TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zuckerberg humb 3.3 miliardë dollarë “falë” ndryshimeve të fundit në Facebook

Koha.net - 13.01.2018

Vendimi i Mark Zuckerbergut për të vënë në prioritet postimet e familjarëve e shokëve mbi përmbajtjet tjera në murin e Facebook-ut i ka kushtuar atij një pasuri ‘të vogël’.

Ndryshimet në Facebook i shkaktojnë humbje prej 3.3 miliardë dollarësh Zuckerbergut

Gazeta Express - 13.01.2018

Vendimi i Mark Zuckerbergut për të vënë në prioritet postimet e familjarëve e shokëve mbi përmbajtjet tjera në murin e Facebookut i ka kushtuar atij një pasuri ‘të ...

Zuckerberg humb 3.3 miliardë dollarë pas ndryshimeve të fundit në Facebook

Telegrafi - 13.01.2018

Shefi i rrjetit social më të madh në botë, Mark Zuckerbergut, ka humbur 3.3 miliardë dollarë të vlerës së tij neto. E gjithë kjo, pasi së fundi Zuckerbergut, ka marrë vendim që t’i ndryshojë disa ...

Facebook ndryshon mekanizmat e faqes, fokusohet në postimet e miqve

Alb Portali - 13.01.2018

Loading... Rrjeti gjigand social Facebook ka lajmëruar dje për një sërë ndryshimesh që priten të vinë shumë shpejt, raporton TechSot.Al. Sipas burimeve të TechSot.Al, Facebook do fillojë të shfaqë më ...

Mark Zuckerberg: Ja se si të përdorim Facebook për t’u ndier më të lumtur

Lajmi.net - 12.01.2018

Mediat sociale dëshirojnë të përmirësojë mirëqenien e përdoruesve. Kështu thotë Mark Zuckerberg, miliarderi titan i teknologjisë që krijoi mediat shoqërore.

Vijnë kundërshtimet e para për NewsFeed-in e ri të Facebook-ut, “bllokohen” mediat!

Lajmi.net - 12.01.2018

Planet e Mark Zuckerbergut për rrjedhjen e lajmeve në Facebook u takuan me kritika fillestare. Profesori i gazetarisë amerikane Jeff Jarvis postuar një shkrim në blog.

Facebook i jep goditjen e fortë bizneseve, këto janë ndryshimet e fundit

Albeu.com - 12.01.2018

Facebook -u po bën ndryshime të rëndësishme për kohështrirjen, duke vënë në plan të parë postimet e miqve. Nëse deri dje u janë shfaqur shumë postime të faqeve të bizneseve , përshembull markat e ...

Shpërndarjet në Facebook bien për 5% që nga njoftimi i madh i Mark Zuckerberg

Lajmi.net - 12.01.2018

Aksionet në shpërndarjen në rrjetin më të madh social Facebook kanë pësuar rënie, që kur drjtori i saj bëri një ndryshim në Newsfeed. Mark Zuckerberg, drejtor ekzekutiv i Facebook t, tha se News Feed ...

Facebook njofton ndryshime të mëdha në News Feed

Albeu.com - 12.01.2018

Facebook po bën ndryshime të mëdha në Feedin e Lajmeve në mënyrë që përdoruesit të shohin më shumë përmbajtje nga miqtë dhe familjarët në krahasim me mediat dhe bizneset .

Me këtë ndryshim, Facebook nuk do të jetë siç jemi mësuar ta shohim

Gazeta Express - 12.01.2018

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të postimeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më ...

Facebook ndryshime radikale lidhur me postimet reklamë në platformën e saj

Java News - 12.01.2018

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë mënyrën e të bërit biznes duke sjellë kështu ndryshime në ardhjen e lajmeve në këtë platformë. Postimet nga bizneset, markat apo mediat nuk do të kenë më prioritet.

Facebook planifikon ndryshimet e mëdha: Ja kush do të preket

Durres Lajm - 12.01.2018

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, planifikon disa ndryshime shumë të rëndësishme. Sipas themeluesit Mark Zuckerberg, Facebook do të shpërndajë gjithmonë e më pak postime nga bizneset, mediat ...

Facebook u jep prioritet postimeve të miqve dhe familjes në News Feed

PC World - 12.01.2018

Të Enjten Facebook nisi aplikimin e disa ndryshimeve në mënyrën sesi filtrohen postimet dhe videot në News Feed. Shefi ekzekutiv Zuckerberg tha se një seri ndryshimesh priten në dizajnin e rrjetit ...

“Facebook” do të shmangë lajmet

Gazeta Tema - 12.01.2018

Facebook vjen me ndryshime të reja në mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, ku do t’i shfaqë përdoruesve të tij më shumë dhe më shpesh postime të miqve të tyre se sa lajme apo reklama.

Zuckerberg humb 3.3 miliardë dollarë pas ndryshimeve të fundit në Facebook

Almakos - 13.01.2018

Shefi i rrjetit social më të madh në botë, Mark Zuckerbergut, ka humbur 3.3 miliardë dollarë të vlerës së tij neto. E gjithë kjo, pasi së fundi Zuckerbergut, ka marrë vendim që t’i ndryshojë disa ...

Plani për lajmet në facebook, profesori i gazetarisë: Zuckerberg ka frikë mediat!

Java News - 12.01.2018

Planet e Mark Zuckerbergut për rrjedhjen e lajmeve në Facebook u takuan me kritika fillestare. Profesori i gazetarisë amerikane Jeff Jarvis postuar një shkrim në blog.

“Facebook” edhe pak javë bënë ndryshimin radikal…!

Shqipmedia - 12.01.2018

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet.

Kujdes çfarë publikoni në Facebook, aplikacioni nis filtrimin e postimeve

Ina - 13.01.2018

ë enjten Facebook nisi aplikimin e disa ndryshimeve në mënyrën sesi filtrohen postimet dhe videot në News Feed. Shefi ekzekutiv Zuckerberg tha se një seri ndryshimesh priten në dizajnin e rrjetit ...

Ndryshimet e fundit në Facebook, Zuckerberg humb 3.3 miliardë dollarë

BalkanWeb - 14.01.2018

Shefi i rrjetit social më të madh në botë, Mark Zuckerbergut, ka humbur 3.3 miliardë dollarë (2.71 miliardë euro) të vlerës së tij 76.4 miliardë dollarëshe.

“Facebook” bën ndryshimin radikal !

Telegrafi - 12.01.2018

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet.

Zuckerberg humb 3.3 miliardë dollarë pas ndryshimeve të fundit në Facebook

Java News - 14.01.2018

Shefi i rrjetit social më të madh në botë, Mark Zuckerbergut, ka humbur 3.3 miliardë dollarë (2.71 miliardë euro) të vlerës së tij 76.4 miliardë dollarëshe.

S'ka më lajme e reklama, Facebook merr vendimin e rëndësishëm

Albeu.com - 12.01.2018

“ Facebook ” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet.

Zuckerberg humb 3.3 miliardë dollarë

Shqipmedia - 14.01.2018

Vendimi i Mark Zuckerbergut për të vënë në prioritet postimet e familjarëve e shokëve mbi përmbajtjet tjera në murin e Facebook-ut i ka kushtuar atij një pasuri ‘të vogël’.

“Facebook” bën ndryshimin radikal! Zuckerberg jep lajmin: Postimet nga…

BalkanWeb - 12.01.2018

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë mënyrën e të bërit biznes duke sjellë kështu ndryshime në ardhjen e lajmeve në këtë platformë. Postimet nga bizneset, markat apo mediat nuk do të kenë më prioritet.

Ndryshime në Facebook, postimet nga bizneset, markat apo mediat nuk do të kenë më prioritet

SOT - 12.01.2018

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë mënyrën e të bërit biznes duke sjellë kështu ndryshime në ardhjen e lajmeve në këtë platformë. Postimet nga bizneset, markat apo mediat nuk do të kenë më prioritet.

‘Facebook’ bën ndryshimin radikal…!

Antpress - 13.01.2018

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet.