TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta serbe, e afërt me Vuçiqin: Amerika nuk dëshiron që krejt veriu i Kosovës t’i bashkohet Serbisë

Telegrafi - 11.02.2019

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë temë kryesore në mediat e Beogradit. Gazeta serbe “Danas, e afërt me pushtetin në Serbi, shkruan se ...

Qëndrimi i SHBA-ve për Kosovën, veriu nuk duhet t’i takojë Serbisë

Lajmi.net - 11.02.2019

Gazeta serbe "Danas" shkruan për qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në lidhje me një zgjidhje përfundimtare për çështjen e Kosovës. SHBA-të janë pro korrigjimit minimal të kufijve dhe ...

Danas: Amerika kundërshton që i gjithë veriu i Kosovës t'i bashkohet Serbisë

Zeri - 11.02.2019

Afati i fundit për një marrëveshje mbi Kosovën u shty deri në fund të vitit për shkak se Shtetet e Bashkuara tani janë më të preokupuara me Venezuelën, kurse Bashkimi Evropian me zgjedhjet për ...

“SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

Koha.net - 11.02.2019

Afati për arritjen e marrëveshjes për Kosovën është zgjatur deri në fund të vitit, sepse Shtetet e Bashkuara të Amerikës aktualisht më së shumti janë të preokupuara me Venezuelën, ndërsa Bashkimi ...

Zbulohet skenari amerikan: Kështu do të ndahet veriu i Kosovë

Botasot - 11.02.2019

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë temë kryesore në mediat e Beogradit. Gazeta serbe “Danas, e afërt me pushtetin në Serbi, shkruan se ...

Qëndrimi i SHBA-ve për Kosovën, veriu nuk duhet t’i takojë Serbisë

Medial - 11.02.2019

Gazeta serbe “Danas” shkruan për qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në lidhje me një zgjidhje përfundimtare për çështjen e Kosovës. SHBA-të janë pro korrigjimit minimal të kufijve dhe ...

Gazeta serbe, e afërt me Vuçiqin: Amerika nuk dëshiron që krejt veriu i Kosovës t’i bashkohet Serbisë

Tetova Sot - 11.02.2019

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë temë kryesore në mediat e Beogradit. Gazeta serbe “Danas, e afërt me pushtetin në Serbi, shkruan se ...

Gazeta serbe, e afërt me Vuçiqin: Amerika nuk dëshiron që krejt veriu i Kosovës t’i bashkohet Serbisë

Almakos - 12.02.2019

Dialogu Kosovë-Serbi dhe mundësia e arritjes së një marrëveshjeje mes dy vendeve vazhdon të jetë temë kryesore në mediat e Beogradit. Gazeta serbe “Danas, e afërt me pushtetin në Serbi, shkruan se ...

Gazeta serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi, deri në fund të vitit

Alsat - 12.02.2019

Në një artikull të botuar sot, e përditshmja serbe “Danas” që është rreshtuar pranë qeverisë së Aleksandër Vuçic, ka zbuluar sipas saj planin amerikan për ndarjen e veriut të Kosovës.

Gazeta serbe pretendon se ka gjetur planin amerikan për korrigjimin e kufirit

Albeu.com - 12.02.2019

Çështja e korrigjimit të kufirit Kosovë-Serbi mbetet një temë e nxehtë që po bën rajonin të “vlojë” nga tensionet, ndërsa fuqitë ndërkombëtare janë duke u rreshtuar secila krah marrëveshjes që ...