekësor, por që ...