TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çfarë pritet? Zbardhet porosia e Bashës pas mbledhjes së strukturave të PD-së

SOT - 12.07.2019

Kryetari Lulzim Basha ka mbledhur kryesinë e Partisë Demokratike dhe ish-grupin parlamentar, këtë të premte. Burime nga mbledhja e kryesisë dhe ish grupit, thanë se Basha u kërkoi angazhim maksimal ...

Basha: Kriza nuk mbyllet me pazar mes PS-PD, zgjidhet me parime

BalkanWeb - 12.07.2019

TIRANE Kryetari i PD Lulzim Basha në fjalën e tij në selinë blu tha se situata aktuale politike është komplekse, duke thënë se 85 përqind e shqiptarëve refuzuan të shkojnë në votime në 30 qershor.

Basha takim me strukturat, zbardhen porositë

Medial - 11.07.2019

Kreu dekmokrat, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me strukturat e PD me qëllim për të organizuar axhendën e opozitës. Basha mblodhi në orën 16:00 Kolegjin e Kryetarëve dhe kryetarët e bashkive të ...

Basha mbledh kryebashkiakët, diskutime mbi aksionin opozitar

Botasot - 11.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu. Gazetari i RTV Ora, Everest Dedaj nga ambientet se selisë së PD-së raporton ...

FOTOT/ Kryebashkiakët dhe kerët e PD në rrethe shkojnë në zyrën e Bashës, skeptikë për të ardhmen

Gazeta Tema - 11.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu. Pritet që Basha t’i japë përgjigje skepticizmit të tyre për të ardhmen në PD ...

Basha: Vlora e refuzoi Ramën, braktisi votimet moniste

Mapo - 11.07.2019

Lideri i opozitës zhvilloi sot në Vlorë nje takim me strukturat e partisë, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Basha ka zbritur në bazë për të diskutuar situatën politike pas 30 ...

Vjen lëvizja që nuk pritej nga Basha, ja çfarë do të ndodhë në orën 16:00

SOT - 11.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë sot në selinë blu kryetarët e djathtë rreth orës 16:00.Ndërsa nesër mësohet se do të ketë takim me kryesinë e PD.

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Top Channel - 10.07.2019

“Protestat tona janë europiane dhe për Shqipërinë si gjithë Europa. Edhe mediat ndërkombëtare, së fundmi, na u drejtuan si “protestuesit pro-europianë”- kështu tha kreu i PD, Lulzim Basha në takimin ...

“Skenar për gjakderdhje”,Basha tjetër mesazh të fortë Ramës

BalkanWeb - 10.07.2019

Pas Fierit dhe Mallakastres, kryetari i PD, Lulzim Basha, u takuar me strukturat e degës së Lushnjës. Gjatë fjalës se tij në këtë takim, Basha vuri theksin te dhuna e Rilindjes ndaj punonjësve të ...

Basha: Të ndryshojmë sistemin, Rama e keqja e vendit

Medial - 10.07.2019

Pas Fierit dhe Mallakastres, kryetari i PD Lulzim Basha u takuar me strukturat e degës edhe në qytetin e Lushnjes. Gjate fjalës se tij në këtë takim, Basha akuzoi qeverinë se sipas tij, detyroi ...

Basha: Ne jemi opozita proeuropiane, beteja jo për karriget tona

Medial - 10.07.2019

Pas Mallkastrës, kreu demokrat Lulzim Basha zhvilloi një takim informal me strukturat edhe në qytetin e Fierit. Basha tha para strukturave të Fierit se protestat e opozitës janë europiane e synojnë ...

Basha mbledh kryebashkiakët dhe krerët e PD në rrethe, zbulohet çfarë do të ndodhë me opozitën gjatë gjithë verës

SOT - 11.07.2019

Ka nisur takimi me kryetarët e PD-së dhe rrethe dhe me 15 kryebashkiakët e djathtë. Është një takim konsultativ, që vjen në vazhdën e takimeve të zotit Basha në rrethe.

Basha: Qeveria më antipopullore. Refuzimin ta kthejmë në maxhorancë

BalkanWeb - 11.07.2019

Lideri i opozitës zhvilloi në Vlorë nje takim me strukturat e partisë, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, për të diskutuar për situatën politike pas 30 Qershorit dhe ...

“Jo betejë për karrige”, Basha nga Fieri: Ndryshim rrënjësor sistemit

BalkanWeb - 10.07.2019

Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Fier, lideri i opozitës, Lulzim Basha, huazoi nga mediat botërore togfjalëshin “protestues proeuropianë”, që ata po e përdorin së fundmi për ...

Basha: Rama për pushtet është gati të sakrifikoje gjithçka

Mapo - 10.07.2019

Pas Fierit dhe Mallakastrës, kryetari i PD Lulzim Basha u takua me strukturat e degës së Lushnjes. Gjatë fjalës së tij në këtë takim, Basha vuri theksin tek dhuna e Rilindjes ndaj punonjësve të ...

Basha takon krerët e PD-së, si pritet të vijojë aksioni opozitar

LajmiFundit - 11.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu. Nga ambientet e selisë së PD-së mësohet se në takim do të diskutohet mbi ...

Basha në Vlorë: Rama antipopullor, refuzimin e shqiptarëve ta kthejmë në maxhorancë

LajmiFundit - 11.07.2019

Lideri i opozitës zhvilloi në Vlorë nje takim me strukturat e partisë, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, për të diskutuar për situatën politike pas 30 Qershorit dhe ...

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar

Botasot - 10.07.2019

Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Fier, Kreu i demokratwve Lulzim Basha huazoi nga mediat botërore togfjalëshin “protestues proeuropianë”, që ata po e përdorin së fundmi për ...

“Skenar për gjakderdhje”,Basha tjetër mesazh të fortë Ramës

Durres Lajm - 10.07.2019

Pas Fierit dhe Mallakastres, kryetari i PD, Lulzim Basha, u takuar me strukturat e degës së Lushnjës. Gjatë fjalës se tij në këtë takim, Basha vuri theksin te dhuna e Rilindjes ndaj punonjësve të ...

Basha takon krerët e PD-së, si pritet të vijojë aksioni opzozitar

Albeu.com - 11.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu. Nga ambientet e selisë së PD-së mësohet se në takim do të diskutohet mbi ...

Basha: Ne jemi opozita proeuropiane, garantojmë ndryshimin

Mapo - 10.07.2019

Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Fier, Kreu i PD-së Lulzim Basha huazoi nga mediat botërore togfjalëshin “protestues proeuropianë”, që ata po e përdorin së fundmi për mbështetesit e ...

I gjendur në situatë të vështirë, Basha fillon takimet ‘e fshehta’ me strukturat e PD. Çfarë ka diskutuar?

SOT - 10.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbajtur një takim informal me strukturat e Partisë Demokratike në Fier, ku diskutuan për zhvillimet politike.

Basha me strukturat në Fier: Opozita po lufton për ndryshimin e sistemit

Gazeta Express - 10.07.2019

Basha ka bërë një takim këtë të mërkurë me strukturat e PD-së në Fier, nga ku i ka komunikuar demokratëve që lufta e opozitës po bëhet për ndryshimin rrënjësor të sistemit politik në vend.

Basha flet nga Fieri: “Jo betejë për karrige”, ndryshim rrënjësor sistemit

LajmiFundit - 10.07.2019

Lideri i opozitës, Lulzim Basha, gjate nje takimi ne Fier, huazoi nga mediat botërore togfjalëshin “protestues proeuropianë”, që ata po e përdorin së fundmi për mbështetësit e opozitës, në mënyrë që ...

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Lajmi.net - 10.07.2019

“Protestat tona janë evropiane dhe për Shqipërinë si gjithë Europa. Edhe mediat ndërkombëtare, së fundmi, na u drejtuan si “protestuesit pro-europianë”- kështu tha kreu i PD, Lulzim Basha në takimin ...

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Zeri - 10.07.2019

Basha theksoi se qëllimi i këtij ndryshimi është mirëqenia e qytetarëve “Protestat tona janë evropiane dhe për Shqipërinë si gjithë Europa. Edhe mediat ndërkombëtare, së fundmi, na u drejtuan si ...

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Portalb - 10.07.2019

Lideri i opozitës tha në Fier se PD duhet t’i dalë për zot vendit, të rrisë mbështetjen e saj tek ai 85 përqindësh që refuzuan regjimin e Edi Ramës, duke treguar se PD, njësoj si ata, kërkon ...

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Ina - 11.07.2019

“Protestat tona janë europiane dhe për Shqipërinë si gjithë Europa. Edhe mediat ndërkombëtare, së fundmi, na u drejtuan si ‘protestuesit pro-europianë’”.