TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

I tha studentit pederast mu*i, nuk përmbahet Fatma: Në këtë rast po iu kujtoj atë gjyqtarin pervers (Video)

SOT - 11.01.2019

Përplasja e punonjësve të policisë ndaj studentëve në Fakultete, ka shkaktuar një sërë reagimesh në rrjetet sociale dhe jo vetëm. Një prej reagimeve më të ashpra ka qenë ai i moderatores Fatma ...

Studentët letër ambasadës së SHBA: Po na kërcënojnë dhe intimidojnë

LajmiFundit - 11.01.2019

Sot në ditën e dytë të ngujimit të studentëve në Fakultetet e Ekonomisë dhe në atë të Juridikut nuk kanë munguar përplasjet fizike me policinë dhe studentët.

Policia blindon universitetin e përplaset me studentët: Me ne po tregoheni të fortë?

LajmiFundit - 11.01.2019

Një përballje kanë pasur sot me njeri-tjetrin, një grup studentësh me një oficer policie, që drejtonte një grup efektivësh blu, të cilët kishin bllokuar hyrjen e Fakultetit të Ekonomisë.

Vendimet e Universitetit të Tiranës: Studentët të rikthen në mësim

Mapo - 11.01.2019

Rektorati i Universitetit të Tiranës reagoi me një vendim ditën e premte, duke u bërë thirrje studentëve që të rikthehen në proces mësimor. “Garantojmë të drejtën e studentëve për zhvillimin normal ...

Dokumenti/ Rektori i UT-së thirrje studentëve: Kthehuni në mësim

BalkanWeb - 11.01.2019

Rektorati i Universitetit të Tiranës iu ka bërë thirrje studentëve të paraqiten në auditore për të vijuar procesin e rregullt mësimor. Gjithashtu pas mbledhjes është vendosur shtyrja e afatit të ...

Punësimi i ekselentëve, thirrja e dytë në muajt gusht-shtator

Java News - 11.01.2019

Aplikimi që nis prej ditës së sotme në platformën e punësimit të studentëve ekselentë në administratën shtetërore, do të zgjatë një muaj deri në 10 shkurt.

Përplasja me studentët, Basha paralajmëron Ramën për pasoja!

Top Channel - 11.01.2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar kryeministrin Rama të mos përpiqet të pushtojë hapësirën akademike sepse do të ketë pasoja sipas tij.

Shkoi të largojë policinë nga Ekonomiku, studentët përzënë Boçin

BalkanWeb - 11.01.2019

Përplasjes së studentëve të Ekonomikut me policinë e Shtetit, iu bashkua edhe deputeti i PD Luçiano Boçi, por ai nuk u pranua edhe pse tha se është aty për të larguar policinë nga Fakulteti.

Dhuna ndaj studentëve, Basha: Akt marrëzie

LajmiFundit - 11.01.2019

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar Edi Ramën se me polici po kërkon të pushtojë edhe universitetet. Sipas kreut të opozitës veprimet e policië janë aktet e një njeriu të rrezikshëm.

“Nuk dalin dot më tek kryeministria se…”, Rama u drejton thirrjen e fortë studentëve: Këta nuk kanë për të marrë kokërr ...

SOT - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama, ka prezantuar sot platformën për punësimin e studentëve, ku u ka bërë thirrje të gjithë studentëve që kanë bllokuar hyrjet e fakulteteve.

Paralajmërimi i fortë i Bashës për Ramën e Lleshajn: Do të keni pasoja

SOT - 11.01.2019

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka paralajmëruar kryeministrin Rama dhe ministrin e Brendshëm Sandër Lleshajn se do ta pësojnë keq lidhur me forcat policore që kanë dërguar në Universitete.

Lirimi i hapësirave të Fakultetit të Ekonomisë, përplasje mes policisë dhe studentëve

Top Channel - 11.01.2019

Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar.

Platformë për punësimin e studentëve, Rama: Garë e pastër!

Top Channel - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar platformën për punësimin e studentëve ekselentë. Rama bëri me dije se prioritet për t’u punësuar kanë studentët me mesatare më të lartë.

Ja kush e kërkoi ndërhyrjen në universitet, Basha: Sot kemi shtet policor

Mapo - 11.01.2019

Zbardhet letra ku Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni i ka kërkuar policisë që të ndërhyjë për të ndaluar protestën e studentëve. Këtë të premte pati përplasje mes studentëve dhe policisë ...

"Po pengojnë mësimin" studentët e Inxhinierisë dhe Arkitekturës 'sfidojnë' Ramën

SOT - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama komentoi protestën e një grupi të vogël të cilët kanë zgjedhur të ngujohen te Fakulteti Ekonomik dhe ai i Drejtësisë. Rama tha se ky grup studentësh po pengon shumicën tjetër që ...

Tensionet në Fakultete, Basha: Rama propozon “policinë e mendimit”

BalkanWeb - 11.01.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dënuar ndërhyrjen e policisë së shtetit në ambjentet e Fakulteteve të Ekonomisë e Drejtësisë pas ngujimit të studentëve.

LSI dënon dhunën ndaj studentëve, kërkon ndërhyrjen e Ambasadorëve

Durres Lajm - 11.01.2019

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dënuar dhunën e ushtruar ndaj studentëve nga policia. Deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi, në një dalje për mediat akuzoi kryeministrin për përdorim politik të ...

Mali me borxhe i studentëve në SHBA

DW - 11.01.2019

Asnjëherë më parë studentët në SHBA nuk kanë pasur kaq borxhe sa aktualisht. Kreditë e studentëve janë mali i dytë me borxhe të armerikanëve pas atij të hipotekave.

Dhuna në fakultete, Nishani: Kamikazët politikë në Polici do të japin hesap para drejtësisë

Lajm - 11.01.2019

Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani, po ndjek me vëmendje përplasjen e Policisë me studentët protestues në fakultete dhe i ka bërë një paralajmërim, “kamikazëve politikë në radhët e Policisë”: ...

Xhandarët e Lleshit dhe policia private e Safet Gjicit rrahin studentët e UT (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2019

Ka qenë e paprecedent ajo që ndodhi gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në fakultetin e Drejtësisë dhe atë te Ekonomisë së Universitetit të Tiranës, ku ata që duhej t'i mbronin, policia e ...

Lirimi i hapësirave të Juridikut, Strazimiri: Qeveria ka përdhosur tempullin e dijes

Top Channel - 11.01.2019

Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ...

Reagon deputetja, denoncon me video: Gjithë shoqëria të përballet me këtë antishqiptar

SOT - 11.01.2019

Izolimi i studentëve protestues brenda fakulteteve mbrëmjen e kaluar e cila u shoqërua edhe me përplasje fizike midis tyre dhe efektivëve të policisë ka nxitur reagime të shumta në radhët e politikës ...

Plas te Juridiku dhe Ekonomiku, vijon përplasja e studentëve me policinë

LajmiFundit - 11.01.2019

Vijon pëerplasja mes studentëve dhe policisë. Situata është dramatike sidomos në fakultetet e Ekonomikut dhe Juridikut. Forca të shumta policore dhe roje sigurie po ushtrojnë dhunë dhe presion ndaj ...

"Jeni hipokritë" studentët e Ekonomikut përzënë deputetin që u fut mes tyre

SOT - 11.01.2019

Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Në mbështetje të tyre ka shkuar edhe opozita, por studentët nuk e kanë lejuar një ...

Plas tek Ekonomiku, studentët: Na kapën prej fyti

SOT - 11.01.2019

Për herë të parë, sot në protestën e studentëve është përfshirë dhe policia e shtetit. Mes tyre dhe studentëve të Ekonomikut u shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup ...

Përplasjet tek Juridiku, ç' ndodhi mbrëmë pas orës 1 të natës me deputetët demokratë (Askush nuk e kishte ...

SOT - 11.01.2019

Pas përpjekjes së policisë pas mesnatës për të nxjerrë studentët nga ngujimi në Fakultetin e Drejtësisë, deputetët demokratë Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji, ...

Hapin me forcë portën, studentët e Shkencave të Natyrës bëjnë lëvizjen e radhës

SOT - 11.01.2019

Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Tensione te Fakulteti i Juridikut.

Rama: Studentët ekselentë punë në administratë, tepsia mori fund!

BalkanWeb - 11.01.2019

Kryeministri Rama në prezantimin e “Platformës së punësimit të studentëve ekselentë” në administratë u shpreh se ka ikur koha kur punësimet bëheshin përmes tepsisë së vjetër.

Policia dhunë mbi studentët e Ekonomikut: Më kapi prej fyti (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2019

Dhjetra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit . Ka pasur një përplasje dhe me studentët, të cilët janë të irrituar pasi kanë kaluar ...

Boçi shkon për të nxjerrë policinë nga Juridiku, studentët: Largohuni, ju s`na përfaqësoni!

LajmiFundit - 11.01.2019

Deputeti demokrat, Luçiano Boçi, nuk u pranua nga studentët e Ekonomikut dhe pse deputeti tha se është aty për të larguar policinë nga Fakulteti. Luçiano Boçi: Unë jam në funksionin tim.

Studentët e Ekonomikut akuzojnë për dhunë policinë private dhe të rendit

LajmiFundit - 11.01.2019

Studentët janë përplasur sërish me rojet e policisë private edhe mëngjesin e kësaj të enjteje. Në Fakultetin e Ekonomikut, studentët teksa kanë kërkuar që të vijohet me bojkotin e procesit mësimor ...

Revoltohen studentët, nxjerrin videon: Shikoni si Policia e Shtetit ushtron dhunë mbi ne

SOT - 11.01.2019

Sot, te Fakulteti i Ekonomikut kanë qenë prezent edhe efektivë të Policisë së Shtetit, veç atyre të sigurisë private. Pas raportimeve se mes policisë dhe të rinjve ka patur përplasje fizike, madje ...

“Rrahu prokurorët, gjyqtarët, avokatët”, deputeti hedh akuzat e rënda dhe nxjerr skenarin e ri të qeverisë për ...

SOT - 11.01.2019

Deputeti demokrat Gent Strazimiri ka komentuar përpjekjen e policisë pas mesnatës për të nxjerrë studentët nga ngujimi në Fakultetin e Drejtësisë. "Qeveria sapo ka përdhosur me narko-polici tempullin ...

Rama, studentëve: Një kryeministër si unë do e gjeni në botën tjetër!

Java News - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit me studentë ekselentë, tha se vijon të jetë i bombarduar nga mesazhet në whatsapp. Rama tha se ai përpiqet tu përgjigjet të gjithëve, por është e pamundur Madje u ...

Platforma e punësimit të studentëve ekselentë, Rama: Nuk ka më, si e ke emrin, i kujt je, kush është partia, kushëriri

Gazeta Tema - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot platformën e punësimit të studentëve ekselentë në administratën publike. Gjatë fjalës së tij para studentëve, Rama tha “se 8 kërkesat janë nisje por nuk e ...

Protesta me ngujim në fakultete, Policia përplaset me studentët tek Juridiku

LajmiFundit - 11.01.2019

Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit.

‘Nuk na përfaqësoni’: Studentët dëbojnë deputetin demokrat nga protesta

Mapo - 11.01.2019

Mbërritja e deputetit demokrat Luçiano Boçi në ambientet e Fakultetit Ekonomik të Tiranës ka shkaktuar një irritim te studentët e pranishëm. Boçi ka shkuar atje për të kërkuar llogari nga punonjësit ...

Çmendet polici, kap për fyti studentin dhe e tërheq zvarrë (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2019

Një polic ka dhunuar një prej studentëve të Fakultetit Ekonomik në ambientet e hollit. Në mënyrë të paligjshme dhe pa një kërkesë nga dekanati , policia jo vetëm që ka hyrë në Fakultet, por edhe ka ...

Plas sërish brenda tek Ekonomiku mes studentëve dhe policëve, përfshihet edhe pedagogu i njohur

SOT - 11.01.2019

Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Sërish përplasje brenda Fakultetit të Ekonomikut.

Rama: Punësimi i studentëve, nuk bëhej dot pa protestën!

Java News - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot programin për punësimin e studentëve ekselentë në administratën shtetërore. Gjatë një takimi me disa studentë në Kryeministri, Rama u shpreh se programi për ...

“Nuk dalin dot më tek kryeministria se janë pak në numër”, Rama thirrje studentëve: Mos bllokoni fakultetet, të tjerët ...

Gazeta Tema - 11.01.2019

Kryeministri Edi Rama tha se një grup studentësh po bllokojnë të tjerët që të bëjnë mësim. Teksa prezantoi platformën e punësimit të studentëve ekselentë, Rama tha se studentët nuk dalin më te ...

Ngujimi tek Ekonomiku, policia dhunon fizikisht studentët

LajmiFundit - 11.01.2019

Studentët nuk dorëzohen në qëllimin e tyre për të bojkotuar mësimin deri në një zgjidhje të kërkesave të tyre. Ata vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultetet e Juridikut dhe ...

Po kërcënohen me SMS dhe telefonata anonime, studentët 'e ngujuar' zbulojnë skenarin

SOT - 11.01.2019

Studentët e ngujuar prej ditës së djeshme në ambientet e Fakultetit të Drejtësisë ankohen se kanë marrë mesazhe të shumta kërcënuese dhe telefonata me numra të fshehur, për të ndërprerë protestën e ...

"Ik, dil nga Fakulteti, ju jeni hipokritë!" Studentët largojnë deputetin e PD-së

Gazeta Express - 11.01.2019

Me fjalët "Ik, ik. Jeni hipokritë, largohu. Dil nga dera e Fakultetit tonë", studentët e Fakultetit Ekonomik kanë larguar deputetin e Partisë Demokratike, Luçiano Boçi nga ambientet e këtij ...

A do funksionojë strategjia e re e studentëve?

Mapo - 11.01.2019

Studentë nga fakultete të ndryshme të Tiranës kanë nisur zaptimin e godinave për të theksuar se kërkesat e tyre nuk përmbushen nga kompromisi që u ka ofruar atyre kryeministri Edi Rama.

Ç’po ndodh tani tek Fakulteti i Ekonomisë?/ Përplasje të dhunshme mes policisë dhe studentëve: Terror, terror! (VIDEO)

SOT - 11.01.2019

Dhjetëra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit. Ka pasur një përplasje dhe me studentët, të cilët janë të irrituar pasi kanë kaluar ...

Studentët e FSHN u bashkohen atyre të Drejtësisë, shqyejnë derën me forcë

Java News - 11.01.2019

Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës i janë bashkuar atyre të fakultetit të Drejtësisë, duke vijuar të bashkuar protestën, që synon plotësimin e kërkesave të tyre.

Policia private terror gjatë natës ndaj studentëve të Juridikut (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2019

Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të djeshëm. Ata kishin bllokuar hollin dhe derën e jashtme, ndërsa u shprehen të vendosur të qëndrojnë ...

Studentët vazhdojnë ‘ngujimin’ tek Juridiku: I kemi duart me gjak

BalkanWeb - 11.01.2019

TIRANE 08:30 – Studentët e juridikut vijojnë të qëndrojnë të “ngujuar” brenda ambjenetve të Fakultetit të Drejtësisë që nga dita e djeshme. Një prej studentëve tha për gazetarin Erjon Skëndaj se ata ...

VIDEO/ Studentët dëbojnë deputetin e PD: Ik, ik! Jeni hipokritë, largohu!

Java News - 11.01.2019

Me fjalët “Ik, ik. Jeni hipokritë, largohu. Dil nga dera e Fakultetit tonë” , studentët e Fakultetit Ekonomik kanë larguar deputetin e PD, Luçiano Boçi nga ambientet e këtij fakulteti.