TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CNN: Përshkallëzohen tensionet me Korenë e Veriut

ABC News - 21.04.2017

Kina ka rritur nivelin e alarmit duke vene ne gatishmeri avionet bombardues, pasi mediat e qeverisë së Koresë së veriut kërcënuan SHBA me një sulm shumë të fuqishëm.

Lufta e afërt? Kina në 'alarm' nga acarimi i raporteve SHBA-Kore Veriore, ja çfarë ka bërë

Botasot - 21.04.2017

KINA ka vendosur bombat e saj në alarm të lartë mes frikës së shpërthimit të luftës midis Koresë së Veriut dhe SHBA. Forcat ajrore të Pekinit kanë rritur gatishmërinë e raketave të tyre të lundrimit ...

KS i OKB dënon testin raketor të Koresë së Veriut

RTSH - 21.04.2017

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dënuar testin e fundit raketor të Koresë së Veriut dhe kërcënoi se do të vendosë sanksione të reja kundër Penianit për “sjelljen destabilizuese”.

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

Botasot - 21.04.2017

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, ...

OKB kërcënon me sanksione të reja Korenë e Veriut

Botasot - 21.04.2017

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara dënoi fuqishëm testin e fundit raketor të Koresë së Veriut dhe kërcënoi se do të vendosë sanksione të reja kundër Phenjanit për “sjelljen destabilizuese”.

Rusia transporton mjete të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut

Ora news - 20.04.2017

Rusia ka transportuar pajisje të rënda ushtarake në drejtim të kufirit të saj me Korenë e Veriut, vendim që vjen si rezultat i rritjes së tensioneve midis Phenianit dhe Shteteve të Bashkuara të ...

Korea e Veriut paralajmëron SHBA për sulm masiv paralajmërues në rast provokimi

SOT - 20.04.2017

Mediat shtetërore koreano-veriore paralajmëruan sot Shtetet e Bashkuara për “goditje paralajmëruese super të fuqishme” pas deklaratës së sekretarit Rex Tillerson se vendet po përpiqen të shtojnë ...

Mbaron durimi! Putin ‘blindon’ Korenë Veriore nga frika e sulmit të Trumpit

Botasot - 20.04.2017

Forcat e Vladimir Putinit janë kapur në kamera duke shkuar drejt kufirit 11 milje të vendit me Korenë e Veriut. Video tregon një tren të mbushur me pajisje ushtarake që dyshohet se po godasin kufirin ...

Koreja e Veriut kërcënon me “super-sulm të fuqishëm” SHBA-në

Ora news - 20.04.2017

Media shtetërore e Koresë së Veriut ka paralajmëruar Uashingtonin për një “super sulm të fuqishëm parandalues”, i cili do të bëjë SHBA-të “hi”. Reagimi vjeni pasi sekretari amerikan i Shtetit, Rex ...

Lufta e Tretë Botërore: Kim Jong-Un tenton t’i tregojë muskujt ndaj SHBA-së, por këto pamje janë zhgënjyese

Botasot - 20.04.2017

Koreja e Veriut mund të përpiqet të përkulë muskujt e saj para SHBA-ve pasi që frika e Luftës së Tretë Botërore po rritet, por kjo video propaganduese nuk do të i ndihmojë.

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

Telegrafi - 21.04.2017

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvojë ushtarake, që prej fundjavës, ...

OKB kërcënon me sanksione të reja Korenë e Veriut

Flaka - 21.04.2017

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara dënoi fuqishëm testin e fundit raketor të Koresë së Veriut dhe kërcënoi se do të vendosë sanksione të reja kundër Phenjanit për “sjelljen destabilizuese”.

Politika e jashtme amerikane më ofensive se asnjëherë më parë

Zeri - 20.04.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, ditë më parë tha se ka trashëguar shumë probleme, duke zënë në gojë Sirinë, Korenë e Veriut, Rusinë dhe Kinën, si problemet më kryesore.

Cfarë po ndodh?…Rusia dërgon armatime të rënda në kufi me Korenë!

LajmiFundit - 20.04.2017

Rusia ka transportuar pajisje të rënda ushtarake në drejtim të kufirit të saj me Korenë e Veriut, vendim që vjen si rezultat i rritjes së tensioneve midis Phenianit dhe Shteteve të Bashkuara të ...

Për femrat dhe meshkujt, vetëm 15 modelet e lejuara të flokëve në Korenë e Veriut

Ina - 20.04.2017

Vëmendje e madhe në shtetin që drejtohet nga një diktator. Koreja e Veriut gjithmonë ka pasur vëmendjen e gjithë botës, për shkak të veprimeve të diktatorit Kim Jong un.

Koreja Veriore paralajmëron për sulm super të fuqishëm, SHBA-ja e planifikon lëvizjen e radhës

Zeri - 20.04.2017

Mediat shtetërore të Koresë Veriore e kanë paralajmëruar Amerikën për një sulm parandalues super të fuqishëm, pasi Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Rex Tillerson, tha se Shtetet e Bashkuara janë duke ...

'Lufta' ndërmjet Koresë së Veriut dhe Amerikës

Zeri - 20.04.2017

Gjersa tensionet janë në rritje, Kina ka theksuar rëndësinë e diplomacisë për të parandaluar përshkallëzimin e situatës. Administrata e presidentit amerikan Donald Trump tani mbështetet në burimet e ...

Bombardoje Korenë tani: Trump-it i kërkohet ta kryejë sulmin e parë, para se ta bëjë diktatori Kim ndaj SHBA-së

Botasot - 20.04.2017

Koreja e Veriut ka kërcënuar Amerikën me arsenalin e saj të armëve shkatërruese. Dhe SHBA-ja duket të jetë në një kurs përplasje me Mbretërinë e Hermit, duke u zotuar për të nisur veprime hakmarrëse, ...

Qyteti luksoz- fantazmë i Hyundai-t në Korenë e Veriut

Mapo - 20.04.2017

Foto 1 nga 20 Këto foto tregojnë një kompleks turistik luksoz në vendin më të izoluar në botë. Kompleksi gjendet në Korenë e Veriut, por është braktisur pasi një grua nga Koreja e Jugut u qëllua për ...

VIDEO/ Rusia dërgon pajisje të blinduara në kufi me Korenë e Veriut

Java News - 20.04.2017

Rusia ka dërguar trupat e saj ushtarake në kufi me Korenë Veriore, përderisa presidenti rus Vladimit Putin po përgatitet për luftë. Ai ka dërguar helikopterë dhe pajisje tjera të blinduara.

OKB: Rusia bllokon rezolutën për Korenë e Veriut

Botasot - 20.04.2017

Rusia nuk lejoi që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të dënojë provën e fundit raketore të Koresë së Veriut, edhe pse Kina e mbështeti deklaratën e hartuar nga SHBA-ja.

Shoku Kim i kall frikën botës, por askush nuk e do rrëzimin e regjimit të tij

Botasot - 20.04.2017

Kjo nuk është një ide e keqe, por me një aeroplanmbajtëse amerikane që lundron drejt bregdetit korean dhe duke pasur parasysh paparashikueshmërinë e udhëheqësve të Koresë së Veriut, por edhe vetë ...

VIDEO/ Zbulohen pamje të rralla nga jeta e izoluar në Korenë e Veriut

BalkanWeb - 20.04.2017

Koreja e Veriut ka statusin e shtetit më të izoluar në botë, prandaj njihet edhe më pak nga bota perëndimore. Në portale të ndryshme mediatike të huaja qarkullon një video që paraqet jetën e ...

Brenda kompleksit fantazmë të vendit më të izoluar në botë (Foto)

Telegrafi - 19.04.2017

Kompleksi Mount Kumgang i ndërtuar në vitin 1998 ishte planifikuar të pres rreth dy milionë pushues nga e mbarë bota, por kur në vitin 2008 një turist nga Koreja e Jugut u qëllua për vdekje nga ...

Brenda resortit turistik fantazmë të Koresë së Veriut që Kim-i i’a konfiskoi kompanisë prestigjioze

Mapo - 19.04.2017

Foto 1 nga 24 Këto foto tregojnë një kompleks turistik të ndërtuar në Korenë e Veriut nga ana e një kompanie prestigjiose koreano-jugore për një vlerë totale prej 1 miliard USD, i cili pati një fund ...

SHBA porosit Korenë Veriore: Nuk dëshirojmë konflikt

Telegrafi - 19.04.2017

Ambasadorja e SHBA-ve pranë Kombeve të Bashkuara, Nikky Haley ka porositur të mërkurën Korenë Veriore se shteti i saj nuk dëshiron konflikte dhe se as Koreja Veriore nuk duhet t’i fillojë ato.

Videoja propagandistike e Koresë Veriore: Simulojnë sulmin me armë bërthamore ndaj SHBA-ve (Foto/Video)

Telegrafi - 19.04.2017

Koreja Veriore këtë vit ka shënuar festën më të madhe shtetërore me transmetimin e një video në Pyongyang, ku simulohet sulmi me armë bërthamore ndaj Shteteve të Bashkuara, shkruan AFP.

Kina e shqetësuar me Korenë e Veriut dhe kërcënimet me armë nukleare

Botasot - 19.04.2017

Kina ka deklaruar që është mjaft e shqetësuar me zhvillimet e fundit në Korenë e Veriut në lidhje me armët nukleare, shkruan BBC. Zëvendësministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, ka deklaruar që ...

Kina jashtëzakonisht e shqetësuar nga kërcënimet bërthamore të Koresë së Veriut

Antpress - 19.04.2017

Kina thotë se është e shqetësuar seriozisht për zhvillimin bërthamor të Koresë së Veriut, pas një intervistë të një ministri të lartë të Kim Jong –un më “BBC”.

Ky është "engjëlli" që rri në krah të diktatorit mizor të Koresë së Veriut (Foto)

Gazeta Express - 18.04.2017

Tensionet mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut janë shtuar së ...

Rusia po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut?

Alb Portali - 21.04.2017

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Loading... Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej ...

OKB: Rusia bllokon rezolutën për Korenë e Veriut

Telegrafi - 20.04.2017

Rusia nuk lejoi që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të dënojë provën e fundit raketore të Koresë së Veriut, edhe pse Kina e mbështeti deklaratën e hartuar nga SHBA-ja.

Videoja e Koresë Veriore: Simulojnë sulmin me armë bërthamore ndaj SHBA-ve (Video)

Lajmi.net - 19.04.2017

Koreja Veriore këtë vit ka shënuar festën më të madhe shtetërore me transmetimin e një video në Pyongyang, ku simulohet sulmi me armë bërthamore ndaj Shteteve të Bashkuara, shkruan AFP.

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

Portalb - 21.04.2017

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut, njofton Rel . Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që ...

OKB: Rusia bllokon rezolutën për Korenë e Veriut

Alb Portali - 20.04.2017

Rusia nuk lejoi që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të dënojë provën e fundit raketore të Koresë së Veriut, edhe pse Kina e mbështeti deklaratën e hartuar nga SHBA-ja. Loading...

Ja si e feston Koreja e Veriut sulmin e simuluar bërthamor ndaj SHBA-ve (VIDEO)

Albeu.com - 19.04.2017

Koreja Veriore këtë vit ka shënuar festën më të madhe shtetërore me transmetimin e një video në Pyongyang, ku simulohet sulmi me armë bërthamore ndaj Shteteve të Bashkuara, shkruan AFP.

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

Flaka - 21.04.2017

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, ...

Rusia sfidon sërish SHBA-të, ja për çfarë vë veton në OKB

Albeu.com - 20.04.2017

Rusia nuk e lejoi që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të dënojë provën e fundit raketore të Koresë së Veriut , edhe pse Kina e mbështeti deklaratën e hartuar nga SHBA-ja, e cila do ...

Rusia dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

Antpress - 21.04.2017

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, ...

OKB: Rusia bllokon rezolutën për Korenë e Veriut

Lajm - 20.04.2017

Rusia nuk lejoi që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të dënojë provën e fundit raketore të Koresë së Veriut, edhe pse Kina e mbështeti deklaratën e hartuar nga SHBA-ja.

Rusia dërgon arsenal ushtarak në kufi me Korenë e Veriut

LajmiFundit - 21.04.2017

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, ...

OKB: Rusia bllokon rezolutën për Korenë e Veriut

Flaka - 20.04.2017

Rusia nuk lejoi që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të dënojë provën e fundit raketore të Koresë së Veriut, edhe pse Kina e mbështeti deklaratën e hartuar nga SHBA-ja.

OKB: Rusia bllokon rezolutën për Korenë e Veriut

Portalb - 20.04.2017

Rusia nuk lejoi që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të dënojë provën e fundit raketore të Koresë së Veriut, edhe pse Kina e mbështeti deklaratën e hartuar nga SHBA-ja, shkruan REL .