TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mosmarrëveshjet për bashkëqeverisje, Abdixhiku i reagon Vetëvendosjes

Gazeta Express - 03.12.2019

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka folur për marrëveshjen për bashkëqeverisje rreth të cilës po negocion partia e tij me Lëvizjen Vetëvendosje.

Mosmarrëveshjet për koalicion, Abdixhiku i reagon Vetëvendosjes

Insajderi - 03.12.2019

Deputeti i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka folur për marrëveshjen për bashkëqeverisje rreth të cilës po negocion partia e tij me Lëvizjen Vetëvendosje.

A po dështon koalicioni VV-LDK?! – Abdixhiku i reagon ashpër Konjufcës

Lajmi.net - 03.12.2019

Ai tha se mosmarrëveshjet e duhet të zgjidhen sy me sy e jo nëpër studio televizive. Abdixhiku theksoi se deklaratat e tilla e vendosin mundësinë e bashkëpunimit disa hapa prapa Ja statusi I plotë: Marrëveshjet e mosmarrveshjet mes partnerëve – po ...

A po dështon koalicioni VV-LDK?! – Abdixhiku i reagon ashpër Konjufcës

Zeri - 03.12.2019

Lumir Abdixhiku nga LDK-ja i ka replikuar Glauk Konjufcës, së VV-së ku ky fundit në një debat televiziv tha se LDK-ja po bënë pazare dhe se kjo parti po i kushtëzon ata dhe po sillen sikur i kanë fituar zgjedhjet, e këto deklarata të tilla Abdixhiku ...

Abdixhiku-Konjufcës: Mosmarrëveshjet për koalicion nuk zgjidhen me ofendime në studio televizive

Telegrafi - 03.12.2019

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka reaguar ndaj deklarimeve të Glauk Konjufca, lidhur me ngecjet në mes liderëve të dy subjekteve politike për krijimin e Qeverisë. Abdixhiku, duke komentuar deklaratat e Konjufcës në një studio televizive, ka ...

Pas disa ditësh heshtje, lajmërohet një prej anëtarëve të grupit të Vjosa Osmanit

Insajderi - 03.12.2019

Teksa Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK, ka disa ditë që nuk është paraqitur në publik në kohën më të rëndësishme të bisedimeve për koalicionin qeverisës, njëri nga anëtarët e grupit të saj brenda partisë, Lumir Abdixhiku, ...