TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Athina: Mos e ndani Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në rrugën eurointegruese

Portalb - 09.10.2019

Athina paralajmëron se veçimi i Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut në procesin e hapjes së negociatave të anëtarësimit në BE mund të shkaktojë destabilitet në rajon.

Negociatat, Zv.Ministri i jashtëm grek: Destabilizohet rajoni nëse Shqipëria e Maqedonia e Veriut ndahen

Gazeta Express - 09.10.2019

Një ndarje e procesit të hapjes së negociatave mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut do të sillte destabilitet në të gjithë rajonin. Ky është qëndrimi i zv.Ministrit të Jashtëm grek Miltiadis ...

Diskutimet për negociatat/ Greqia: Jo ndarje të Tiranës e Shkupit

Top Channel - 09.10.2019

Ministri i jashtëm plotësues i Greqisë deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE.

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Maqedoninë e V dhe Shqipërinë, qëndrueshmëri në rajon

Alsat - 09.10.2019

Greqia beson se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një mjet efikas për paqen dhe stabilitetin e rajonit, deklaroi ministri i Jashtëm alternativ grek, Miltiadis ...

Greqia : Të hapen negociatat, BE mos ta ndajë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut

Medial - 09.10.2019

Athina është pro hapjes se negociatave për të dyja vendet e Ballkanit. Ministri i Jashtëm Miltiadhis Varvitsiotis theksoi në parlament se Greqia gjithmonë ka mbështetur politikën evropiane të ...

Hapja e negociatave Shqipëri-BE, Greqia merr vendimin përfundimtar

SOT - 09.10.2019

Greqia i shtohet listës së vendeve pro hapjes së negociatave për Shqipërinë. Lajmin e ka dhënë para pak minutash ministri i Jashtëm grek Miltiadis Varvitsiotis.

Ministri i Jashtëm i Greqisë: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

Gazeta Express - 09.10.2019

Minsitri i Punëve të Jashme të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis u shpreh sot se vendi i tij është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Integrimi/ Lajm i mirë nga Greqia, ministri i Jashtëm: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

BalkanWeb - 09.10.2019

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtë i Greqisë.

Integrimi/ Lajm i mirë nga Greqia, ministri i Jashtëm: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

Medial - 09.10.2019

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtë i Greqisë.

Integrimi/ Greqia: Jemi pro hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë, ndarja e tyre mund të sjellë ...

Gazeta Tema - 09.10.2019

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Zv-ministri Jashtëm i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, tha sot se vendi i tij gjithmonë e ka mbështetur ...

Greqia është pro hapjes së negociatave për Shqipërinë: Ndarja e vendeve mund të sjellë destabilitet

Java News - 09.10.2019

Greqia ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Lajmi është dhënë nga ministri plotësues i Jashtë i Greqisë.

Athina zyrtare: Greqia pro çeljes së negociatave për Shqipërinë në BE

RTSH - 09.10.2019

Ministri i Jashtëm plotësues i Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis, deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE.

Diskutimet për negociatat/ Greqia: Jo ndarje të Tiranës e Shkupit

Botasot - 09.10.2019

Ministri i jashtëm plotësues i Greqisë deklaroi se vendi i tij është pro çeljes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE.

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, mjet efikas për paqen në rajon

Lajmi.net - 09.10.2019

Greqia beson se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një mjet efikas për paqen dhe stabilitetin e rajonit, deklaroi ministri i Jashtëm alternativ grek, Miltiadis ...

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, qëndrueshmëri në rajon

Botasot - 09.10.2019

Greqia beson se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një mjet efikas për paqen dhe stabilitetin e rajonit, deklaroi ministri i Jashtëm alternativ grek, Miltiadis ...

Athina: Mos e ndani Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në rrugën eurointegruese

Flaka - 09.10.2019

Athina paralajmëron se veçimi i Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut në procesin e hapjes së negociatave të anëtarësimit në BE mund të shkaktojë destabilitet në rajon.

Ministri i Jashtëm i Greqisë: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

Flaka - 09.10.2019

Minsitri i Punëve të Jashme të Greqisë, Miltiadis Varvitsiotis u shpreh sot se vendi i tij është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, qëndrueshmëri në rajon

Telegrafi - 09.10.2019

Greqia beson se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një mjet efikas për paqen dhe stabilitetin e rajonit, deklaroi ministri i Jashtëm alternativ grek, Miltiadis ...

Greqia: Jo ndarje të Tiranës e Shkupit për hapje të negociatave

Telegrafi - 10.10.2019

Ministri i Jashtëm i Greqisë deklaroi se vendi i tij është pro hapjes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Në atë që shihet si një ndryshim pozitiv kursi nga ...