TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Polici kosovar ia la dorën 'kaci' zyrtarit të Crvena Zvezdës

Zeri - 09.10.2019

Policia kosovare nuk e ka lejuar sot futjen e lojtarëve të Crvena Zvezdës në kufirin e Kosovës, derisa ishte paraparë që ky klub ta zhvillonte një ndeshje ndaj Trepçës në Zveçan, shkruan zeri.info ...

Incident në veri të Kosovës/ Policia bllokon ekipin e Crvena Zvezdës, do luante për kupën e Serbisë

Top Channel - 09.10.2019

Një incident ka ndodhur në Jarinë kur Policia e Kosovës nuk lejoi të hyjë në vend autobusin e skuadrës së Crvena Zvezdës në territorin kosovar për të zhvilluar ndeshjen e 1/16 të finaleve të Kupës së ...

Pacolli dënon deklaratat e Crvena Zvezdas

Botasot - 09.10.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli e ka deklaruar se futbolli nuk duhet të abuzohet politikisht dhe nuk mund të shërbejë si një mjet për përhapjen e urrejtjes dhe ultra-nacionalizmit.

Kosova ia ndalon Zvezdës hyrjen për ndeshje ilegale në veri

Koha.net - 09.10.2019

Ballafaqimi i Kupës së Serbisë ndërmjet Trepçës së Zveçanit e Cërvena Zvezdës, nuk është lejuar të zhvillohet në Kosovë. Ekipi serb u ndal në pikën kufitare në Jarinje nga Policia e Kosovës dhe ...

‘Ekziston vetëm një Trepçë në botë, ajo është shqiptare’

Zeri - 09.10.2019

Policia kosovare nuk e ka lejuar sot futjen e lojtarëve të Crvena Zvezdës në kufirin e Kosovës, derisa ishte paraparë që ky klub ta zhvillonte një ndeshje ndaj Trepçës në Zveçan, shkruan zeri.info ...

Tërbohen serbët, shikoni momentin kur policia e Kosovës kthen mbrapsht

Botasot - 09.10.2019

Vendimi i Policia e Kosovës që autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës, të mos lejohet të futet në territorin e Kosovës ka bërë xhiron e internetit.

VIDEO / “Urdhër i Qeverisë së Kosovës!”, momenti kur policia kthen ekipin e Crvena Zvezda

Java News - 09.10.2019

Kryefjala e ditës së sotme është padyshim lajmi, që klubi i Crvena Zvezdas u kthye mbrapsht nga Policia e Kosovës dhe nuk u lejua të kalonte kufirin. Klubi serb ishte nisur për të zhvilluar ndeshjen ...

Njësia Speciale kryen detyrën në veri, kthehet në Prishtinë

Albeu.com - 09.10.2019

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës kishte zbarkuar herët në mëngjes në pikën e kalimit kufitar në Jarinje. Detyra e saj ishte ndalimi i hyrjes në Kosovë të ekipit serb të futbollit Cërvena Zvezda .

Autoritetet nuk lejuan ekipin e futbollit nga Beogradi të luajë në Kosovë

VOA - 09.10.2019

Autoritetet në Kosovë i ndaluan hyrjen në territorin e vendit klubit të futbollit nga Beogradi, “Cërvena Zvezva” (Ylli i Kuq) për të luajtur një ndeshje futbolli me një ekip lokal serb në veriun e ...

Kosova mbrapsht Crvena Zvezdën, reagojnë tifozët serb

Alsat - 09.10.2019

Ashtu si pritej të ndodhte, policia kufitare e Kosovës ka ndaluar autobusin me delegacionin e Crvena Zvezda që po hynte në territorin kosovar teksa do të luante ndeshjen me ekipin ilegal Trepca në ...

S’ka ndeshje në Kosovë, Zvezda me bishtin ndër këmbë kthehet në Beograd (Video)

Ina - 09.10.2019

Policia e Kosovës bllokon lojtarët e Cërvena Zvezdës! Dorëzohet Serbia, bishtin ndër këmbë!! Nuk ka ndeshje në Kosovë. Mediat serbe supozojnë, se ndeshja mund të luhet nesër në Serbi, në Pazova mes ...

Momenti kur polici i Kosovës e kthen mbrapa drejtorin e Crvena Zvezdas: Është urdhër i Qeverisë së Kosovës, nuk mund të ...

Telegrafi - 09.10.2019

Mediat serbe e kanë publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës në pikën e kufitare në Jarinje.

Presidenti i Crvena Zvezda reagon ashper pas ngjarjes ne Jarinje, i quan shqiptaret te pacivilizuar

Zeri - 09.10.2019

Delegacioni i Crvena Zvezdës së bashku me gazetarët serbë nuk kishin leje për të hyrë në Kosovë, aty ku supozohej të luhej ndeshja e Kupës së Serbisë mes ‘Trepçës’ dhe Crvena Zvezdës.

Ky ishte urdhri po u futen lojtarët e Zvezdës në Kosovë

Botasot - 09.10.2019

Futbollistët dhe tifozët e skuadrës Cërvena Zvezda e Beogradit, nuk janë lejuar të hyjnë në territorin e Kosovës, ku kishin planifikuar të luajnë me skuadrën serbe Trepça fantome, në kuadër të Kupës ...

Plan i fëlliqur i shqiptarëve kundër "Crvena Zvezdës": Mediat serbe me tërbim ndaj Kosovës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.10.2019

Mediat serbe kanë reaguar ashpër ndaj vendimit të Federatës së Futbollit të Kosovës për të mos lejuar zhvillimin e ndeshjes mes ekipit serb të Trepçës në Mitrovicë dhe ekipit të Crvna Zvezdës.

Federata e Futbollit e Kosovës u bën ftesë klubeve serbe

Gazeta Express - 09.10.2019

Përkundër që klubet serbe nga Kosova kanë preferuar të anëtarësohen në Federatën e Futbollit të Serbisë, Federata e Futbollit e Kosovës është e gatshme t’i pranojë këto klube në anëtarësi të vet, në ...

Crvena Zvezda: Kishte urdhër që policia speciale e Kosovës t’i arrestonte anëtarët e klubit tonë

Gazeta Express - 09.10.2019

Mediat serbe shkruajnë se sot kishte urdhër që njësia speciale e Policisë së Kosovës t’i arrestonte anëtarët e delegacionit të Crvena Zvezdës në rast se do të shfaqej ndonjë problem ndërkohë Mediat ...

Ky është reagimi zyrtar i Crvena Zvezdës pasi nuk u lejua të futej në Kosovë

Gazeta Express - 09.10.2019

Crvena Zvezda e ka bërë një reagim zyrtar pasi nuk u lejua të futej në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ndaj Trepçës serbe.

Diskutimi mes zyrtarit doganor të Kosovës dhe drejtorit të Crvena Zvezdës: Ju nuk mund të kaloni! Pse?

Zeri - 09.10.2019

Crvena Zvezda është ndaluar të kalojë në territorin e Kosovës ku ishte menduar ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë kundër ‘Trepçës’. Ekspedita kuqezi u detyrua të kthehet nga Jarinja, pasi nuk u ...

Reagon FFK-ja pasi Crvena Zvezda s’u lejua të hyjë në Kosovë

Gazeta Express - 09.10.2019

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka përgëzuar Policinë e Kosovës për ndaljen e futbollistëve të Crvena Zvezdas në Jarinë dhe ka thënë se ndeshje të tillë nuk do të lejohen të ...

Vulin 'shpërthen' pas ndalimit të Crvena Zvezdës në Jarinjë, thotë se shqiptarët nuk kanë shpirt sportiv

Zeri - 09.10.2019

Crvena Zvezda është njëra ndër simbolet e Serbisë dhe për këtë arsye nuk është e mirëpritur kudo që janë armiqtë serbë, kështu të paktën deklaroi Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin.

Reagimi skandaloz i drejtorit të Crvena Zvezdës pasi iu ndalua hyrja në Kosovë, e quan 'fitore diplomatike' të Serbisë

Zeri - 09.10.2019

Ndeshja e paraparë të zhvillohet sot mes skuadrës serbe të ashtuquajtur Trepça dhe Crvena Zvezdës në Mitrovicë është anuluar. Në kuadër të fazës 1/16 në Kupën e Serbisë, ndeshja është paraparë të ...

Momenti kur Policia e Kosovës ndali autobusin e Crvena Zvezdës në pikën kufitare në Jarinjë

Zeri - 09.10.2019

Veprimet e turpshme të klubit serb Crvena Zvezda kanë zgjatur vetëm deri te pika kufitare në Jarinjë, kur aty u bllokuan nga Policia e Kosovës për t’u futur në territorin fqinj.

Vulin: Ajo çka bënë shqiptarët është dëshmi se sa shumë iu frikësohen dhe i urrejnë serbët

Gazeta Express - 09.10.2019

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin e ka komentuar moslejimin e ekipit të Crvena Zvezdës për t’u futur në territorin e Republikës së Kosovës për ta zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ...

Drejtori i Crvena Zvezdas, Terzic: Vendimi u mor nga Qeveria e Kosovës, fitore diplomatike për Serbinë

Telegrafi - 09.10.2019

Delegacioni i Crvena Zvezdas, i udhëhequr nga Zvezdan Terzic, nuk u lejuan të hyjnë në Kosovës në vendkalimin në Jarinje dhe kjo sipas tij ishte një vendim që u mor nga Qeveria e Kosovës dhe është ...

Policia nuk lejon ekipin “Crvena Zvezda” të hyjë në Kosovë

Evropaelire - 09.10.2019

Policia e Kosovës ka dhënë urdhër për moslejim të hyrjes së autobusit me futbollistët e klubit të futbollit Crvena Zveda (që në shqip do të thotë Ylli i Kuq) i cili ka arritur të mërkurën në ...

Policia e Kosovës ndalon hyrjen në Mitrovicë të Crvena Zvezdës

SuperSport - 09.10.2019

Ajo që pritej tashmë ka ndodhur. Policia Kosovare nuk ka lejuar skuadrën të Crvena Zvezdës të hyjë në terrotorin kosovar për t’u ndeshur me skuadrën amatore serbe Trepça ilegale.

VIDEO/ Policia nuk lejon Crvena Zvezdën të hyjë në Kosovë, i detyron të kthehen andej nga erdhën

Gazeta Tema - 09.10.2019

Policia e Kosovës ka marrë vendimin që autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës, të mos lejohet të futet në territorin kosovar.Poli Klubi serb ishte nisur drejt Zveçanit për të luajtur me Trepçën ...

Pamje nga momenti kur policia kosovare ndalon autobusin e Crvena Zvezdës

Alsat - 09.10.2019

Mediat serbe kanë publikuar pamje nga momenti kur Policia e Kosovës vendos të mos lejon që autobusi i mbushur me futbollistët dhe staf të Crvena Zvezdës të hyjë në territorin e Republikës së Kosovës.

VIDEO/ Ja si policia e Kosovës ndaloi hyrjen në kufi të skuadrës serbe

BalkanWeb - 09.10.2019

Ashtu siç kishte njoftuar më parë, policia e Kosovës nuk ka ndaluar hyrjen në territorin e saj të skuadrës së Crvena Zvezda. Pavarësisht se vizita e saj për të zhvilluar ndeshjen e Kupës së Serbisë ...

Jemi të shqetësuar për Dragan dhelprën, a e ka pa kush në kufi të Kosovës...

Botasot - 09.10.2019

Ec e mos ironizo me një njeri që po bën plane të shumta, por që po i dështojnë keq. Dragan Xhajiq, planet e të cilit nuk datojnë që nga sot, por janë të hershme! E dini shumë mirë se në vitin e ...

Reagimi i mediave serbe pas ndalimit të Crvena Zvezdës në pikën kufitare në Jarinjë

Zeri - 09.10.2019

Përkundër insistimit të serbëve, ndeshja e fazës 1/16 në kuadër të Kupës së Serbisë mes Trepçës ilegale dhe Crvena Zvezdës nuk do të zhvillohet në Mitrovicë.

Momenti kur policia e Kosovës kthen mbrapa Crvena Zvezdan

Telegrafi - 09.10.2019

Policia e Kosovës nuk ka lejuar futjen e klubit serb, Crvena Zvezda, në territorin e Kosovës. Crvena Zvezda ishte nisur në drejtim të Kosovës për të tentuar hyrjen brenda territorit tonë për të ...

Drejtuesi i Crvena Zvezdës: Vendimin e mori Qeveria e Kosovës, kjo është një fitore për diplomacinë e Serbisë

Gazeta Express - 09.10.2019

Menaxheri i përgjithshëm i Crvena Zvezdës, Zvezdan Terzic thotë se vendimin për të mos e lejuar klubin serb të futet në territorin e shtetit tonë e ka marrë Qeveria e Republikës së Kosovës.

Republika e Kosovës tregon autoritetin, ndalon ndeshjen serbe Trepça – Crvena Zvezda

Gazeta Express - 09.10.2019

Policia e Kosovës e ka treguar autoritetin e Republikës së Kosovës karshi Serbisë edhe sot në pikën kufitare në Jarinë. Policia e shtetit e ka kthyer mbrapa gjigantin serb, Crvena Zvezdën, bashkë me ...

Sipas Gjuriqit, pas ndalimit të ndeshjes “Zvezda” – “Trepça”, FFK duhet të përjashtohet nga UEFA e FIFA

Koha.net - 09.10.2019

Beograd, 9 tetor - Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, pas ndalimit të ndeshjes futbollistike midis "Cërvena Zvezdës" së Beogradit dhe "Trepçës" së Mitrovicës, që duhej ...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, ndalohet nga Policia e Kosovës

Alsat - 09.10.2019

Futbollistët e Crvena Zvezdës që pritej të vinin në Kosovë janë ndaluar nga Njësia Speciale e Kosovës në pikën kufitare të Jarinjës dhe janë kthyer mbrapsht.

Reagimi skandaloz i Marko Gjuriç: Prishtina duhet të 'fluturojë' nga UEFA dhe FIFA

Zeri - 09.10.2019

Pas ndalimit të ndeshjes mes Trepçës ilegale dhe Crvena Zvezdës, që supozohej të luhej në Mitrovicë, Marko Gjuriç ka deklaruar se Prishtina duhet të ‘fluturojë’ nga UEFA dhe FIFA.

Serbia pranon kapitullimin, gjen vendin e ndeshjes mes Trepçës fantome dhe C. Zvezdës

Botasot - 09.10.2019

Kapitullon Serbia me klubin provokues të futbollit Cërvena Zvezda e Beogradit. Zvezda nuk lejohet të futet në Zveçan, ndalet nga policia e Republikës së Kosovës.

Përfaqësuesi i Trepçës ilegale serbe, Radovanovic: Ndalesa është më shumë sesa sport

Telegrafi - 09.10.2019

Përfaqësuesi i Trepçës, Vladan Radovanovic nuk e fshehu zhgënjimin e tij për ndalesën që iu bë Crvena Zvezdas për të hyrë në Kosovës. Crvena Zvezda ishte nisur në drejtim të Kosovës për të tentuar ...

Crvena Zvezda kthehet në Serbi, s’ka ndeshje ilegale në Kosovë

Lajmi.net - 09.10.2019

Crvena Zvezda po planifikonte të luante sot ndeshjen e raundit të 1/16 në kuadër të Kupës së Serbisë kundër Trepçës ilegale në Zveçan. Por në vendkalimin administrativ të Jarinjës, forcat policore të ...

Tifozët serbë në kufi me Kosovën: Për Zvezdën shkojmë edhe në Mars nëse është nevoja

Gazeta Express - 09.10.2019

Tifozët e Crvena Zvezdës janë kthyer mbrapshtë nga pika kufitare e Jarinjës, përmes së cilës ia kishin mësyrë Kosovës për ta mbështetur ekipin e tyre të zemrës në ndeshjen ndaj Trepçës serbe, e ...

Zyrtari i Trepçës ilegale shprehet i zhgënjyer, tregon kur do të luhet ndeshja me Crvena Zvezdën

Zeri - 09.10.2019

Ndeshja mes Crvena Zvezdës dhe Trepçës ilegale nuk do të zhvillohet në Kosovë. Autobusin e skuadrës beogradase e ka kthyer mbrapa Policia e Kosovës pasi Federata e Futbollit të Kosovës ka kërkuar me ...

Mediat serbe: Trepça-Cervena Zvezda luhet nesër në Serbi

Albeu.com - 09.10.2019

Para pak minutash u njoftua se ndeshja midis Trepçës dhe Cervena Zvezdës nuk do të luhet në Zveçan, me insistimin e Policisë së Kosovës për të mos e lejuar këtë.

Tifozët e Crvena Zvezdës fyejnë shqiptarët në kufirin e Jarinjës

Gazeta Express - 09.10.2019

Tifozët e Crvena Zvezdës i kanë fyer shqiptarët me këngët që i kënduan në pikën kufitare të Jarinjës, ku nuk u lejuan të futeshin në territorin e Republikës së Kosovës Tifozët e Crvena Zvezdës, të ...

Video/ Tension në veri të Kosovës, policia ndalon ekipin dhe tifozët e Crvena Zvezdës

Top Channel - 09.10.2019

Situatë e tensionuar paraqitet në pikën kufitare të Jarinjës, në veri të Kosovës, aty ku autoritetet kanë ndaluar ekipin dhe tifozët serbë të Crvena Zvezdës.

Ndalu Zvezdan, kjo është Kosova! Zvezda e Delija kokulur e të skuqur kthehen për Beograd

Botasot - 09.10.2019

Ndalu Zvezdan, kjo është Kosova! Zvezda e Delija kokulur e të skuqur kthehen për Beograd! Drejtori i përgjithshëm i Cërvena Zvezdës në futboll, erdh me shumë krenari, duke e quajtur Kosovën provincë ...

Veprimi qesharak i tifozëve serbë pasi autobusi i Crvena Zvezdës u kthye për në Beograd

Zeri - 09.10.2019

Ndeshja e kupës së Serbisë midis Crvena Zvezdës dhe Trepçës është e paraparë të zhvillohet në Kosovë sot nga ora 14:00. Federata e Futbollit e Kosovës ka qenë kategorikisht kundër zhvillimit të kësaj ...

Policia e Kosovës ndalon hyrjen e Crvena Zvezdas

Telegrafi - 09.10.2019

Policia e Kosovës e ka ndalur hyrjen në Kosovë në klubit serb, Crvena Zvezda. Crvena Zvezda ka udhëtuar drejt Kosovës për të tentuar zhvillimin e ndeshjen në Mitrovicë nga ora 14:00 ndaj klubit ...

Flet menaxheri i Crvena Zvezdës: E kemi të ndaluar hyrjen në Kosovë

Gazeta Express - 09.10.2019

Menaxheri i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic, e ka konfirmuar se skuadra e tij e ka të ndaluar të hyjë në territorin e Kosovës, megjithatë ka shtuar se do të presin ta shohin se çfarë do ...