TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aktvendimi gjyqësor për “27 prillin”, VMRO: Vendim politik, varroset drejtësia. ASh: Alimi, viktimë e “bilancit” etnik

Flaka - 15.03.2019

Vendimet gjyqësore të ngjarjeve të “27 prillit” nga VMRO-DPMNE janë cilësuar si vendime politike, duke e varrosur drejtësinë. VMRO konsideron se gjykata nuk ka marrë parasysh faktet juridike, por ...

Dënimi me 7 vjet burg për Abdulfeta Alimin, reaguan vëllai i tij dhe Aleanca për Shqiptarët (VIDEO)

Portalb - 15.03.2019

Pas shqiptimit të dënimit nga Gjykata Penale për dhunuesit e rastit “Dhuna në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27-prill 2017” , kanë reaguar familjarët e të dënuarve edhe qytetarë të shumtë.

Vendimi për 27 prillin, reagojnë partitë opozitare

Alsat - 15.03.2019

Pas aktvendimit të Gjykatës Penale për të akuzuarit e rastit “27 Prilli”, reaguan partitë opozitare. Nga VMRO-DPMNE thonë se edhe sot u dëshmua se në Maqedoni ka sistem gjyqësor të ndikuar nga ...

Dënimi i Alimit, Sela: E rëndë sot dita Feta, më mirë kurrë mos i kisha hapur sytë

Alsat - 15.03.2019

Sot në Gjykatën Penale u shqiptua dënimi për të akuzuarit për rastin e 27 prillit të cilëve iu shqiptuan gjithsejtë 214 vjet burg. Dënimi më i lartë ishte ai prej 18 vjet dhe iu shqptua Mitko ...

Xhaxhai i Alimit: Ai shpëtoi jetë në Kuvend, kjo është padrejtësi

Alsat - 15.03.2019

“Kjo është padrejtësi, këtë nuk e ke askund në botë. Abdulfeta Alimi kishte qetësuar situatën në Kuvend, shpëtoi jetën e një njeriu, kurse tani e dënuan”, tha Jashar Alimi, xhaxhai i Abdulfeta Alimit.

Ja çfarë deklaroi Abdulfeta Alimi, pas shqiptimit të dënimit me 7 vjet burg

Alsat - 15.03.2019

Abdulfeta Alimi, të cilit sot ui shpall fajtor për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit, sot ka theksuar se nuk ka në plan që të arratiset dhe ka kërkuar nga gjykatësit që ta marrin për deklaratë ...

Vëllai i Abdulfeta Alimit: Vëllai im s’ka bë asgjë të keqe, ka shpëtuar njeri (VIDEO)

Portalb - 15.03.2019

Disa qytetarë dhe familjarë u mblodhën para Gjykatës Penale ku u shpall aktvendimi për rastin “Dhuna në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27-prill 2017” duke reaguar për vendimin e shpallur nga ...

ASH: Shqiptimi i dënimit me 7 vite heqje lirie për Abdylfeta Alimin tregon që Maqedonia e Veriut është shumë larg ...

Tetova Sot - 15.03.2019

Edhe pse në një vend demokratik nuk komentohen vendime e gjykatës dhe aktgjykimet, megjithatë Maqedonia e Veriut është shumë larg demokracisë dhe drejtësisë.

Sela: E rëndë sot dita Feta! Më mirë kurrë mos i kisha hapur sytë në mbrëmjen e 27 prillit sesa të jetoj këtë turp

Ina - 15.03.2019

Kryetari i ASH-së, Ziadin Sela ka reaguar pas dënimit të shqiptuar prej 7 viteve burg për Feta Alimin, i cili e shpëtoi natën e përgjakshme të 27 prillit të 2017 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, ...

I shpëtoi jetën Ziadin Selës, burgoset Fetah Alimi i sigurisë

Albeu.com - 15.03.2019

Abdulfeta Alimi me datën 27 prill 2017 ishte prezent në Kuvend si pjesëtar i sigurimit duke i shpëtuar jetën Ziadin Selës, por ai sot u dënua me shtatë vite burg nga gjykata.

U dënua me 7 vjet burgim për ngjarjet e prillit, deklarohet Abdulfeta Alimi

Koha.net - 15.03.2019

Abdulfeta Alimi, i cili sot u shpall fajtor për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit, ka deklaruar se nuk ka në plan që të arratiset dhe ka kërkuar nga gjykatësi që ta marrin për deklaratë serioze.

Xhaxhai i Abdulfeta Alimit: Djali jonë s’ka bë asgjë të keqe, ka shpëtuar njeri! (VIDEO)

Ina - 15.03.2019

Pas shqiptimit të dën.imit nga Gjykata Penale për dhunuesit e rastit “Dhuna në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27-prill 2017”, kanë reaguar familjarët e të dënuarve edhe qytetarë të shumtë.

ASH reagon: Shqiptimi i dënimit me 7 vite heqje lirie për Abdylfeta Alimin tregon që Maqedonia e Veriut është shumë ...

Almakos - 15.03.2019

Edhe pse në një vend demokratik nuk komentohen vendime e gjykatës dhe aktgjykimet, megjithatë Maqedonia e Veriut është shumë larg demokracisë dhe drejtësisë.

Zijadin Sela reagon pas dënimit me burg të Abdulfetah Alimit: E rëndë sot dita Feta! Më mirë kurrë mos i kisha hapur ...

Almakos - 15.03.2019

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela ka reaguar në profilin e tij në Facebook pas dënimit me 7 vite burg të Abdulfetah Alimit, transmeton Almakos.

Xhaxhai i Alimit: Ai shpëtoi jetë në Kuvend, kjo është padrejtësi

Almakos - 15.03.2019

15 Mars 2019 / 15:29 “Kjo është padrejtësi, këtë nuk e ke askund në botë. Abdulfeta Alimi kishte qetësuar situatën në Kuvend, shpëtoi jetën e një njeriu, kurse tani e dënuan”, tha Jashar Alimi, ...

Çfarë deklaroi Fetah Alimi pasi mori 7 vite burg

Albeu.com - 15.03.2019

Abdulfeta Alimi , i cili sot u shpall fajtor për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit , ka deklaruar se nuk ka në plan që të arratiset dhe ka kërkuar nga gjykatësi që ta marrin për deklaratë serioze.

ASH reagon për shqiptimin i dënimit me 7 vite heqje lirie për Abdylfeta Alimin

Medial - 15.03.2019

Shkup, 15 mars 2019 (MEDIAL) – Edhe pse në një vend demokratik nuk komentohen vendime e gjykatës dhe aktgjykimet, megjithatë Maqedonia e Veriut është shumë larg demokracisë dhe drejtësisë.

Zijadin Sela reagon pas dënimit me burg të Abdulfetah Alimit: E rëndë sot dita Feta! Më mirë kurrë mos i kisha hapur ...

Botasot - 15.03.2019

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela ka reaguar në profilin e tij në Facebook pas dënimit me 7 vite burg të Abdulfetah Alimit, transmeton Almakos.

Xhaxhai i Alimit: Ai shpëtoi jetë në Kuvend, kjo është padrejtësi

Botasot - 15.03.2019

“Kjo është padrejtësi, këtë nuk e ke askund në botë. Abdulfeta Alimi kishte qetësuar situatën në Kuvend, shpëtoi jetën e një njeriu, kurse tani e dënuan”, tha Jashar Alimi, xhaxhai i Abdulfeta Alimit.

ASH reagon për rastin e dënimit të Abdulfeta Alimit: Çfarë shteti dhe demokracie!

Ina - 15.03.2019

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar sot pas shqiptimit të dënimit prej 7 viteve burg për Abdulfeta Alimin, i cili natën e përgjakshme të 27 prillit të 2017 në Kuvend shpëtoi deputetin dhe kreun e ...

Pas vendimit për 27 prillin, reagon Sela: Më mirë të isha vrarë atë ditë sesa ta jetoj këtë turp

Lajmi.net - 15.03.2019

Pas denimit me 7 vjet burg ndaj Abdulfetah Alimit ka reagur Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, të cilit Alimi ia shptoi jetën nga turma e tërbuar e nacionalistëve maqedonas në Kuvendin e ...

Më mirë të kisha vdek! Ziadin Sela reagon pas dënimit të Fetah Alimit

Albeu.com - 15.03.2019

Gjykata Penale dha dënimet për të akuzuarit për rastin e 27 prillit të cilëve dhanë gjithsej 214 vjet burg. Dënimi më i lartë ishte ai prej 18 vjet dhe iu dha Mitko Çavkovit derisa më i ulëti 7 vjet ...

Ziadin Sela: E rëndë sot dita Feta! Më mirë kurrë mos i kisha hapur sytë në mbrëmjen e 27 prillit sesa të jetoj këtë ...

Tetova Sot - 15.03.2019

Gjykata Penale dha dënimet për të akuzuarit për rastin e 27 prillit të cilëve dhanë gjithsej 214 vjet burg. Dënimi më i lartë ishte ai prej 18 vjet dhe iu dha Mitko Çavkovit derisa më i ulëti 7 vjet ...

Sela i dedikon ca rreshta Alimit i cili e shpëtoi natën e sulmit në Kuvendin e Maqedonisë

Koha.net - 15.03.2019

Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoni, Zijadin Sela, ka shkruar një shkrim në profilin e tij zyrtar në Facebook, që ia ka dedikuar Abdulfeta Alimit.

Sela i dedikon ca rreshta Alimit i cili e shpëtoi natën e sulmit në Kuvendin e Maqedonisë

Ina - 15.03.2019

Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoni, Zijadin Sela, ka shkruar një shkrim në profilin e tij zyrtar në Facebook, që ia ka dedikuar Abdulfeta Alimit.

Maqedoni, Sela reagon për dënimin e Abdulfetah Ademit: Më mirë të isha vrarë atë ditë sesa ta jetoj këtë turp

SOT - 15.03.2019

Pas denimit me 7 vjet burg ndaj Abdulfetah Alimit, ka reagur Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, të cilit Alimi i shptoi jetën nga turma e tërbuar e nacionalistëve maqedonas në Kuvendin e ...