TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ARRSH: Qarkullimi në akset verilindore e qendrore, me zinxhirë

Top Channel - 12.01.2019

Qarkullimi i automjeteve bëhet sërish me vështirësi në disa prej akseve kryesore të veriut e verilindjes, por edhe në rajonin qendror të Shqipërisë, ndërkohë që në juglindje e jug duket se nuk është ...

Moti i keq, ARRSH: Akset rrugore ku udhëtohet me zinxhirë

BalkanWeb - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Mësohet se në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ...

Në Tropojë të gjitha rrugët të kalueshme pa zinxhirë

Botasot - 11.01.2019

Në Tropojë të gjitha akset rrugore janë të kalueshme pa zinxhira, si pasojë e pastrimit të rrugëve nga dëbora. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se “ka përmirësime të ndjeshme në akset e ...

Bora mban të izoluar mijëra banorë, kujdes me qarkullimin

RTSH - 11.01.2019

23 rrugë kombëtare, rezultojnë me probleme, e të qarkullueshme vetëm me zinxhirë. Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, pavarësisht punës për pastrimin e mbajtjen hapur të tyre, kryesisht në qarqet ...

Dëbora “mbërthen” vendin, ARRSH: Në disa zona trashësia 1 metër

BalkanWeb - 11.01.2019

Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe ...

Borë dhe temperatura nën 0 gradë, kjo është gjendja e akseve rrugore kryesore të vendit

SOT - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. Sipas ARRSH, kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e rrugës nga bora dhe ...

Rënie ortekësh, ARRSH njofton bllokimin e disa akseve

Top Channel - 10.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar lidhur me gjendjen e akseve kryesore të vendit, në orët e fundit, ku më problemat paraqitet akset Bajram-Curri-Valbonë dhe Qafë Mali-Fierze, ku trashësia e ...

ARRSH: Kush janë akset më problematike

ABC News - 10.01.2019

Kushtet atmosferike gjatë së enjtes kanë sjellë përkeqësimin e situatës së qarkullimit të mjeteve dhe qytetarëve në disa zona të vendit. Më problematike situata paraqitet në qarkun e Dibrës, të ...

"Bora izolon vendin, në këto zona trashësia 1 metër"

Albeu.com - 11.01.2019

Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe ...

Dëbora dhe ngricat/ ARRSH: Akset rrugore ku duhet bërë kujdes!

Java News - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se të gjitha akset nacionale janë të kalueshme, duke bërë thirrje ndaj drejtuesve të mjeteve që të bëjnë kujdes nga ngricat në disa segmente rrugore.

Moti i keq, ARRSH: Në këtë aks rrugor ka rënie ortekësh!

BalkanWeb - 10.01.2019

Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit.

Gjendja e rrugëve – ARRSH: Vijon pastrimi dhe hedhja e kripës. Akset ku duhet të përdorni zinxhirë

Mapo - 11.01.2019

Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin kanë sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se vijon puna për pastrimin e rrugëve dhe hedhjen e kripës nga ...

Informacioni i rrugëve për sot, ku duhet të kaloni me zinxhirë

Botasot - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë ...

Gjendja e motit, ARRSH: Ja aksi rrugor ku ka rënie ortekësh dhe segmentet ku duhet pasur kujdes

Gazeta Tema - 10.01.2019

Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit.

Reshjet e borës, automjetet mund të lëvizin me zinxhirë në shumë segmente

ABC News - 11.01.2019

Reshjet e borës kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteve në shumë segmente rrugore. Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën thirrje drejtuesve të automjeteve të përdorin zinxhirët, nëse iu duhet të ...

Vini re! Këto janë akset rrugore ku duhen përdorur patjetër zinxhirët

LajmiFundit - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor shqiptar ka bërë një pasqyrë të situatës së krijuar në vend nga reshjet e dëborës dhe i ftohti i acartë. Në njoftimin e shpërndarë para pak minutash ARRSH ka listuar rrugët ku ...

Moti i keq, ARRSH: Në këtë aks rrugor ka rënie ortekësh!

Mapo - 10.01.2019

Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit.

Borë dhe ngrica, ARRSH: Ja situata në akset rrugore, ku nevojiten zinxhirë!

Java News - 11.01.2019

Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe ...

Borë dhe ngrica: Ja akset ku nuk ecni dot pa zinxhirë

Gazeta Tema - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar kete paradite situaten ne akset kryesore ne vend. Gjendja e akseve kryesore të vendit Kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e ...

Dëborë deri në 70 cm, akset ku qarkullohet me zinxhirë

Java News - 10.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot mbi situatën më të fundit në gjithë akset rrugore të vendit, ndërsa tërheq vëmendjen për akset ku rekomandohet qarkullimi i automjeteve me zinxhirë.

Situata për shkak të motit në vend, ARRSH jep lajmin e mirë

SOT - 11.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar përmes një njoftimi në faqen zyrtare në facebook, shprehet se situata për shkak të reshjeve të shiut pas atyre të dëborës në akset rrugore të vendit është drejt ...

Informacioni i rrugëve për sot, ku duhet të kaloni me zinxhirë

Antpress - 12.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë ...

Moti i keq paralizon vendin, ARRSH paralajmëron: Në këtë aks rrugor ka rënie ortekësh!

SOT - 10.01.2019

Ndëkohë që moti i keq ka paralizuar lëvizjen dhe qarkullimin në zona të ndryshme të vendit, Autoriteti Rrugor Shqiptar bën një përmbledhje të situatës së përgjithshme në akset kryesore të vendit.

Situata në akset rrugore në vend, ARRSH bën njoftim me rëndësi

LajmiFundit - 11.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një parantezë të të gjithë situatës në akset rrugore në vend. Në një njoftim në faqen e “Facebook”, ARRSH ka bërë me dije se situata është përkeqësuar akoma më ...

Shqipëria nën pushtetin e dëborës, cilat akse janë të pakalueshme

Albeu.com - 12.01.2019

Dëbora ka paralizuar gjithë vendin dhe qarkullimi i automjeteve pa zinxhir ë është i pamundur. Shumë nga zonat e Veriut dhe Juglindjes së vendit janë në izolim absolut ndërsa Autoriteti Rrugor ...

Ortekë që bien dhe 1 metër dëborë, cilat akse janë të bllokuara

Albeu.com - 10.01.2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar lidhur me gjendjen e akseve kryesore të vendit, në orët e fundit, ku më problemat paraqitet akset Bajram-Curri-Valbonë dhe Qafë Mali-Fierze, ku trashësia e ...

Dëbora mbërthen Shqipërinë, ja rrugët ku duhet të bëni kujdes për të kaluar

Medial - 11.01.2019

Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe rrugët dytësore mes zonave të thella të vendit. Për këtë edhe Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë një panoramë të ...

Informacioni i rrugëve për sot, ku duhet të kaloni me zinxhirë

Medial - 12.01.2019

Në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë verior kryesisht me zinxhirë. GJENDJA E AKSEVE KRYESORE TË VENDIT Kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për ...

ARRSH shoferëve: Lëvizni me kujdes, ja cilat janë akset më problematike, përdorni zinxhirë

SOT - 11.01.2019

Reshjet e dëborës dhe ngricat kanë sjellë probleme në qarkullimin rrugor në disa akse të vendit. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dalë ditën e djeshme me një përmbledhje të akseve më problematike në ...

Përmirësohen kushtet e motit, mbeten disa akse me probleme

ABC News - 12.01.2019

Moti gjatë kesaj te shtune paraqitet i permiresuar, por sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e rrugës nga bora dhe shpërndarjen e ...