TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ebola kalon kufirin e epiqendrës duke kërcënuar në nivel global

Botasot - 12.06.2019

Autoritetet e Ugandës kanë konfirmuar një infeksion te dy pacientë të tjerë që janë gjithashtu nën trajtim, dhe zyrtarët po konsiderojnë shpalljen e një kërcënimi global, raporton Guardian.

Vdes një fëmijë nga virusi i Ebolas në Ugandë

Gazeta Express - 12.06.2019

Zyrtarët shëndetësorë të Ugandës njoftuan se një djalosh 5-vjeçar ka vdekur nga virusi Ebola në këtë shtet. Ai është viktima e parë në Ugandë në kohën kur Republika Demokratike e Kongos po përballet ...

Uganda, ebola i merr jetën 5-vjeçarit

BalkanWeb - 12.06.2019

Një djalë 5-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e Ebola dhe 2 raste të reja janë konfirmuar në Uganda ndërsa ethet u përhapën në një lagje në Republikën Demokratike të Kongos.

Organizata Botërore e Shëndetësisë jep alarmin: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

Lajmi.net - 11.06.2019

OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante. Republika Demokratike Kongos po përjeton shpërthimin e dytë më të madh në gjithë historinë e saj, ...

OBSH jep alarmin: Ebola, shpërthen epidemia vdekjeprurëse

RTSH - 11.06.2019

Tashmë duket sikur OBSH është dorëzuar përballë Ebolas dhe bën thirrje alarmuese për epidemi të tjera vdekjeprurëse. Organizata Botërore e Shëndetësisë bashkë me organizata të tjera do të ...

Ebola kalon kufirin e epiqendrës duke kërcënuar në nivel global

Telegrafi - 12.06.2019

Autoritetet e Ugandës kanë konfirmuar një infeksion te dy pacientë të tjerë që janë gjithashtu nën trajtim, dhe zyrtarët po konsiderojnë shpalljen e një kërcënimi global, raporton Guardian.

OBSH-ja jep alarmin për epidemi vdekjeprurëse

Alsat - 11.06.2019

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante.

Ebola kalon kufirin e epiqendrës, tani kërcënim në nivel global

Koha.net - 12.06.2019

Autoritetet e Ugandës kanë konfirmuar një infeksion te dy pacientë të tjerë që janë gjithashtu nën trajtim, dhe zyrtarët po konsiderojnë shpalljen e një kërcënimi global, raporton Guardian.

OBSH: Po shpërthejnë epidemi vdekjeprurëse

Zhurnal - 11.06.2019

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë alarmin për epidemitë e reja vdekjeprurëse. OBSH merr shkas nga shpërthimi masiv që ka ndodhur me Ebolan, ku tani kanë kapur shifra alarmante.