TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Përvjetori i Xhemijetit, thirrje për njohjen e rolit në çështjen shqiptare

Koha.net - 12.02.2019

Prishtinë, 12 shkurt – Thirrjet për ta zbardhur historinë e Xhemijetit kanë qenë të zëshme në akademinë për 100-vjetorin e kësaj organizate politike, e mbajtur të hënën në Bibliotekën Kombëtare ...

Vlerësohet lartë vepra e Nexhip Draga, Aqif Blyta dhe Ferat Draga

Botasot - 11.02.2019

Nën përkujdesjen e presidentit të Republikës se Kosovës, Hashim Thaçi është mbajtura akademi për 100-vjetorin e organizatës politike “Xhemijet”. Me këtë rast, këshilltari i presidentit të Kosovës, ...