TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Armikja e Trampit siguron trofeun tek femrat

Alsat - 02.12.2019

Ashtu si futbolli i meshkujve, edhe futbolli i femrave ka njohur sot fituesen e “Topit të Artë”. Pakkush kishte dyshime se ajo do të ishte amerikania Megan Rapino, e cila ka arritur të dalë në krye jo vetëm falë golave, por edhe falë qëndrimeve të ...

Topi i Artë: Ja në cilën pozitë është renditur Kosovare Asllani

Lajmi.net - 02.12.2019

Rapinoe ishte futbollistja që fitoi trofeun më të vlefshëm individual në futbollin e femrave, duke lënë pas vetës Lucy Bronze dhe Alex Morgan. Por, në këtë garë ishte edhe futbollistja kosovare, Asllani, e cila përfaqëson Suedinë në nivel ...

Topi i Artë për femra: Megan Rapinoe më e mira në botë

Lajmi.net - 02.12.2019

Në kryeqytetin e Francës, në Paris, ‘France Football’ ka dhënë çmimin për lojtaren më të mirë në futboll, shkruan lajmi.net. Megan Rapinoe është shpallur lojtarja më e mirë në botë për vitin 2019.

Topi i Artë: Ku u rendit Kosovare Asllani?

Botasot - 02.12.2019

Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë. Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’/ E nomiuar për ta fituar këtë çmim ishte ...

Megan Rapinoe fiton Topin e Artë

Botasot - 02.12.2019

Sulmuesja amerikane, Megan Rapinoe ka fituar çmimin e Topit të Artë nga kategoria e femrave për vitin 2019. Megan arriti të fitojë me Kupën e Botës me Kombëtaren e Amerikës gjë që bëri të fitojë Topin e Artë.

Megan Rapinoe, fiton Topin e Artë për femra

Telegrafi - 02.12.2019

Amerikania Megan Rapinoe, e ka fituar Topin e Artë për femra. Fituesja e Kupës së Botës, nuk ishte prezent për ta marr cmimin, por me anë të një videoje i përshëndeti të gjithë. Pas saj mbeten Lucy Bronze dhe Alex Morgan, që zunë vendet dy dhe tre.

Megan Rapinoe fiton “Topin e Artë 2019”

Gazeta Express - 02.12.2019

Futbollistja amerikane, Megan Rapinoe është shpallur futbollistja më e mirë në botë duke e rrëmbyer në Paris “Topin e Artë 2019”. Kujtojmë se Rapinoe udhëhoqi SHBA-në drejt titullit të botës.

Megan Rapinoe nënshtron rivalet, fiton “Topin e Artë” për femra

BalkanWeb - 02.12.2019

Kapitenia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që udhëhoqi skuadrën në fitoren e titullit botëror, ka merituar çmimin e madh duke u bërë e dyta në histori pas Ada Hegerberg. Megan Rapinoe la pas shpine anglen Bronze dhe patrioten Aleks Morgan.

“Topi i Artë” për femra shkon në Amerikë, zbuloni emrin e futbollistes

Flaka - 02.12.2019

Në Paris është duke u zhvilluar ceremonia e Topit të Artë 2019, organizuar nga France Football. Çmimi individual më i kërkuar nga yjet e futbollit është pikërisht Topi i Artë. Është ky çmimi që përcakton lojtarin më të mirë të sezonit.

Zbulohet fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019

Flaka - 02.12.2019

Lionel Messi është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019, duke triumfuar për herë të gjashtë në karrierë. Një rekord më vete, pasi është lojtari i vetëm që ka fituar kaq trofe. Ylli argjentinas zhvilloi një sezon shumë të mirë me Barcelonën, edhe ...

Messi e Rapinoe po pritet të ngadhënjejnë në ceremoninë e “Topit të Artë”

Koha.net - 02.12.2019

Emrat më të mëdhenj të botës së futbollit do të zbarkojnë në Paris të hënën (sot) për ceremoninë “Topi i Artë 2019”, ku Lionel Messi dhe Megan Rapinoe po pritet të largohen me çmimet kryesore.

Një amerikane shpallet fituesja e ‘Topit të Artë 2019’ për femra

Syri.net - 02.12.2019

Futbollistja amerikane, Megan Rapinoe, është shpallur futbollistja më e mirë në botë, duke rrëmbyer në Paris “Topin e Artë 2019”. Kujtojmë se Rapinoe udhëhoqi SHBA-në drejt titullit kampion bote.

Topi i Artë – në këtë pozitë u rendit Kosovare Asllani

Insajderi - 02.12.2019

Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë. Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe , në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’, shkruan Insporti E nomiuar për ta ...