TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Sjell çorientim gjeopolitik” PDIU për shengenin Ballkanik: E papranueshme një nismë Rajonale që lë jashtë Kosovën

BalkanWeb - 10.10.2019

“Schengeni Ballkanik Serbi-Mal i Zi-Maqedoni e Veriut, një nismë e panevojshme dhe e dëmshme” – kështu e ka konsideruar PDIU, marrëveshjen e firmosur sot në Beograd.

Shengeni Ballkanik, PDIU: Nismë e panevojshme dhe e dëmshme

Mapo - 10.10.2019

Partia për Drejtësi, Integrim, Unitet (PDIU) ka reaguar ndaj takimit në Serbi mes Vuçiç, Ramës dhe Zaevit ku është shpallur nisma për Shengenin Ballkanit.

PDIU kundër ‘Mini Shengenit Ballkanik’, pyet Ramën “Po Kosova?”

Koha.net - 10.10.2019

Për partinë çame, të drejtuar nga Shpëtim Idrizi, Shqipëria nuk duhet të shikojë nga lindja, por nga perëndimi. PDIU ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama sot nga Serbia, se "Mini ...

PDIU kundër “Mini Shengenit Ballkanik”

Ina - 10.10.2019

Për partinë çame, të drejtuar nga Shpëtim Idrizi, Shqipëria nuk duhet të shikojë nga lindja, por nga perëndimi.PDIU ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama sot nga Serbia, se “Mini ...