TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ismaili: Në listën e re të barnave esenciale janë përfshirë mbi 100 ilaçe të reja

Gazeta Express - 20.09.2019

Sot është bërë nënshkrimi i listës së barnave esenciale nga ministri në detyrë i shëndetësisë, Uran Ismajli, e ku janë përfshirë mbi 100 barna të reja, të cilat pritet që t’i ulin problemet e ...

Publikohen pamjet që po bëjnë xhiron në rrjet/ Përlotet kryetari i Partisë Demokratike, ky është rrëfimi rrëqethës i ...

SOT - 20.09.2019

Një rrëfim rrëqethës i vogëlushes Yllka, ka përlotur kryetrin e Partisë demokratike të Kosovës, Kadri Veselin. Ajo ka treguar se prej vitesh përdor një talent të saj për të mjekuar një sëmundje të ...

Ky është rrëfimi i vogëlushes Yllka, që përloti Kadri Veselin

Lajmi.net - 20.09.2019

Ajo dhe familja e saj tash e sa vjet u është dashur t’i paguajnë vetë barnat, meqë ato nuk ishin pjesë e Listës Esenciale të Barnave. Yllka ishte e ftuar në prezantimin e Listës së re të Barnave ...

Uran Ismili për Listën e re të Barnave Esenciale: U plotësua një kërkesë shumëvjeçare për pacientët

Medial - 20.09.2019

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka folur rreth listës së re të Barnave Esenciale e cila ka hyrë në fuqi nga sot. Në Magazinën Zgjedhore, Ismaili tha se nevojat e spitaleve për këto ...

Veseli për Listën e re të barnave esenciale: Ky është suksesi i të rinjve jo të korruptuar

Telegrafi - 20.09.2019

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë ceremonisë së nënshkrimit të Listës së re të Barnave Esenciale, ka thënë se gjatë dy vjetëve që PDK-ja ka drejtuar shëndetësinë, ka dëshmuar vullnetin politik për ...

Lajmi i Ditës: Ministri Ismaili nënshkruan Listën e re të Barnave Esenciale

Zeri - 20.09.2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka nënshkruar sot Listën e re të Barnave Esenciale. Kjo listë, e cila ka mbi 100 produkte të reja, është hartuar duke marrë në konsideratë edhe analizën e ...

Sot hyn në fuqi lista e re e barnave esenciale

Koha.net - 20.09.2019

​Është nënshkruar sot Lista e re e barnave esenciale e cila hyn në fuqi sot. Në këtë listë janë rreth 100 barna të reja për sektorin e shëndetësisë publike, si dhe gjenden edhe barna për Onkologji ...

Sot nënshkruhet lista e re e barnave esenciale

Zeri - 20.09.2019

Sot mbahet ceremoninë e nënshkrimit të listës së re të barnave esenciale, e cila është ndryshuar pas një pune të një grupi ekspertësh. Në këtë ceremoni do të marrë pjesë ministri i Shëndetësisë në ...

Sot nënshkruhet lista e re për Barnat Esenciale

Medial - 20.09.2019

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Kadri Veseli, së bashku me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Uran Ismailin, sot marrin pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të Listës së ...

Nënshkruhet lista e re e barnave esenciale

Telegrafi - 20.09.2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka nënshkruar sot Listën e re të Barnave Esenciale. Kjo listë, e cila ka mbi 100 produkte të reja, është hartuar duke marrë në konsideratë edhe analizën e ...

Veseli për Listën e re të Barnave Esenciale: Ky është suksesi i të rinjve jo të korruptuar, kështu do të jetë qeverisja ...

Gazeta Express - 20.09.2019

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë ceremonisë së nënshkrimit të Listës së re të Barnave Esenciale, ka thënë se gjatë dy vjetëve që PDK-ja ka drejtuar shëndetësinë, ka dëshmuar vullnetin politik për ...

100 barna të reja i shtohen listës së Barnave Esenciale

Gazeta Express - 20.09.2019

Të premten është nënshkruar Lista e re e barnave esenciale, e cila përmban barna cilësore, të sigurta dhe falas. Risi në këtë listë, është se janë rreth 100 barna të reja për sektorin e shëndetësisë ...

Lista e re e barnave esenciale hyn në fuqi nga sot

Botasot - 20.09.2019

Është nënshkruar sot Lista e re e barnave esenciale. Risi në këtë listë, është se janë rreth 100 barna të reja për sektorin e shëndetësisë publike, si dhe gjenden edhe barna për Onkologji dhe ...

Uran Ismaili për Listën e re të Barnave Esenciale: U plotësua një kërkesë shumëvjeçare për pacientët

Lajmi.net - 20.09.2019

Në Magazinën Zgjedhore, Ismaili tha se nevojat e spitaleve për këto barëra ishin shumë të mëdha, pasi nuk kanë poseduar një listë që iu përgjigjej pacientëve, njofton Klan Kosova.

Ky është rrëfimi i vogëlushes Yllka, që përloti Kadri Veselin

Zeri - 20.09.2019

Liderin e PDK-së, Kadri Veselin, e ka përlotur rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quajtur Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për të mjekuar një sëmundje të rrallë që ka.

Ky është rrëfimi i vogëlushes Yllka, që përloti Kadri Veselin

Medial - 20.09.2019

19:27 | 20 Shtator 2019 Liderin e PDK-së, Kadri Veselin, e ka përlotur rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quajtur Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për të mjekuar një sëmundje të ...

Rrëfimi i vogëlushes Yllka, që përloti Kadri Veselin

Telegrafi - 20.09.2019

Liderin e PDK-së, Kadri Veselin, e ka përlotur rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quajtur Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për të mjekuar një sëmundje të rrallë që ka.

Fushata zgjedhore, Kadri Veseli përlotët nga rrëfimi i vajzës që mblodhi vetë paratë për shërim

Gazeta Express - 20.09.2019

Liderin e PDK-së, Kadri Veselin, e ka përlotur rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quajtur Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për të mjekuar një sëmundje të rrallë që ka.

Ismaili: Në listën e re të barnave esenciale janë përfshirë mbi 100 ilaçe të reja

Botasot - 20.09.2019

Sot është bërë nënshkrimi i listës së barnave esenciale nga ministri në detyrë i shëndetësisë, Uran Ismajli, e ku janë përfshirë mbi 100 barna të reja, të cilat pritet që t’i ulin problemet e ...