TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Debati mbi Kopshtin Botanik, Mazniku justifikon mosekzistencën e projektit

Gazeta Express - 09.10.2019

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku thotë se Bashkia ende nuk ka një projekt për Kopshtin Botanik pasi ata kanë në plan që ta bëjnë së bashku me pedagogët dhe profesorët e Fakultetit të ...

Transformimi dhe përplasjet për “Botanikun”, Mazniku: Pse nuk kemi prezantuar ende asnjë projekt

BalkanWeb - 09.10.2019

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku foli për përplasjen e qeverisë dhe Fakultetit të Shkencave të Natyrës në lidhje me pronësinë e Kopshtit Botanik.

“Botaniku është kthyer në vend ku rojet marrin 5 mijë lekë për foto çifti”, Mazniku: Duam ta bëjmë si Parku te Liqeni

BalkanWeb - 09.10.2019

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” foli për projektin e Bashkisë së Tiranës për Kopshtin Botanik.

Ja si zhduken të ardhurat e fituara nga biletat në Kopshtin Botanik

Java News - 09.10.2019

Pas skandalit me tenderin e rojeve, të tjera fakte dalin në dritë që tregojnë abuzimet e skajshme të rektoratit të Universitetit të Tiranës. Abuzimet kanë prekur edhe Kopshtin Botanik, ku të ardhurat ...

Kopshti Botanik duhet prishur se ka shumë ferra? Veliajt i duhet shfaqja me “pedagogët që duam”

Respublica - 09.10.2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës është vënë sërish në rolin e ushtarit të bindur dhe bashkëpunëtorit në marrëzinë e radhës ndaj pronës publike. Protestave për transferimin e Kopshtit Botanik nën ...

“Do e bëjmë shumë bukur!” Si po e “rrëmben” Erion Veliaj Kopshtin Botanik

Gazeta Express - 09.10.2019

Kryebashkiaku Veliaj i është kundërvënë sot me një gjuhë vulgare dhe të ulët, protestës së mbi 100 e ca pedagogëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që protestojnë kundër shkeljes së autonomisë ...

Të dielën zhvillohet Maratona e Tiranës, mundësi fantastike për ekonominë e qytetit

Medial - 09.10.2019

TIRANË, 9 tetor/MEDIAL/- Kryeqyteti mirëpret të dielën edicionin e katërt të Maratonës së Tiranës, me pjesëmarrje sportistë profesionistë dhe amatorë nga mbi 42 shtete të ndryshme të botës.

Konflikti për pronësinë e Kopshtit Botanik, shtyhet seanca për shqyrtimin e padisë së UT ndaj VKM

RTSH - 09.10.2019

Kundërshtinë ndaj vendimit të qeverisë që kaloi pronësinë e Kopshtit Botanik nga Fakulteti i Shkencave të Natyrës tek Bashkia e Tiranës, UT e përcolli përmes një padie dorëzuar në gjykatën ...

Studentë, pedagogë e qytetarë para Gjykatës, shtyhet vendimi për Kopshtin Botanik

Albeu.com - 09.10.2019

Ditën e sotme pedagogë, student, qytetarë dhe përfaqësues të politikës kan zhvilluar një protestë para Gjykatës Administrative të Apelit për anulimin e një VKM-je për ndryshimin e pronësisë për 15 ha ...

Veliaj: Luli dhe Monika zaptuan Kopshtin Botanik, e katandisën në …

Java News - 09.10.2019

Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Kështu u shpreh kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, duke ...

Debati për Kopshtin Botanik/ Veliaj sulmon Rektorin Koni: Hajdutët dalin sot si mbrojtës

Botasot - 09.10.2019

Prej datës 17 korrik, hapësira prej 15 hektarësh që përbën Kopshtin Botanik me Vendim të Këshillit të Ministrave i ka kaluar në pronësi Bashkisë së Tiranës.

Dekani i ‘Shkencave të Natyrës’: Kopshti Botanik është qendër kërkimore, jo kënd rekreativ; bashkia s’ka punë

Top Channel - 09.10.2019

Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Drushku ka protestuar, së bashku me pedagogë dhe studentë, kundër vendimin të Gjykatës për të shtyrë seancën për padinë administrative që kanë ...

Kopshti Botanik/ Veliaj shpërthen ndaj Konit: Avdall, i korruptuar

Mapo - 09.10.2019

Kopshti Bonatik, me anë të një VKM-je i ka kaluar në pronësi Bashkisë së Tiranës. Universiteti i Tiranës dhe Fakulteti i Shkencave të Natyrës, kanë kundërshtuar publikisht vendimin e qeverisë si dhe ...

“Mbledh 5 mijë lekshat e nuseve”, Erion Veliaj nuk lë gjë pa thënë për Mynyr Konin: U bëmë gazi i botës!

SOT - 09.10.2019

Çështja e kopshtit botanik është kthyer në një mollë sherri mes Bashkisë së Tiranës dhe Universitetit të Tiranës. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka sulmuar ashpër rektorin e Universitetit ...

Shkencat e Natyrës kundër vendimit për Kopshtin Botanik, Veliaj ngre akuzat e forta ndaj Bashës e Kryemadhit: Nuk ...

SOT - 09.10.2019

Kryebashkiaku i Tiranës nga mbledhja e Këshillit Bashkiak, u shpreh se Partia Demokratike që sot proteston dikur i futi mespërmes autostradën Kopshtit. “Në këtë qytet jemi ndarë shumë qartë.

Universiteti proteston VKM, Mazniku: Kopshti Botanik të jetë i hapur dhe për vizitorët. Ja plani i bashkisë

BalkanWeb - 09.10.2019

Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian ...

Çështja e Kopshtit Botanik, Monika Kryemadhi del me video-mesazh: Sot më shumë se kurrë!

SOT - 09.10.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me çështjen e 'Kopshtit botanik' ku kërkoi angazhimin e të gjithëve për të mos lejuar betonizimin sipas saj.

Dekani i FSHN flet për ‘News24’: Do ta mbrojmë në rrugë ligjore Kopshtin Botanik!

BalkanWeb - 09.10.2019

Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Dushku, ka folur në një lidhje telefonike për “News24” lidhur me situatën e krijuar te Gjykata Administrative e Tiranës, ku studentët dhe pedagogët ...

Kryemadhi thirrje nga Kopshti Botanik: Ngrihuni ta mbrojmë, Rilindja po e kthen në lavatriçe të pastrimit të parave

Gazeta Express - 09.10.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, iu ka bërë thirrje të gjithë studentëve dhe ish-studentëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që të bashkohen sipas saj, në mbrojtje të Kopshtit Botanik.

Veliaj: Kopshti botanik s’është monopol i Mynyrit, nuk lejoj zgëqe në kryeqytet

Medial - 09.10.2019

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka reaguar në lidhje me debatin për ndërhyrjen në Kopshtin Botanik, ku ka akuzuar Rektorin e Universitetit te Tiranes Mynyr Koni se është pjesë e një skeme korruptive.

Pedagogë dhe studentë në pritje të vendimit të Administratives për Kopshtin Botanik, shtyhet seanca gjyqësore

BalkanWeb - 09.10.2019

Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, (ishte në pronësi të shtetit), stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës ...

VKM për Kopshtin Botanik, PD thirrje pedagogëve e studentëve: Bashkojuni nismës për protestë

BalkanWeb - 09.10.2019

Partia Demokratike në vijim të akuzave kundër kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj sa i takon VKM-së për Kopshtin Botanik, (toka t’i kalojë Bashkisë së Tiranës) i ka bërë thirrje ...

“Kopshti Botanik”, Veliaj: Gjysmën e kopshtit PD e bëri asfalt, kurse Mynyri mori 5 mijë lekëshat e nuseve

Gazeta Tema - 09.10.2019

Kryetari I Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaroi sot se Kopshti Botanik jo vetëm që nuk do I hiqet Universitetit, por do të transformohet nga një landfill mbetjesh që është sot, në një hapësirë ...

Çështja e kopshtit botanik, Mazniku: Do ketë funksione akademike dhe shërbime për qytetarët, kushdo që proteston ose ...

Gazeta Tema - 09.10.2019

Krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet deklarohet se do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve.

Kopshti Botanik, pronë e Bashkisë apo Universitetit? FSHN çon në gjykatë VKM-në e qeverisë

BalkanWeb - 08.10.2019

Fakulteti i Shkencave të Natyrës i Universitetit të Tiranës ka vendosur të çojë në Gjykatën Administrative të Apelit vendimin e qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronës të Bashkisë së ...

Kopshti Botanik, Mazniku në ‘Wake Up’: Do ketë funksione akademike dhe shërbime për qytetarët

Top Channel - 09.10.2019

Bashkia e Tiranës thotë se krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet pas transformimit do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve.

PD, Luçiano Boçi: Rama dhe Veliaj po grabisin 15 ha të Kopshtit Botanik

Top Channel - 09.10.2019

Partia Demokratike, nëpërmjet Luçiano Boçit, ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, se “me VKM speciale po grabisin 15 HA të Kopshtit Botanik, ku do të ...

PD: Grabiten 15 hektarë te Kopshti Botanik, do ndërtohen kulla

Mapo - 09.10.2019

“Edi Rama dhe Erion Veliaj po rrëmbejnë me dhunë shtetërore Kopshtin Botanik, pronë e Universitetit të Tiranës, për ta shndërruar këtë nga një zonë të gjelbër dhe të rëndësishme për interesa ...

Kopshti Botanik, Mazniku: Do ketë funksione akademike dhe shërbime për qytetarët

Botasot - 09.10.2019

Bashkia e Tiranës thotë se krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet pas transformimit do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve.

Transformimi i kopshtit botanik, Mazniku: Do ketë funksione akademike dhe shërbime për qytetarët

RTSH - 09.10.2019

Krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet pas transformimit do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve.

PD kundër VKM për Kopshtin Botanik, thirrje shqiptarëve: Bashkojuni nismës për protestë

Java News - 09.10.2019

Partia Demokratike në vijim të akuzave kundër kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj sa i takon VKM-së për Kopshtin Botanik, (toka t’i kalojë Bashkisë së Tiranës) i ka bërë thirrje ...

Kryemadhi thirrje nga Kopshti Botanik: Ngrihuni ta mbrojmë, Rilindja po e kthen në lavatriçe të pastrimit të parave

BalkanWeb - 09.10.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, iu ka bërë thirrje të gjithë studentëve dhe ish-studentëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që të bashkohen sipas saj, në mbrojtje të Kopshtit Botanik.

PD akuzon: Rama-Veliaj po i grabisin Universitetit të Tiranës, Kopshtin Botanik

Medial - 09.10.2019

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj se po rrëmbejnë me dhunë shtetërore Kopshtin Botanik, pronë e Universitetit të Tiranës, për ta shndërruar këtë nga një zonë të ...

Kryemadhi: Të bashkohemi për të mbrojtur Kopshtin Botanik nga “idiokracia e Rilindjes”

Top Channel - 09.10.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka dhënë sot nga Kopshti Botanik një mesazh sensibilizues. Kryemadhi ka kërkuar nga qytetarët, studentët dhe pedagogët që të bashkohen për të mbrojtur Kopshtin ...

Kryemadhi me apel nga Kopshti Botanik: Të studiojmë specien e Rilindjes, po e kthen në lavatriçe të pastrimit të parave

Java News - 09.10.2019

Kryetarja e LSI-se, Monika Kryemadhi ka dale sot me nje apel ne mbrojtje te Kopshtit Botanik, duke kerkuar nga te gjithe mbeshtetje dhe bashkim per kete kauze te rendesishme jo vetem per arsimin.

Mazniku: Transformimi i Kopshtit Botanik është në funksion të akademisë, por dhe për qytetarët

Java News - 09.10.2019

Krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet pas transformimit do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve.

VKM për Kopshtin Botanik/ PD thirrje pedagogëve e studentëve: Bashkojuni nismës për protestë

Durres Lajm - 09.10.2019

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se me anë të një vendimi të marrë po rrëmben më dhunë Kopshtin Botanik. Në një deklaratë për mediat, ish deputeti Luçiano Boçiftoi pedagogët, ...

“Mblidhuni para Liceut Artistik”, PD del me thirrjen urgjente: Vendimi është marrë nga Rama-Veliaj në mënyrë arbitrare!

SOT - 09.10.2019

PD demokratike ka dal me një deklaratë të fortë mëngjesin e sotëm. Ka qenë pikërisht ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi i cili ka ngritur akuza të rënda ndajkryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të ...

Kryemadhi në mbrojtje të kopshtit botanik: Rilindja po e kthen në lavatriçe të pastrimit të parave

Botasot - 09.10.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, iu ka bërë thirrje të gjithë studentëve dhe ish-studentëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që të bashkohen sipas saj, në mbrojtje të Kopshtit Botanik.

Kopshti Botanik, PD thirrje pedagogëve e studentëve: Bashkohuni në protestë

Botasot - 09.10.2019

Partia Demokratike në vijim të akuzave kundër kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj sa i takon VKM-së për Kopshtin Botanik, (toka t’i kalojë Bashkisë së Tiranës) i ka bërë thirrje ...

Veliaj: Gjysmën e Kopshtit Botanik PD e bëri asfalt, Rektori Koni mori 5 mijë lekëshat e nuseve, pjesë e një skeme ...

Java News - 09.10.2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaroi sot se Kopshti Botanik jo vetëm që nuk do i hiqet Universitetit, por do të transformohet nga një landfill mbetjesh që është sot, në një hapësirë ...

Kryemadhi në mbrojtje të Kopshtit Botanik nga "idiokracia e Rilindjes"

Durres Lajm - 09.10.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi iu ka bërë thirrje të gjithë studentëve dhe ish-studentëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që të bashkohen në mbrojtje të Kopshtit Botanik.

Reagon nënkryetari i Bashkisë për Kopshtin Botanik, Mazniku: Ne jemi shumë të gatshëm që të ulemi dhe të bashkëpunojmë! ...

SOT - 09.10.2019

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku, në një prononcim për Top Channel deklaroi se Universiteti i Tiranës nuk e ka mundësinë dhe kapacitetin financiar për të investuar në Kopshtin ...

Pedagogë dhe studentë në pritje të vendimit të Administratives për Kopshtin Botanik, shtyhet seanca gjyqësore

Medial - 09.10.2019

Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, (ishte në pronësi të shtetit), stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës ...

Kopshti Botanik, Veliaj: Gjysmën e kopshtit PD e bëri asfalt, kurse Mynyri mori 5 mijë lekëshat e nuseve

Top Channel - 09.10.2019

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi sot se Kopshti Botanik jo vetëm që nuk do i hiqet Universitetit, por do të transformohet nga një landfill mbetjesh që është sot, në një hapësirë ...

Protesta për Kopshtin Botanik, Veliaj: Gjysmën e bëri PD asfalt, kurse Mynyri mori 5 mijë lekëshat e nuseve

BalkanWeb - 09.10.2019

Në një kohë kur Universiteti i Tiranës shprehet kundër VKM-së së qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga kryebashkiaku Erion Veliaj.

Universiteti proteston VKM, Mazniku: Kopshti Botanik të jetë i hapur dhe për vizitorët. Ja plani i bashkisë

Medial - 09.10.2019

Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian ...

Kopshti Botanik, Dekani i FSHN: Do ta mbrojmë në rrugë ligjore. Mazniku: Ja plani i bashkisë

Botasot - 09.10.2019

Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Dushku, ka folur lidhur me situatën e krijuar te Gjykata Administrative e Tiranës, ku studentët dhe pedagogët janë mbledhur në pritje të vendimit ...

Veliaj: Kopshti Botanik është kthyer në landfill plehrash, Luli dhe Monika e zaptuan

Gazeta Tema - 09.10.2019

Kopshti Botanik është kthyer një landfill plehrash dhe pyll ferrash pa zot. Kështu u shpreh kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë një takimi me vullnetarët e Maratonës së Tiranës, duke ...